Kako gasiti zejo

neznan uporabnik

31. jul 2001 12:19

Voda je zares najboljša. Tukaj pa ponujam še enostaven recept za doma izdelan ledeni čaj: - 0,5 l zelenega čaja (močnega iz 5 vrečk) - 250 g sladkorja - 0,4 l soka svežih pomaranč - 0,4 l soka svežih limon - 100 g nastrganega svežega ingverja - kocke ledu Kuhanemu zelenemu čaju dodamo sladkor, da se raztopi in ingver. Ohladimo in pustimo čez nič v hladilniku. Ohlajenega precedimo in primešamo ostale sestavine. Na koncu dodamo še kocke ledu. Seveda je tudi ta čaj sladek. Vendar ne bo škode, če ga po dobrem kosilu popijemo kakšen kozarček, kajne?

neznan uporabnik

31. jul 2001 12:28

Pozabila sem omeniti še mrzlo belo kavo za gasenje žeje. Dobra je taka, ki jo pripravimo iz Francka in Kneipa. Je ne sladkamo in jo skuhamo že zjutraj, da se čez dan ohladi. Mama mi je rekla, da so jo pili že v časih, ko so bili še otroci. Beti

neznan uporabnik

31. avg 2001 1:09

Hojla! Jaz se pa strinjam z zadnjim odstavkom Malanovega prvega pisma o razmišljanju o vodi. Glasi se takole: "Pivo je zakon!". In je tudi res in to Laško! Naj vam povem anegdoto. Je šel nekoč popotnik skozi podeželje in je v neki vasi na prgu zagledal priletno gospodinjo. Lepo jo je pobaral. "Teta, jaz sem tako žejen." "Tamle je štirna, pa si postreži." mu je gospa odgovorila. "Sem rekel, da sem žejen, ne pa umazan." Ažokoh Spremenil(a) - matjaz dne 31 avg 2001 01:12:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti