Crknila pečica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 5. jul 2005 22:20 | ogledi: 1.736 | odgovori: 15

Sicer nameravamo kupiti novo, ampak smo se dogovorili, da bomo s to investicijo počakali še kakšen mesec. Tako sem brez pečice in rahlo izgubljena . Žal mi je predvsem zaradi peciv, ker je zdaj obilica raznega sadja in bi rada naredila kakšen posladek. Tako da bom zelo vesela vaših receptov oz idej, ki ne zahtevajo pečice, ampak imajo vseeno izgled peciva - torte (naveličali smo se sadnih solat in kup...).

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jul 2005 7:22

Kaj pa podlage iz zdrobljenih keksov in masla. Ali pa tista zloženka iz navadnih piškotov, smetane in sadja? Lahko pa narediš podlago iz stopljene kuverture, v katero zamešaš koruzne kosmiče, daš za nekaj časa v hladilnik - je dobro tudi samo za jest. Samo nalomiš in že zgine. Pa na razpolago so še razne bombe, lahko kupiš kar tiste narejene rolade za podlago. Loni Makaroni

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

6. jul 2005 7:26

Možnosti je kar precej in tudi možnosti za kombiniranje in eksperimentiranje. Razne torte oz. peciva lahko narediš tako, da za podlogo uporabiš kekse, lahko kupiš biskvit za torto, lahko pa zdrobljene kekse pomešaš z maslom ali margarino in jih potlačiš na dno modela. Za nadev lahko uporabiš kombinacije sadja, jogurta (sadnega ali navadnega), skute, kisle smetane, stepene sladke smetane, pudinga - uporabi sestavine, ki so vam všeč, potrebna pa bo tudi želatina. Lahko pa narediš tudi naslednje pecivo: na dno daš kekse, nato v poljubnem kompotu skuhaš puding in ga vliješ na kekse, ko je hladno pa premažeš s sladko smetano. Verjetno sem še kaj pozabila, pa ti bodo še druge povedale. Sicer pa je bilo o pecivu brez peke že govora, tako da pobrskaj še malo nazaj.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. jul 2005 7:52

Naredi palačinke. Enostavno in hitro. Pa še pečice ne rabiš. Pa jaz sem napisala en recept, ki še ni objavljen: narediš tako kupo - najbolj spodaj je žele, potem nanj daš biskvit (kupiš kar rolado in jo razviješ - najbolj enostavno), na ta sloj daš sadje, vse skupaj pa preliješ s pudingom. Super stvar. Aja, še to. Lahko si pa kupiš tudi tisto ponev za peči pice. Premera je 40 centimetrov in je super - skoraj kot pečica. (samo nisem ziher, kako bi ti noter ratala torta). :) diling

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

6. jul 2005 12:24

Joj, najlepša hvala vsem za ideje! Me je takoj prijelo, da bi od vsega tega takoj nekaj sprobala. PS: Od vseh forumov na katerih sem do sedaj sodelovala (in ni jih malo) nisem še videla tako lepo ubrane skupine ljudi, katerim ni problem pomagat drugim. Super ste! :)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

6. jul 2005 15:26

Pa še moj predlog: brez pečice lahko narediš čudovite sladoledne torte. Za podalgo uporabi kupljen biskvit ali rolado ali baby piškote, ki jih namočiš v kavi. Sladoled malo zmehčaš in zmešaš vanj grobo zrezano sadje (ali pa cele maline, gozde jagode, borovnice), naložišna podlago in ponovno zamrzneš. Vanilijev sladoled kombiniraš na primer z jagodami, na vrh daš malo čokoladnega, brez sadja, da se okusi preveč ne mešajo, in če torto potem, ko jo vzameš iz zamrzovalnika okrasiš s stepeno sladko smetano in enakim sadjem, kot je v sladoledu, ja krasna sladica tu. Pa še časa ne zahteva preveč. Ali pa narediš "ponarrjeno" šarloto: okroglo skledo obložiš z baby piškoti, napolniš pa s kakšno kremo, ki jih dodaš poljubno sadje. Med dve plasti kreme daj še eno plast baby piškotov, enako po vrhu sklede, in ko jo vzameš iz hladilnika ter zvrneš na krožnik, je krsna kupolasta sladica nared za potovanje v želodce. Lahko pripraviš tudi kakšno vanilijevo toplo kremo za preliv, ali toplo čokoladno omako. Pozdrav, Mamamia P.S. - Ja, ta naš forum je nekaj posebnega. To sem vedela že od trenutka, ko sem ga po naklučju odkrila, pripravljenost za pomoč pa tudi kmalu spoznala, sploh pa v zadnjih dneh, ko sem prosila za nasvete zaradi vnetja slinavke. Dobrodošla med nami, po malem že "odvisniki". Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8716

6. jul 2005 15:41

Mamamia, dobro si rekla "odvisniki". Jaz sem tudi med njimi. Pozdravček in želim ti uspešno okrevanje!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. jul 2005 16:06

Verjamem, da 95% ljudi, ki enkrat pokukajo sem gor, ne morejo več brez tega foruma. Res postaneš odvisen. Tudi jaz. Na pomoč pa menim, vsi radi priskočimo. Zakaj ne bi delili svojih izkušenj in znanja z drugimi. Sama večkrat najdem kaj, česar nisem vedela. Več ljudi več ve. Julija

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

6. jul 2005 16:28

Glede odvisnosti od teh strani in tega foruma, bo kar držalo. Sem že skoraj dva meseca odvisna. In ta odvisnost je, za razliko od vseh drugih, kar koristna ... Moj predlog, ki ne zahteva pečice: razen vsega naštetega so uporabni tudi oblati za napolitanke. V bazi je kar nekaj receptov ... Lp, burbonka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

6. jul 2005 19:26

Tu je toliko krasnih idej, da bom še jaz kaj izkoristila. Tja kamor hodimo na morje ni pečice in sem precej nesrečna. Zelo rada pečem in mi kar manjka nekaj sladkega in domačega. Lep pozdrav od še ene odvisnice. stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti