Kosilo na dopustu

Abeta  

član od: 24.2.2005

sporočila: 43

tema odprta - 3. jun 2005 15:23 | ogledi: 6.629 | odgovori: 12

Odpavljam se na dopust - morje.... Mi je ful vroče tukaj

No resno.

Ne da se mi grilat na morju vsak večer pa me mal zanima kake zadeve vi pripravljate na morju.

Pozno kosilo/ večerja....

Hvala

Za nasvete.

Abeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. jun 2005 16:02

morska rižota, školjke, škampi, hobotnica v solati lahke testenine - omaka pretežno iz zelenjave (paradižnik, bučke, paprika, česen, pa rukola) kak lahek zloženec - kropir z zelenjavo ali z ribami, zapečeno v pečici na olivnem olju prepražena zelenjava, pa jajce noter ali pa zarven kuhan krompir perutnina, narezana na rezance, popečena, tudi z zelenjavo MAmamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. jun 2005 19:46

NITI POD RAZNO NE KUHAM KER SEM NA DOPUSTU!!!!!!!! Lumpica

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

3. jun 2005 20:58

Uh, jaz pa na morju skoraj najraje kuham. Dobro, odvisno, kje počitnikujemo. Zadnja leta na osamljenih otokih, brez tekoče vode, elektrike,... pa se potem vse vrti okoli svežega hlebca kruha z maslom. Ali pa foccacie. Letos bodo verjetno na sporedu tudi lepinje iz baze. Za kosilo/večerjo ponavadi padejo ribe na žaru ali pa v brodetu s polento, recimo. Polenta je sploh super za na morje. Kuhano vliješ v pomaščen pekač in obložiš kot pico (oziroma po trenutnem navdihu...). Tortilje so tudi fajn. Lahko kar tako ali pa nadevane in zapečene v pečici s sirom. Testenine in rižote so pa itak obvezne! Pa veeeliiiko paradižnikove solate. Mmmmmmmm komi čakam morje!

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

3. jun 2005 21:01

SOOOOLATEEEE na 100 nacinov!!! zelenjavna rizota,pecen krompir,spageti,mesno zelenjavni narastek,veliko rib,sataras z jajcem in hrenovkami....... Ce se spominjam kako smo kuhali ko smo s starsi taborili na morju;za kosilo smo pripravile tudi marelicne cmoke,pa nam sploh ni bilo tezko(ob dobri druzbi in veliko smeha je tudi ta jed kar hitro pristala na mizi,pa se zelo dobri so bili,ce se clovek po tolikih letih se vedno spominja na njih.) Tebi Abeta pa zelim lep dopust! marmeladka

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

5. jun 2005 19:21

na morju ni čisto nič hudega kuhati. kakšen dan je pohan doruček z pečenim krompirjem.drugič so makarono z rio mari,tretjič kakšna pečenica z krompirjem.......varjant je veliko,pa še malo časa lahko porabimo v kuhinji.......predvsem pa pravim-če ste lačni je tudi sendvič kar zelo dober... Bernarda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

5. jun 2005 20:02

Na dopust hodimo v lastno hišo in zato lahko kuham do onemoglosti. Kuhanje na dopustu me prav sprošča, zato to počnem res toliko, kot mi odgovarja, sicer pa gremo jest ven, je polno dobrih lokalov tam naokoli. Če je kakšna dobra družba, potem skupaj kupujemo na tržnici, pripravljamo in sekljamo in cmarimo tja do večera (če uspemo priti s tržnice pravi čas domov seveda...) oziroma do jutranjih ur. Smo tudi že na morski obali na gorilniku kuhali špagete v morski vodi... Ko pa kuhamo doma, je pa to res nekaj lahkega, poletnega; razen ko babica "navali" s polnjenimi paprikami (saj veste, da vnuki ne bodo lačni...) Mamamia mamamia

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

6. jun 2005 9:02

Na morju mi je užitek kuhati in kuham čisto po občutku in kaj moji potapljači prinesejo z lova. Običajno so enkrat na dan ribe, mehkužci ali školjke. Za drugi obrok pa odloča hladilnik. Kar je trenutno v hladilniku in je treba porabit, ali pa je bilo zjutraj na tržnici kaj posebej mamljivega. Mora biti pa obvezno enkrat na dan solata, bilo kakšna. Se je pa tudi že zgodilo, da sva si z možem spekla samo jajca za kosilo. Gobica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. jun 2005 9:03

Joj, midve z mamo imava tudi na dopustu veliko veselje do kuhanja - skoraj večje kot doma, ker je vse bolj na "easy", nikamor se ne mudi,sonček lepo sije, sveža zelenjava in sadje, apartma je krasen z moderno kuhinjo, prižgemo klimo, da ni vroče, jemo pa lahko zunaj na terasi z "vrtičkom" oz. mini "botaničnim vrtom" in tako nam je manj vroče :)..........in še in še :) Prednost ima seveda sveža zelenjava in pa ribe, ki jih grem vsako jutro zgodaj kupit k lokalnemu ribiču....Vedno, ampak res vedno je v hladilniku ena izmed številnih variant škrobnih solat - enkrat s testeninami, drugič z rižem, tretjič s kus-kusom,.....dodatki so pa zmeraj različni in zelo raznovrstni - tuna, paprika, paradižnik, olive, kapre, bazilika, kašen dober sir (domač mlad sir, ki nam ga vedno da dedi za na pot:), včasih uporabim tudi feto, ali pa mozzarello), popečene bučke, melancani,....in seveda olivno olje. Ta soalta je najbolj praktična - lepo počalka v hladilniku in se okusi med sabo prepojijo, ko pa je kdo lačen, si jo preprosto vzame iz hladilnika (fino ohlajena paše v vročini). Kosila ponavadi nimamo oz. je to bolj to kar sem napisala zgoraj - kašna riževa solata iz hladilnika, ali pa kakšno (hladno!) sadje na plaži - lubenice, melone, fige, jabolka.... Pripravimo pa si večerje, ki jih z mamo res z ućitkom skuhama - ribe s krompirjem v pečici (zelo enostavno, ne vzame veliko časa), najraje imamo sardele, pa tudi ciplje, brancine, skuše itd. Potem so tu testenine - omak malo morje (med favoriti so tiste, kjer je osnova paradižnikova omaka, potem pa dodamo razne dodatke - artičoke, tuno, česen, kapre, olive, zelišča,...pa tudi klasične testnine s pestom - pa ne zato, ker je to "najhitrejša" omaka, ki jo samo žlico vzameš iz kozarčka in ne zahteva kuhanja, ampak zato, ker nam je okus bazilike noro všeč) Včasih nam je dovolj že juha, in pa čez kakšna sadna rezina, ki jih jaz ponavadi pripravim zevčer in nato čakajo v hladilniku čez noč - če delam na morju kaj sladkega, delam vse na osnovi sadja, in po možnosti kakšne puste skute, zato da nismo non-stop na tistem sladkoledu...ponavadi nas enako dobro, če ne celo še bolje, ohladi kakšen sadni frape (delno zmrznjeno ali ohlajeno sadje in jogurt) Sicer pa na dopustu vedno izubim kar nekaj kilogramčkov - čas za zajtrk, zaradi vročine pa človek itak lahko je le bolj proti večeru, pa še takrat kaj lahkega - v glavnem mediteransko....pa seveda tudi tek, plavanje itd. tudi naredijo svoje :) Lep dopust vsem, mene pa čakajo še izpiti(jutri - držite pesti :)) LP Zala

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

6. jun 2005 9:43

Uh jaz se pa na morju na daleč izogibam takih in drugačnih piskrov,oziroma izberem najlažjo varjanto kuhanja.Veste,jaz imam loncev čez glavo v službi potem pa še doma. Bernarda

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

6. jun 2005 11:42

Pri nas na dopustu večinoma kuha mož. Okrog 11h mu rata vroče tako, da se gre v apartma hladit, zraven pa še kaj skuha. stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti