Čokolešnik-zdrav (vmesni) obrok ali ne?

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

19. dec 2010 20:22

Bio polnozrnat gris in ostale žitarice za kaše kupujem večinoma v DM-u .... nasplošno veliko bio hrane kupujem tam ....

katjushka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

21. dec 2010 16:07

Hvala, jo bom tudi jaz. _tisa_

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. dec 2010 19:40

En kratek medklic - za ta obupen "gris" imamo zelo lepo slovensko besedo - zdrob.

lp

cervus

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

22. dec 2010 8:16

Jaz sem pa takega mnenja: jem 5krat na dan, izogibam se sladkarijam, maščobam. Kruh jem sam ovsen ali ržen. Telovadim 6 krat na teden, spijem veliko zeliščnih čajev, nato pa si zvečer v skodelico za kavo nadevam 3 žlice čokolina, prelijem z vrelo vodo, premešam in na koncu 1 žlico mleka. Zelo okusno pol manj kalorično in se mi nikjer nič ne pozna. To pijem skoraj vsak večer. Tako da čisto nič ne redi, da bi se mogla sekirat. Mešanica z vodo je ravno tako okusna, samo malo dlje se hladi, ker je voda vrela. marec

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

7. feb 2011 13:18

Nekaj podobnega čokolešniku je tudi Sunny bisk. No vsaj meni se tako zdi. To so hrustljave polnozrnate pšenične blazinice, ki imajo majhno vsebnost sladkorja. Čeprav na prvi pogled ne zgleda niti podobno kot kosmiči za čokolešnik. Jaz si dam v skodelico eno ali dve blazinici, malo medu, postopoma dodajam mleko ter nato dobro premešam. Blazinica se popolnoma razpusti in nastane zmes, ki je podobna čokolešniku. Nisem še poizkusila, vendar če bi dodala še malo kakava, bi bilo mogoče še bolj podobno čokolešniku. Je pa vsekakor veliko bolj zdravo!

 

majacebelica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. feb 2011 10:25

Pri nas ne živimo v iluziji, da bi otroška hrana delovala shujševalno. C'mon, otroška hrana je namenjena rasti in ko si v letih, ko se v višino ne raste več, se da to samo v širino.

Je pa totalno orgiastično v zimskem času, da se naredi malo bolj redek čoko-mlečni obrok in v vroče melko se zameša še žlica nutelle. In potem to ješ pod kakšno dekico na kavču in se zna stvar v čisto neotroško smer razviti.

Vendelina jr.

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

9. feb 2011 13:11

SUNNYBISK je ZAKON... Jaz trenutno sicer ne smem tega iz drugih zdravstvenih razlogov. Če mu dodaš kako čokolado v prahu, ali pa npr.. beljakovine z okusom čokolade, se dosti približaš okusu čokolina. Bi takoj zamenjala za dieto za izgubo kg, kjer pač če se pregrešiš, malo več telovadiš, ker sem trenutno na dieti, kjer se ne smem pregrešit, ker dobim vse simptome nazaj, stranski učinek je sicer tudi hujšanje... :) xxs

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

9. feb 2011 13:34

Oprosti xxs za radovednost; ali gre za kakšno alergijo?? Jaz imam namesto čokolešnika ovsene kosmiče in otrobe, kakao v prahu, mleko, rozine in mlete oreščke. Je kar dobra alternativa. Škoda, da ne obstaja več varianta brez dodatnega sladkorja. Navadno vse dobre stvari ukinejo

illusion  

član od: 20.6.2008

sporočila: 81

14. feb 2011 1:37

Zanimiva debata - o čokolešniku se tudi jaz sprašujem kakšen učinek ima name. Sem si zapisala tele vaše nasvete in upam, da mi jih uspe upoštevati že zdaj, ko se mi sreči še nič ne pozna, če ne...

 

Se bo pa težko upreti čokolešniku, ker je super za "pocrkljati" se za zajtrk ali pa pred spanjem

illusion

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti