Palačinke kot priloga?

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 23. apr 2005 22:02 | ogledi: 7.147 | odgovori: 7

V službo so nam pripeljali večerjo in med drugim je bila ena super priloga k mesu v omaki. Ugotovili smo, da so to palačinke, zgledalo pa je tako, kot bi pečenko narezali na malo debelejše kose, ali pa recimo štefani pečenko. Po moje je bilo več palačink zvitih skupaj, samo ne vemo, kaj jih je držalo skupaj? Mogoče jace in kruh in.... Je zelo dobra in okusna priloga, zato bi to rada naredila doma. Mogoče je kateri vsaj malo jasno, za kakšno prilogo gre?

Vsem hvala za pomoč! Galja

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

23. apr 2005 23:59

tjas, hvala za pomoč, bom probala kar jutri tole zadevo narediti,pa bom videla, če je to to! Res je bilo zelo dobro, torej se splača probati! LP! Galja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. apr 2005 6:12

Mislim, da bi lahko res bil ene vrste palačinkin štrukelj. Za par besed več o tem štruklju pa si lahko prebereš še na forumu: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4029 Lepo nedeljo želim. Jaz se ravno odpravljam v službo.. oh, kako bi še spala Tjas

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

25. apr 2005 14:27

Paličinkina rolada Napeči večje število palačink 15-20 in jih nareži na trake (1cm širok), potem zmešaj 3 rumenjake (iz beljakov naredi sneg), 10 dag masla, soliš, popraš(penasto) in zmešaš med narezane palačinke, dodaj previdno beljake, potem to maso zaviješ v alufoljo kot kruhov zvitek, aluf. malce premažeš z maščobo in potreseš malce drobtin. Kuhaš pol ure v slanem kropu. Mogoče bo komu prišla prav še tale ideja: Diplomatski zavitek gre zgodba enako le spečeš le toliko palačink, da jih maš za podlago (kot "štrudl") in posebaj samo za minutko (ne do konca in ne še al dente) skuhaš rezance za v juho, dodaš tko kot zgoraj jajca, sol poper in maslo, potem na alufoljo položiš palačinko pri palačinki in premažeš kot štrudl , zaviješ, da dobiš klobaso kuha se enako.......lahko jih potem odviješ in narežeš na 1 cm kolobarje, ki jih popečeš na maslu. martina

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

25. apr 2005 19:48

ja, megi, to bo to! Hvala ti za recept! Tako je bilo okusno, da moram to pripraviti, ker prej ne bo miru pri hiši! Hvala še enkrat! LP! Galja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. apr 2005 13:34

Galja, namesto drobtin damo mi v rolo parmezan, mogoče ti bo ustrezalo. Kuham pa vedno raje v platnenem prtu kot v foliji. Nekam me je strah folije, ne vem zakaj. Mi lahko katera napiše izkušnje oziroma zakaj rajhe folija kot platnen prtič? Mamamia mamamia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. apr 2005 6:25

Tudi sama kuhan raje v prtiču kot v foliji - kolegica pravi ,da ji je bolj preprosto folijo vreči stran, kot pa prati krpo . lp Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti