Kako ravnat s želatino, da ti uspe?!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. jul 2006 11:41

Jaz sem zadnjič uporabila želatino Fix od Dr. Oetkerja, upoštevala recept na vrečki in je kar v redu uspelo. Je res enostavna, nič ni treba namakati. Atina

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

11. jul 2006 14:31

Jaz tako kot dragička večinoma uporabljam želatino v prahu. Ravnam se po navodilu na vrečki (1 vrečka želatine + 4 žlice hladne vode; pustim 10 minut, da želatina nabrekne; segrejem na šibkem ognju, da se želatina raztopi; uporabim) in nikoli nisem imela problemov. Res pa je treba paziti, če delamo z mrzlo kremo (jogurtom), da želatini najprej primešamo par žlic kreme (kot je dragička že omenila), sicer lahko v kremi nastanejo grudice. Če je sestavina kreme puding, pa nabeklo želatino primešam v puding, ko tega odstavim s štedilnika, tako da se želatina stopi kar v njem. Z želatino Fix sem tudi že poskusila, pa mi je klasična bolj všeč. Cornellia

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

11. jul 2006 14:43

Barb, tudi sama sem še začetnica in sem že enkrat povpraševala dekleta tu na forumu, kako se raztopi liste želatine, pa si še ti malo preberi ... http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6143 In en lep pozdrav! anka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jul 2006 14:57

Meni je še vedno najljubša želatina v listih. Namočim jih v veliko mrzle vode, po desetih minutah stisnem z rokami, razpustim v tekočini na šibkem ognju, premešam z žlico ali dvema kreme, potem to maso vmešam v preostalo kremo in .....nobenih grudic, nobene tekoče kreme, vse lepo in gladko in ravno prav čvrsto... Začetkov pa ne bi omenjala, kreme so frčale v smeti in v stranišče, ko so bile preveč tekoče....Seveda, ko pa nisem mogla počakati pol ure, da se začne strjevati, ampak sem mislila, da se to zgodi v prvi minuti... Torej, punce, na napakah se učimo. Mamamia mamamia

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

11. jul 2006 15:11

Kar nekaj časa sem se otepala receptov kjer je prisotna želatina. Sedaj pa uporabljam želatino v prahu, te sem se pač navadila in naredim kot piše na vrečki, Je približno za pol litra tekočine. Stresem jo v lonček v karerem jo lahko kasneje pogrejem. Torej najprej jo stresem v lonček in prelijem z malo mrzle vode. Ko se napne ( 5 minut ) jo dam na štedilnik in stalno mešam, mogoče eno minuto in nato zllijem v kremo in hitro zmešam, da ne pridojo grudice. Pozdrav, antonija

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. jul 2006 15:55

Jaz sem včasih tudi dosti uporabljala želatino, potem pa mi je enkrat rekla tašča, da je moja kremšnita (ki jo delam z želatino) sicer dobra, da pa ima raje tisto narejeno iz moke (ki jo dela ona), ker naj bi bila želatina narejena iz govejega (ali katerega že) loja... Zdaj seveda še pripravljam kremšnite, jih pač ne delim s taščo, ampak s "svojo" žlahto, ki nima nič proti želatini... Ali mogoče kdo ve iz česa je želatina? Pa-pa, Silva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. jul 2006 17:29

Želatina ni iz govejega loja, pač pa iz telečjih kosti oziroma nekih osatnkov...podobno, kot če delaš žolco iz svinjskih tac...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti