Pecivo iz breskev

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

tema odprta - 23. avg 2005 9:15 | ogledi: 7.322 | odgovori: 11

Ali mi lahko pomagate s kako idejo za pecivo iz breskev. Dobila sem precej zelo dobrih breskev za vlaganje, vendar jih bomo kar pojedli, nekaj surovih nekaj pa v pecivu. Dovolj bo, da mi poveste vsaj ime peciva, in se bom nato sama potrudila, ter ga poiskala na forumu. V kolikor na forumu kakega recepta ni, pa bom seveda vesela, ce ga napisete.

Vnaprej hvala.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. avg 2005 9:35

Tule je en moj recept. Še čaka na objavo, tako da ti ga kar napišem: Testo: 250 gr puste, nepasirane skute 4 žlice sladkorja 2 jajci 100 gr masla ščep soli 370 gr moke pecilni prašek Nadev: 1 kg zelo mehkih in zrelih breskev 2 žlici sladkorja 1 jajce 1 navaden manj masten jogurt (1,3 mm) 1 žlica limoninega soka 1 vanilijev sladkor 1 žlica gustina 70 gr jedilne čokolade, drobno nasekljane Predpriprava: Breskve operite in razrežite na krhlje. Lahko jih prej olupite, nič pa ni narobe, če pustite kožico gor. Breskove krhlje sladkajte. Peč prižgite na 200 stopinj C. Testo: Vmešajte skuto z jajcem, sladkorjem, soljo in zmehčanim maslom, dokler ne dobite gladke mase. Moko zmešajte s pecilnim praškom, nato jo vsujte na skutino maso in z mešalnikom zgnetite, dokler ne dobite elastičnega in prožnega testa. Priprava: Ovalni pekač oblecite s peki papirjem. Vsujte testo in ga s pomočjo prstov ali žlice raztegnite po dnu pekača. Ob robovih ga nekoliko dvignite. S krhlji breskev začnite oblagati testo, vsak krhelj pa poskušajte s prsti zatlačiti v testo, ne le položiti nad testo. Začnite ob robu in najprej s krhlji naredite rob ob obodu, nato nadaljujte proti sredini. Če vam ostane kaj breskev, jih kar nalagajte nad prvo plast. Posebej stepite jajce in jogurt, dodajte vanilijev sladkor in limonin sok, mešajte. Kot zadnjo dodajte še žlico gustina in dobro vmešajte. Z mešanico prelijte breskve, čez (predvsem po sredini kolača) pa posujte še nasekljano jedilno čokolado. Položite v vročo peč in pecite približno 40 do 45 minut oz. dokler testo ob robovih ne postane zlatorjavo. Pa pred enimi 10 dnevi je bil objavljen še moj recept za breskovo pito s kremo. Drugače pa jaz breskve dajem tudi v štrudelj (same ali pa s skuto), delam razne sadne biskvite, dobro pašejo pa tudi v jogurtovo pecivo. tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. avg 2005 9:42

Aja mami1, če greš med recepte, v kategorijo sladice, lahko tudi tam poiščeš recepte, ki imajo že v naslovu besedo breskev. Če si manj domača z računalnikom, določeno besedo ti računalnik kar sam najde, le povedati mu moraš, kaj naj išče. Tako greš na primer med recepte za sladice, na tipkovnici istočasno pritisneš tipko CTRL in tipko F. Odprl se ti bo okvirček, v katerega vpiši na primer "bresk" in pritisni enter. S počasnim pritiskanjem na tipko enter ti bo eno po eno pokazal vse besede, v katerih je recimo tisti del besede "bresk". Tako boš lahko pogledala vse recepte, ki imajo v naslovu ta del besede. Zelo možno je, da bodo vsi ti recepti imeli med sestavinami tudi breskve. tjas

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

23. avg 2005 10:23

Joj, res lepa hvala za vse nasvete. A mi lahko poveste se velikost pekaca za pecivo ki ste mi ga napisala? Samo priblizno. Hvala se enkrat. Mami1

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

23. avg 2005 10:23

Joj, res lepa hvala za vse nasvete. A mi lahko poveste se velikost pekaca za pecivo ki ste mi ga napisala? Samo priblizno. Hvala se enkrat. Mami1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. avg 2005 10:32

Okrogel pekač za torto 26 ali pa 28 centimetrov. Ali pa recimo kastrolast pekač cca. 20x30 centimetrov. V teh pekačih bo testo višje (3, 4 centimetre). V večjem pekaču bi se speklo prej in bi bilo tudi nižje. tjas

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

23. avg 2005 14:13

Ali kdo od vas pripravlja breskov zavitek? Zanima me kako oziroma s cim nadevate (maslo, sladkor, breskve - verjetno ne naribane ampak narezane, kisla smetana, itd).

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. avg 2005 14:31

Jaz za breskov štrudelj vzamem zelo zrele breskve, jih olupim, razrežem na koščke (ni treba, da so čisto majhni) in pustim nekaj časa v skledi, da se sok odteče. Med tem pripravim testo, ga namažem z malo kisle smetane ali stopljenega masla, potresem z drobtinami, nadevam z breskvami in zavijem. In s pekačem v peč. Če ga delam z dodatkom skute, delam v razmerju 1:1. Vzamem nepasirano skuto, jo razdrobim po testu, ki sem ga prej namazala s stopljenim maslom, čez dam isto očiščene in odcejane breskve. Posujem z enim vanilijevim in enim rumovim sladkorjem. Lp, tjas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. avg 2005 14:44

Breskov strudelj je odlicen tudi, ce breskve mesas s slivami. Pri nas veckrat delamo tudi breskovo pito - gre pa takole: Testo: zgnetes 200 g mehke moke, 120 g masla, 60 g sladkorja, 1 vanili sladkor, 2 rumenjaka, malo soli (lahko dodas tudi majckeno pecilnega praska - ni pa nujno). Testo pusti pocivati nekaj casa v hladilniku. Nato ga razvaljas in z njim oblozis pomascen in pomokan pekac, tako da je rob visok cca. 2 cm. Nekajkrat prebodes in das pec na 180oC. Peces toliko casa, da je skoraj do konca peceno. Nato testo oblozis z breskvami (1 kg razkoscicenih, razrezanih na polovice, obrnjene z odprtino navzdol) in prelijes s peno iz 2 rumenjakov, 2 zlic sladkorja, 1 vanili sladkorja, 1 kisle smetane in snega 4 beljakov. Peces se kaksne pol ure na 180oC. Dober tek! Lep pozdrav, Sonja

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

24. avg 2005 7:47

Hvala Tjas za zgornji recept. Spominja me na pito. Vceraj je bil preizkusen, in sicer v tortnem modelu premera 30 cm. Pomagali tudi otroci. Vsi smo uzivali pri pripravi, se bolj pa pri pokusanju. Uspelo je v redu. Le nekaj bi vprasala. Ali maslo stopis preden ga vmesas ali ga samo pustis na sobni temperaturi toliko casa, da postane mehko (tako sem delala jaz)? In se nekaj, breskve ki so bile zelo v redu, danes malcek grenijo. Nic jih nisem lupila, ali je to zaradi olupka? In hvala za nasvet za breskov strudel, tudi tega bom poskusila. Tudi Sonjin nasvet za breskovo pito sem si ze natisnila, tako da tudi tega poskusim in porocam. Ce dobite se kaksno idejo, le na forum z njo. Lep pozdrav!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. avg 2005 8:38

mami1, jaz maslo samo pustim nekaj časa na sobni temperaturi, toliko da je mehko in ga lahko z metlicami za stepanje od mešalnika vmešam v ostale sestavine. Breskve so grenile? Kaj pa vem, jaz sem jih zadnič deloma olupila, deloma ne, pa nisem opazila, da bi pečene kaj grenile. Ampak mislim pa, da sem jih, preden sem jih prelila z jogurtom, še posipala z eno vrečko vanilijevega sladkorja, mogoče je to naredilo razliko. Lep dan, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti