Zdravilni recepti

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. avg 2005 10:54

Kity, za ognjičevo olje namočiš veliko pest ognjičevih cvetov v 2-3 dcl olivnega olja in pustiš zoreti nekja tednov. Potem mažeš problematične predele s tem oljem. Jaz potem, ko začne zmanjkovati olja preprosto nlijem novega, do nove sezone ognjiča. Za mazilo sem pa že slišala, dela se z mastjo, ampak izkušenj pa nimam. Sem uporabljala že kupljenega, ampak mi je olje dosti bolj všeč. Nasploh mi je uporaba olivnega olja v osebni negi, tudi v kombinaciji z zelišči zelo všeč in je zelo primerna za nego občutljive kože, ne samo za bolezenska stanja. Ga priporočam! Lep pozdravček, S.

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

19. avg 2005 11:01

ali poznaš kaj za opekline??? za kaj vse je uporabno to mazilo/olje?? kje dobiš te recepte ? ali poznaš še kakšnega??? hvala lep pozdrav kity

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

19. avg 2005 13:20

Ognjičevo mazilo pri nas delamo na domači svinjski masti (podtebušni salo brez mrene) tako kot je opisala Lumpica. Uporabljamo pa ga tudi za rane, opekline... Glej forum ognjičevo mazilo. Pojdi v knjižnico po knjigo Zdravilne rastline, ali kaj podobnega. Obstaja ena zbirka, sedaj se ne morem spomniti imena, v njej pa so knjžice z naslovi: Refleksologija, Naravni antibiotiki, Stres, Limona, Jabolčni kis, Homeopatija vse so odlične. tanja tominec

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

19. avg 2005 15:17

ali mi lahko poveste še kakšen recept! kity

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

19. avg 2005 21:04

kje dobite te recepte???? kity

kity  

član od: 29.7.2005

sporočila: 52

20. avg 2005 8:47

hvala za vse odgovore!! kity

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

20. avg 2005 10:59

Kje dobim recepte?Večina od mame in tata,sta namreč prava eksperta za to.Pripravljam pa malo morje stvari,ampak če hočem vse napisati sem tukaj dobra do jutri.Saj veste,da za vsako bolezen raste rošca. Bernarda

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

20. avg 2005 11:14

Ne vem, ali se Kity norčuje iz tega foruma ali gre za sveto preproščino. Obstaja kup knjig o zdravilnih zeliščih in njihovi uporabi, da ne govorim o internetu, kjer je mogoče najti marsikaj že, če na iskalec vtipkaš "zdravilna zelišča". Vendar pa je za uporabo zdravilnih rastlin potrebno veliko znanja, ki ga ne moreš dobiti čez noč in ne z odgovori na takem forumu. Tako je za pripravo ognjičevega mazila ali ognjičevega olja potrebno najprej poznati vrtni ognjič. Ga poznaš, Kity? Pa brez zamere! ddarinka Sporočilo je spremenil(a) ddarinka dne 20. avg 2005 14:28:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti