Alergija na cvetni prah

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 9. jun 2005 7:11 | ogledi: 2.571 | odgovori: 17

V soboto sem prvič v življenju doživela napad senenega nahoda. Bilo je tako grozno, da nisem vedela, ali si naj zakrijem usta, brišem nos ali oči. Skratka imela sem mnogo dela. Upala sem, da pri nas tega drevja ni, ampak očitno je. Na srečo ni tako hudo, v glavnem zato, ker sem bila zelo malo zunaj. Pravzaprav nič, razen večkrat na dan na relaciji dom-avto, avto-služba, ena stavba-druga stavba itd. Vseeno pa me ves čas ščemi v nosi in me sili na kihanje. Zlasti po vsakem nekajsekund trajajoči poti med dvema točkama. Ne vem pa, kaj bo, ko bom dlje časa na prostem.

Kolikor vem, ima mnogo ljudi tovrstne in še mnogo hujše težave. Ima kdo kakšno domače zdravilo ali učinkovit nasvet, ki bi mi morda pomagal, ker težave še niso tako hudo. Ko bodo enkrat hude, potem bom šla do zdravnika.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

9. jun 2005 8:04

Jaz domacega zdravila ne poznam, bi pa bila zelo vesela, ce bi vedela za njega. Mi pa zelo ucinkovito pomaga FLONIDAN, ki pa ga vzamem samo kadar je nujno. Takoj mi pomaga, ja pa sama kemija. LP, Klavdija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. jun 2005 8:59

Domačega zdravila za to po mojih izkušnjah ni. Že 15 let se borim z alergijami, ki se samo množijo. V zadnjem času tudi jaz neustavljivo kiham in jočem in kašljam,... V lekarni lahko kupiš veliko stvari, ki niso na recept. Sprejčki za nos, kapljice za oči in tabletke. Na primer Letizen S (od Krke) ali Flonidan (od Leka) - da podpiramo še slovensko industrijo . Srečno in da bi čim prej odcvetelo, kar te matra, Tjas

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. jun 2005 11:10

Zlate ste, hvala. Letim v lekarno. Upam, da bo pomagalo, sicer bo treba k zdravniku.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. jun 2005 11:25

Moj mož ima alergije (tudi na cvetni prah) že dolga leta in brez zdravnika se jaz s temi rečmi ne bi hecala. En sam hujši napad je lahko usoden, če nimaš pri roki pravega zdravila. Če pa i zdravnik reče, da le tako hudo, pa toliko bolje in mirno uporabljaš kaj "domačega". Mamamia mamamia

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

9. jun 2005 14:03

Jaz vsako jutro vzamem tableto Claritine na tesce. Meni zelo pomaga.Zadnjic sem nekje prebrala, da je zelo ucinkovito, ce vsako jutro pojes eno zlicko medu cebel, ki so v tvoji okolici.Nekdo je tudi rekel, da pomaga, ce si zjutraj izpihamo nos, potem pa nosnice dobro namazemo z jed. oljem.Imam pa tudi tel. st. za alt. medicino. St. je od lani, upam, da se funkcionira.Ce potrebujete st. ,napisite. Dada Darja Jensterle

korenje  

član od: 14.8.2004

sporočila: 18

10. jun 2005 15:30

najboljs je ce inhaliras ta cvetni prah na katerega si alergicna, dokler se ne navadis nanj. (ps: ne odgovarjam za povzroceno skodo) Damir

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

29. avg 2005 1:42

NA SRECO NAS ALERGIKOV JE LETOŠNJE POLETJE DOKAJ MILO OZ. ŠE PREVEČ MILO. UPAM, DA SI DO ZDAJ NAŠLA PRAVO ZDRAVILO. JAZ SEM ŠLA ZARADI TEGA 2X K ZDRAVNIKU. PRVIH TABLETK SE NE SPOMNIM-TAKO IN TAKO MI NISO NIČ POMAGALE. DRUGIČ PA MI JE DAL FLONIDAN IN JE BILO V REDU. SEVEDA BREZ RECEPTA-DA NEBI NAŠE UBOGO ZDRAVSTVO PROPADLO. SONJA

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

29. avg 2005 8:11

Na srečo sem alergična samo na eno vrsto cvetnega prahu, ki ga je bilo v začetku junija v Berlinu zelo veliko, pri nas pa zelo malo. Veselo sporočam, da se je po nekaj dneh stvar zaključila. Res pa sem si po nasvetu od tu gor, vsako jutro močno spihala nosnice in si jih potem namazala z oljem. mimika

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. avg 2005 10:27

Puskar1i, prosim poglej na forum Pralni prašek. Hvala. LP Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 29. avg 2005 10:28:12

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

29. avg 2005 12:52

Tudi meni pomaga dobro spihati nosnice in namazati s 100% naravnim eteričnim oljem iz čajevca (čajne mirte) lp dome

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti