Ko prevec pameti skodi

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

tema odprta - 7. maj 2005 10:22 | ogledi: 2.325 | odgovori: 8

Tako Jerneja kot tudi ostale, ki imajo radi Kulinaricno Slovenijo, prosim za komentar ali mnenje. Namrec, pojavljajo se posamezniki, ki namenoma delajo zgago na kulinariki. Velikokrat so to primerki, ki se nikoli niso poslali nobenega recepta, komentirajo in pacajo pod recepti, cemur se najlepse lahko rece - nevljudnost in pomanjkanje bontona.

Osebno mislim, da je potrebno spostovati delo vsakega posameznika, ki prispeva svoj recept, pa naj nam bo vsec ali ne. Ni dolgo tega, ko je nekdo objavil recept za sadni napitek, pa je pod receptom sledil posmehljiv komentar.

V zivljenju obstajajo pravila in norme, zakaj jih ne bi upostevali tudi tukaj in preprecili packom, da pacajo tam, kjer jim ni mesto?!

julia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. maj 2005 12:12

Se strinjam z Julio. Nekaterim res primanjkuje kulture. Dajmo, stopimo jim na prste in jih poskušajmo naučiti lepega vedenja. Vsak, ki da recept sem gor, ga da v dobri veri, da bo naredil dobro. Če pa komu kaj ni všeč, naj se vzdrži neumestnih komentarjev in naj ne "paca" pod recepti. Dobronamerni nasveti in komentarji pa so vedno dobrodošli. Julija

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

7. maj 2005 17:35

Se bojim, da bo takih čedalje več. Danes je vse preveč ljudi, ki jim visi za kulturo in jih boli k*rac za vse. :( Za moje pojme je najboljše zdravilo proti takim, da se jih enostavno ignorira, njihove odgovore pa pobriše.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. maj 2005 18:18

Mene pa ne motijo samo komentarji, ampak ocenjevanje receptov. Sem že zasledila, da je določena oseba ocenila več receptov isti dan, ko so bili objavljeni in to seveda z oceno 1, spodaj pa komentar " a je to dobro". Mislim, da bi bilo treba take ocene brisat. LP

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. maj 2005 18:59

In kdo naj bi po vaše določil mejo med resno oceno in izmišljeno? Včasih je to težko, če o subjektivnih stvareh odločamo. Ne rečem, da vedno, včasih je pa meja nejasna. In potem? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. maj 2005 20:36

Meni se zdi popolnoma logično, da, če nekdo oceni recept dve uri po tem, ko je objavljen, da tukaj ni dileme, razen, če ga komentira in pove, da recept pozna. LP

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. maj 2005 20:44

Ja saj, kaj pa če oceni 4 ure potem? Razumete kaj mislim, takoj ko bom nekatere stvari brisal, potrebujem nedvoumno mejo, kaj ja in kaj ne. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

7. maj 2005 20:54

Nekateri nagajajo tako, da ni dileme o tem. Za take predlagam javni opomin ali kaj podobnega, ce pa se nesramnosti ponavljajo , pa kaj bolj rigoroznega. Saj se za vsako r.. najde palica, kajne?! julia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. maj 2005 11:44

Mislim, da se med seboj že toliko poznamo in vemo kdo kam spada. Niti slučajno me negativno naravnan komentar nekoga, ki se samo včasih pojavi tu gor. Resneje bi pa premislila o komentarju nekoga ki ga " poznam " - mogoče upoštevala nasvet ali pa pač delala po starem, ker očitno tako paše moji družini. Julija ne se sekirat - saj vsi dobro vemo kako dobra kuharica si Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti