Lignji

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

tema odprta - 3. avg 2005 10:41 | ogledi: 2.871 | odgovori: 5

ZELO BI BILA VESELA,ČE MI KDO SPOROČI RECEPT ZA POLNJENE LIGNJE Z ŠUNKO IN SIROM.ZANIMA ME TUDI ,ALI SE TO JE LAHKO TUDI MRZLO.KAKŠNE VRTE LIGNEV SO BOLJŠE?SLINE SE MI ŽE SEDAJ MOČNO CEDIJO.ŽE VNAPREJ SE ZAHVALJUJEM ZA ODGOVOR

Bernarda

jojo  

član od: 27.7.2005

sporočila: 17

3. avg 2005 11:49

Pri nas jih delamo na dva načina: Primerno velike koščke sira ovijem v šunko, napolnim ligenj in ga zaprem z zobotrebcem. Popečem jih na vročem olivnem olju. Lovke, šunko ali pršut zmeljem, dodam nariban sir in začimbe- česen, petršilj,rožmarin... S to maso nadevam lignje, zaprem z zobotrebcem, spečem in na koncu dolijem belo vino ter počakam, da povre. Pripravljam sredje velike lignje, sveže ali zmrznjene. Napolnim jih samo do 2/3 saj se pri pečenju skrčijo. Vedno pojemo še tople.

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

3. avg 2005 11:56

JOJO HVALA,ZANIMA ME ŠE ,ALI SE TA LAHKO TUDI PANIRA.KOLIKO ČASA PA SE PEČE? Bernarda

jojo  

član od: 27.7.2005

sporočila: 17

3. avg 2005 12:40

Jaz jih pečem tako po občutku, da so lepo zapečeni. Panirala jih še nisem. Poizkusi in povej!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. avg 2005 13:25

Za panirane polnjene lignje pa še nisem slišala. Lumpica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. avg 2005 14:21

Ne, lignji se ne panirajo. Mi jih raje kot s šunko in sirom polnimo z lovkami in pršutom. Oboje drobno narežem, dodam malo olivnega olja, sesekljanega peteršilja in česna ter popra in ščepec soli. S tem nadevam lignje, a manj kot do polovice, saj med peko nabreknejo in bi masa silila ven. Zaprem jih s pol zobotrebca. Takšne lignje pečemo bodisi na žaru, včasih pa tudi v nekoliko naoljeni ponvi, v katero potem, ko se zapečejo, dodamo še malo belega vina in jih spečemo do konca (pečem praviloma v pečici). Lignje raje peci minuto manj kot več, saj bolj kot jih cmariš, trši postanejo. Preden jih dam na žar ali v ponev jih tudi premažem z olivnim oljem. Za polnjenje so idealni jadranski lignji. Ti so večji od teh zamrznjenih, ki jih večinoma kupujemo tudi na morju, in tudi nekoiko bolj čvrsti, v okusu pa je precejšnja razlika. Mi smo letos jedli le jadranske lignje, smo imeli srečo z ribičem, ki nas je oskrboval z vsak dan sveže ulovljenimi. Res, da so dražji od uvoženih in zamrznjenih (90 do sto kun kilogram), a okus odtehta tudi to. Pozdrav, Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti