Nosečnica:kaj lahko in kaj ne?

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

26. sep 2005 12:10

Torej verjetno ni dobro popiti preko 1 litra na dan, kajne? Hvala obema za odgovor. Ali morda katera ve, kateri čaj pa je priporočljiv v nosečnosti?

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

26. sep 2005 12:39

Čao, lahko piješ ves čaj, razen šentjanževka pa res ni dobra za nosečnice. Najboljše, da piješ vsakega po malo, mešanega. To že ne more biti nič narobe. Lep pozdravček, S.

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

26. sep 2005 13:21

Meni je med prvo in drugo nosečnostjo pasalo prav vse. Dobesedno tresla sem se, ko sem zagledala hrano. Pri tem nisem prav nič komplicirala, kajti med mojimi zobmi je končalo vse, kar je bilo užitno (tudi jedi, ki jih niti prej nisem marala in jih tudi sedaj ne). Seveda sem se temu primerno tudi redila - prvič 23 kg, drugič pa častitih 27 kg. Moje najbolj nore ideje - limone sem jedla kot pomaranče, zraven sem pa polokala na galone radenske.... Mama mi je skrila vso vloženo ozimnico - pa ne zato, ker bi se zanjo bala, ampak zato, ker pri vloženih stvareh nisem imela meje.... Najrajši sem se pa krepčala s pohano piško in pomfrijem ali pa tenstanim krompirjem z obilo ocvirki.... K sreči so kile šle tako hitro kot so prišle..... Pozdravček, zvitorepka

vegetarijanka  

član od: 16.1.2006

sporočila: 3

28. jun 2006 14:23

Lp, mogoce ni ravno v kontekstu, pa bi vseeno nekaj vprasala. Ali se je morda katera izmed vas v nosecnosti (in sicer) prehranjevala le vegetarijansko in na kja je potrebno paziti? Sama sem vegetarijanka ze okoli 7 let, nimam nobenih tezav, meso nadomescam predvsem s sojo in izdelki iz soje, bi si pa zelela v kratkem zaceti druzinico... vegetarijanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jun 2006 14:54

Ne vem, po moje je najbolje, da se posvetuješ s svojim zdravnikom. On te pozna, te vidi, oziroma ima podobo tvojega stanja v celoti, poveš mu o svojih navadah ipd., in potem ti bo vedel najbolje svetovati, ali sploh moraš na kaj paziti ali se vendarle prehranjuješ dovolj raznoliko, da ti v nosečnosti ne bo treba spreminjati navad. Ob vegetarijanstvu nekatrih potrebnih snovi vendarle ne vnašaš dovolj v organizem glede na potrebe v nosečnosti, vendar smo ljudje različni, naša telesa različno presnavljajo, tako da ni nujno, da kar se pri nekomu izakež za dobro ali slabo, velja tudi za drugega. Poznam dva različna primera - ena od mojih prijateljic je vegetarijanka, ki sicer je jajca in ribe, in je nosečnost prenesla krasno, tudi otrok je čisto ok. Druga, ki ima nekoliko strožje poglede (ne je ne mleka, ne jajc, ne rib) pa je imela precej težav, niti ni poslušala nasveta zdravnika, ki ji je na podlagi krvne slike in nekega drugega izvida svetoval, naj vsaj med nosečnostjo malo popusti, pa je bilo potem nekaj težav. Otrok se je rodil z izredno majhno težo, sama je po porodu izredno dolgo bolehala in težko okrevala, deklica še danes, stara je tri leta, precej boleha (tudi otroka namreč hrani po svojih navadah), skratka, druga skrajnost. Mislim pa, da imajo nekatera dekleta s foruma, ki so vegetarijanke, večinoma kar dobre izkušnje z nosečnostjo in se bo katera gotovo oglasila. Ti pa kar pogumno družinici naproti! Mamamia mamamia

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

30. jun 2006 15:19

Naj se še jaz pridružim trenutno moji najljubši temi.Sem namreč tretjič noseča in pričakujem dvojčka- kar je bil na začetku pravi šok,saj o tej možnosti nisem nikoli razmišljala.Pa še dolgo smo se odločali,če bi sploh imeli tretjega ali ne. Jedla sem vedno vse,kot pred nosečnostjo.Niti posebaj veliko ni bilo sadja(mi ni ravno pri srcu), zelenjavo pa kot je pač naneslo.Prvič sem celo kadila in normalno pila dve veliki skodelici kave na dan (sedaj se zavedam,da to ni bilo ravno najbolj odgovorno..).Pa se je punčka rodila težka 4 kg in pol,vedno je bila dokaj zdrava,razen občasnih prehladov in vročin.Drugič sem nehala kadit,ker mi je bilo prve tri mesece zelo slabo in mi hvala bogu ni pasalo-še vedno ne kadim.Jedla pa sem vse po vrsti,le ob vonju rib mi je zabegnilo.In rib tudi sedaj ne prenesem.Slabo mi je sedaj cele dneve,pa če pojem zjutraj kaj ali ne.Kateri dan je bolje,drugič spet samo poležavam.Ponavadi mi je malo bolje,ko se najem,zato velikokrat po malem jem-se kar bojim kako se bo poznalo na tehtnici.Zredila sem se v prvi nosečnosti 25 kg,v drugi pa 20 kg-in to je bilo v razmaku leta in pol.Ko sem šla drugič rodit sem bila kot žogica,kar odkotalila bi se lahko v porodnišnico. V vsaki nosečnosti pa sem imela grozne težave z zgago.Ampak res grozne-podnevi manj,ponoči pa totalno.Pomagala sem si s sodo bikarbono.Sedaj pa sem ugotovila,da lahko vzamem tudi Rennie. Pa me zanima,če je imela še katera podobne težave in kako jih je blažila? Pa lep pozdrav! Tamara tatam

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

30. jun 2006 21:01

Pa nas je kar nekaj mamic v pričakovanju in to predvsem tistih, ki že tretjič pričakujejo veseli dogodek... tudi jaz sem med njimi, in sicer pet tednov (torej sem še kar navdušena nad rezultatom). Vesela sem, da nas toliko skrbi za slovensko nataliteto. Zanima pa me predvsem kaj ve mislite o folni kislini...in sicer ali ste jo oz. jo še kar jemljete? Meni namreč "umetni" vitamini in minerali nekako ne "potegnejo" in sem bolj privrženka svežega sadja in zelenjave, ki ga veliko pojem. Folne kisline prav tako nisem jemala pri prvih dveh nosečnostih, saj so bile obe nenačrtovane (predvsem za prvo sem izvedela šele v devetem tednu), potem pa sem se odločila, glede na to da se le-ta jemlje 3 mesece pred in 3 mesece po zanositvi, da je sploh ne bom jemala. Kljub temu pa sta se nama rodila 2 krepka in zdrava fanta. Lp in čim lepšo nosečnost vam želi, Katjuška

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

30. jun 2006 21:24

jaz sem vegetarijanka že 10 let, od 13 leta; no, rib ne jem šele tri leta in sem zdaj slabe tri tedne pred rokom. celo nosečnost sem se prehranjevala vegetarijansko, le ribe (do katerih nimam takega odpora) jem približno dvakrat mesečno, pa še to popolnoma po svoji odločitvi, saj so mi vsi zdravniki rekli, da jih ob primerni vegi prehrani sploh ne potrebujem. je pa res, da normalno jem jajca, sir in mleko. cela nosečnost (da potrkam...) je potekala super, brez ene slabosti, enega bruhanja, ene same težavice. nikoli nisem bila pretirano utrujena ali brez energije, tudi kri sem imela skoz v normalno; čeprav zdaj jem železove tablete, je ginekologinja rekla, da imam še vedno kri čisto uredu. glede na to, da sem jaz precej drobna (ob zanositvi sem imela 48 kg), je otroček čisto normalno velik, tako da ti jaz iz svoje osebne izkušnje res lahko rečem, da vegetarijanstvo v nosečnosti ni noben problem, če je z zdravo pametjo, seveda. malo bolj moramo na prehrano gledati, ampak to morajo pa tudi tiste, ki jedo meso, ali ne? nike

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

30. jun 2006 21:43

Ko sem jaz gineku povedala da že par let ne jem mesa,mi je rekel-sam pohvalno,ampak sam če se ob tem tudi sama dobro počutim.Sama nisem imela nobenih težav,niti s slabostjo,kaj šele kakno bruhanje.Vse je potekalo normalno.Tudi po porodu nisem jedla mesa,pa sem tamalega dojila skoraj 11 mesecev,ni poznal ne dude in ne stekleničke.Sem pa sama sklenila,da če mi bo meso zapasal ga bom pa jedla,pa do tega ni prišlo. andreja č.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. jul 2006 6:16

Po moje slabost in bruhanje v nosečnosti nima veze s prehrano. Imele ste pač srečo. Hvala bogu, ker jaz vam svojih objemanj školjk ne bi privoščila. Ene pač imamo težave, druge srečnice jih nimate. Folno kislino pa priporočajo jemati, razen vegatarijanke je ne smejo. http://www.mojtrener.com/index.php?group=lmenu&menu=ma http://www.neplodnost.info/forum/viewtopic.php?t=1915&st http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=16 jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti