Na pomoč! kuhinjski molji...

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

3. avg 2005 15:14

Lunika! Imam podoben problem, zato sem pred časom kupila steklene kozarce, ki imajo leseni pokrov, okoli pokrova pa silikonsko tesnilo. V kozarce sem shranila vsa semena, ki semj jih imela doma (sezam, lan, sončnična semena, ipd.), vendar so se mi tudi v kozarcih vzredili majhni beli črvi. Se pravi da je okuženo že samo seme ki ga kupiš, pa čeprav kupujem kvalitetnejša in dražja semena. Prednost je le v tem, da sem potem kozarec izpraznila in se molji ne prenašalo naprej, pa vendar jih še nisem iztrebila. LP limona limona

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. avg 2005 16:03

Me prav pomirja, da nisem edina, ki se borim s kuhinjskimi molji (pa vso hrano ze par let hranim v plasticnih zaprtih posodah...)Trenutno vodim tako nekako 59:58 s pomocjo lepljivih sestavljivih hisic z vabami za molje, ki jih prodajajo drogerije. Sicer sem jih po navodilih razpostavila po kuhinji, pa se ni vanje nalepil niti eden, le veselo so se naprej letali med omarami in zavesami. Potem sem pa hisice razvila in jih par polozila na vrh omar - v par dneh so bile prekrite z molji, videti jih pa ni nikjer vec. Drzim pesti... Lep pozdrav! Sonja

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

12. avg 2005 21:48

jaz moko ,sladkor,testenine ,riž in podobno shranjujem v tupperwarevih posodah (ovali).Do sedaj se mi še niso zaredili molji ,ker nimajo pogojev. piap

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

12. avg 2005 22:06

Tudi jaz imam letos cirkus z molji, še večjega pa moja sestra. Očitno je letos dobra sezona zanje :((( Zaredili so se mi tudi v posdah tupperware, tako da se jih bom kar ročno lotila in vse zmetala stran.

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

13. avg 2005 14:21

Jaz sem se jih na srečo za enkrat rešila, čeprav verjamem, da jih bom spet prinesla iz trgovine. Je pa zanimivo, da kolegica iz Nizozemske še nikoli ni videla, niti slišala za kuhinjskega molja, čeprav je vegetarjanka in ji raznih stročnic in semen ne manjka po omarah. Človeka potem pograbi, da bi nekatere naše izdelke bojkotiral. Po vsej verjetnosti bi bil njihov odgovor, da ni dodanih kemikalij, ampak sem prepričana, da bi lahko bolj poskrbeli za vsebino, ki jo pakirajo in pridno prodajajo. Zdaj vso tako hrano takoj, ko jo prinesem domov, dam v neprodušne posode in če bom opazila črve, bom tu javila proizvod in proizvajalca. Enkrat je treba udarit po mizi...

Dadaja  

član od: 25.5.2005

sporočila: 33

14. avg 2005 22:47

Moljem je vseeno kakšno posodo imaš. Ko se pojavijo molji je njihov razvoj že končan, tako ,da prinesemo domov iz trgovine ukuženo hrano in jim je prav vseeno, če so v steklenem kozarcu od vložene zelenjave, ki je zastonj ali v Tapervare posodi za nekaj tisoč tolarjev. Je pa res, da steklene kozarce lahko v pečici razkužiš, s plastiko pa je problem. Dadaja

klebsiela  

član od: 22.9.2012

sporočila: 4

8. nov 2014 19:45

Zanima me, če bo kdo prebral to sproročilo in če mi prosim odgovori, kaj naredi glede moljev v kuhinji.

 

Lp

B

klebsiela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. nov 2014 20:29

Zakaj pa ne bi nihče prebral tega sporočila? Bo dovolj le odgovor na prvi del tvojega problema?

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

9. nov 2014 7:32

Mene tvoj način spraševanja ne moti, bi ti pa predlagala, da prebereš vse zgornje poste, kaj novega ti pa ne morem svetovati, Morda malo po drogerijah povprašaš, ali se je v 9 letih pojavil kak nov preparat. Mojlji so zelo trdoživi in se jih zlepa ne znebiš.

marjja

ajda kot ajda  

član od: 7.11.2014

sporočila: 9

9. nov 2014 10:33

moljev v kuhinji se znebiš samo tako, da vse omare kjer so molji izprazniš. Pregledaš vsa živila v omarah in če se ti zdi da vidiš samo eno nitko molja, takoj starn. Vredu živila dobro pospraviš, vse kar je v vrečkah v še eno vrečko, zapreti z gumicam. Omaro dobro pomiti, jaz jo pobrišem tudi s kisovo vodo, molje kar jih vidiš pobiti...

potem pa to čez 2-3 tedne ponoviti... jaz se jih samo tako znebim, kar se pa tiče raznih preparatov, jih pa ne uporabljam, ker imam predsodke glede bližine hrane.

Ajda

ajda kot ajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti