Crknila pečica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. jul 2005 20:08

Pri nas smo včasih delali pecivo s keksi in pudingom. V pekač sem naložila kekse in polila s kavo, nato je sledil puding in še en pudin druge barve, na vrhu so imeli radi sladko stepeno smetano. Bilo je dobro in redilno. Priprava je enostavna in ni potreben nek poseben recept. LP riba-ribica

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

7. jul 2005 11:12

En lep dober dan, vsem tistim, ki ste brez pečice in tudi ostalim. Spomnila sem se na tiramisu, ki ga tudi lahko pripravimo brez pečice, pa še presneto dober je. Recept najbrž ne bo problem, če pa, vam ga naslednjič napišem. Prijetno kramljanje še naprej. Oliva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

7. jul 2005 11:45

Ja, riba-ribica, tudi mi smo delali to pecivo z albert keksi, Mrzli pes se mu reče. Me spominja na otroštvo. Včasih, ko je mama imela čas, je namesto pudinga sama naredila pravo vanilijevo kremo... Najprej sem polizala vso kremo iz piskra in z metlic mešalca, potem pa še model, v katerem je bilo pecivo. Danes mi je prijateljica prinesla skutino torto, pa je ne smem jesti, ker se moram držat tiste moje protimaščobne diete. Pa je bila sveža skuta za zajtrk, z malo jogurta, tudi dobra...Mamamia mamamia

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

15. jul 2005 10:37

Zdravo, ponovno se javljam tu! Ker pečica še vedno štrajka in še ni nove, meni pa v zmrzovalniku stoji listnato testo, me zanima, če se ga lahko kako drugače pripravi - torej ne v pečici, ampak v recimo teflonski ponvi...? Sicer nimam pojma kako bi to izvedla, zato me zanima, če je sploh mogoče in če je, kaj bi lahko naredila? Kakšnega bureka verjetno ne bom mogla naredit, ali pač? Sporočilo je spremenil(a) Lunika dne 15. jul 2005 10:39:06

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. jul 2005 17:08

Pecivo z keksi in pudingom lahko obogatiš z plastjo naribanih jabolk ali pa sedaj v sezoni z breskvami. Torej plast keksov sadje puding in stepena smetana. Sem še sama pozabila na to pecivo in bo čez vikend na mizi. Nikita, sama sem prek NM kupila nek mikser in sem ga ravno pred pol ure zabrisala v smeti. Hotela sem zmiksat breskve in banane za tako bolj dojenčkasto papico, pa se hudič še premaknil ni. Pa smo s paličnjakom zadevo rešili kot je treba. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti