Silikonski pekači-recepti

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 10. jun 2005 13:47 | ogledi: 7.244 | odgovori: 17

za rd. sem dobila silikonske pekače ala varianta mini mufini...venčeki....madlence...kupčki ...kupljeni so biili v pekarni vrhnika

pa me zanima kak recept za te pekače? ali kar masa za mufine samo da jo damo manj notri ali je katera delala tudi kaj drugega

hvala

lp

mihana

Temo je spremenil(a) mihana dne 10. jun 2005 14:00:05

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

10. jun 2005 14:13

Mislim, da ni potrebno posebnih receptov. Naredite kar iz preizkušenih, najljubših receptov in to je to. Sama imam silikonskega za šarkelj, pa naredim kar po standardnem receptu in super uspe, oz. uspe boljše, kot v navadnem modelu. Razmišljam pa, da bi kupila še druge, glede na to, da se odlično obnesejo. Lp, maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 10. jun 2005 14:14:05

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. jun 2005 14:49

Drži kot je rekla maychi, ni treba spreminjati receptov zaradi silikonskega pekača. Pekač sam je sprememba v plus k vsakemu receptu. Nič maščobe, nič se ne lepi, prime,... in pomiješ preprosto z vodo. Super zadeva!!!! Tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2005 10:53

Včeraj sem kupila silikonski pekač za muffine in za potico in preizkusila tiste za muffine in se je suuuper obnesel! Veri

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

13. jun 2005 11:35

Kje pa ste kupile silikonske pekače? So morda trenutno kje v akciji? Že nekaj časa me mika vsaj tisti za mufine, pa sem jih videla že od toliko različnih proizvajalcev (seveda različnih cen), da se kar ne odločim za nakup, po drugi strani jih je pa še težko dobiti, sploh te za 12 mufinov. Prosim za kakšen koristen namig... Encijan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2005 11:55

V Merkurju, včeraj je bila BTCjada, tako da so meli 10% popust in sva si šla nabavit nekaj stvari za stanovanje, pa sem še te pekače vzela, jih gledam že 3 leta in čakam, da bom mela denar za to... vsaj ta za muffine je preverjeno super! Silikonski model je za 12 muffinov, če se ne motim, ta velik skratka:) in je oranžen, dobiš pa od iste firme tudi sive, ampak jaz sem bolj na živahne barve mahnjena:) cena se mi zdi sprejemljiva - mislim da sem dala okoli 2800 - glede na to koliko so klasični, ki trajajo manj časa in imaš precej več problemov z njimi... Pa te lahko pereš v pomivalnem stroju:) Moji stari modelčki, (mam 4 po 6 muffinov) so že čisto spraskani in bojo zdaj šli na morje (vsaj 2 gresta zanesljivo dol:) Sicer sem pred kratkim dobila nove modelčke za mini muffine, ki niso silikonski in jih perem samo na roke in lepo namastim prej, pa se tudi nič ne prime, verjetno je boljši teflon kot tisti stari pekač za ta velike muffine. Aja, pa še to: PRED RPVO uporabo morate pekač oprat in NAMASTIT Z OLJEM!!! Potem ga ni več treba nič mastit, lahko še kdaj kasneje, če vidiš, da rata zelo suh zaradi pranja, sicer pa to ni več potrebno! Ni pa treba nič potresat z moko ali kaj takega, niti prvič, pa tudi namazat z oljem 1x vsake kvatre ni nek problem, samo s čopičem potegneš, pa je. Pa lahko jih daješ iz zmrzovalnika, kjer recimo zmrzneš testo ali pečene muffine, direktno v pečico, ta material prenese velike temperaturne spremembe, kar jih večina drugih ne! Skratka jaz sem zelo zadovoljna, vsaj zaenkrat;) Veri

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

13. jun 2005 12:00

Pekač za 12 muffinov sem kupila v Intersparu. Ko sem ga hotela kupiti še za mamo, so imeli samo take za 6 muffinov in sem kupila 2. Sta pač istočasno v pečici. Ta za 12 m. in ta za 6 m. sta različnih proizvajalcev in oba testirano dobra. lp, burbonka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. jun 2005 12:22

Jaz sem ga kupila v Merkurju decembra. Takrat je bil v akciji 1700 SIT (tudi oranžnega). Zelo sem zadovoljna samo - precej grd je ratal. Verjetno od čokolade ali borovnic. Prala sem ga v pomivalnem stroju pa sploh ne gre stran. Ne vem s čim naj ga očistim. Ima še kdo tak problem? Pre enim tednom pribl. mi je mami v Leclercu kupila Tefalov silikonski pekač za mini muffine ( z 12). Imeli so razprodajo različnih sil. pekačev, cena okrog 3000 SIT, ne vem pa, če jih imajo še. stana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2005 12:28

Če kdo kdaj sliši za kako razprodajo silikonskih pekačev, se priporočam:) A jo majo še zdaj? Veri

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

13. jun 2005 12:54

v pekarni vrhnika nimajo ravno razpraodaje so mal drazji ampak imajo veliko oblik lp mihana

niny  

član od: 4.6.2002

sporočila: 19

13. jun 2005 14:52

Mihana, jaz bi tudi rada silikonski pečač za torto, iščem pa premer 24cm, pa ga še nisem našla. Bi preverila še v Pekarni Vrhnika - ali je to res na Vrhniki? Se priporočam za zaslov. niny niny

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti