Mikrovalovka cvili

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

31. mar 2005 19:40

Hej Izid! A si probala na internetu poiskati spletno stran proizvajalca mikrovalovke? Tam običajno dobiš v pdf formatu navodila za uporabo vseh njihovih proizvodov, in ponavadi v več jezikih. Probaj! Jaz sem imela podoben problem s pralnim strojem, pa sem navodila v meni razumljivem jeziku naročila na spletni strani od Whirpoola in so mi jih poslali kar po pošti na dom. Pozdravcek, Tjas

bojanz  

član od: 8.9.2002

sporočila: 42

1. apr 2005 10:55

> Malo za šalo: morda pa to cviljenje tudi ni tako slabo, morda je to dokaz, za obstoj drugih civilizacij. > In oni pač "komunicirajo" preko tvoje mikrovalovke? LOL - Star Trek fan ;-) Bojan Z.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

1. apr 2005 12:28

Če je ton cviljenja zelo visok, na meji slišnosti, bi tako, čisto na pamet rekel, da je napaka v usmerniku pečice, ali pa je usmernik slabo dimenzioniran. Če sem prav razumel, je nekaj časa zvok prisoten tudi, ko izklopiš pečico (izvlečeš vtičnico??). Če je temu tako, pa je verjetno kakšen elektrolitski kondenzator tik pred tem, da izdihne, kar se v končni fazi lahko pokaže z dimom in lahko tudi kakšnim pokom. Po vsej verjetnosti pa sem brcnil v temo in ni nič od tega, poleg servisa lahko še obiščeš in vprašaš na: http://www.elektro-n.com http://www2.maxi.si lp

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

1. apr 2005 13:03

Vlado, hvala za odgovor in linka! Prijatelj, ki se malo spozna na štrom, mi je rekel, da pride zvok najbrž iz ure - prikazovalnika na pečici. Da nekje notri pride do vibracij... pa se to potem sliši kot cviljenje. Kaj pa je to usmernik? Hm? Najbrž nič takega, kar bi lahko jaz sama z navadnim šraufncigerjem popravila? smrketa

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

1. apr 2005 14:02

Tjas! Hvala za nasvet, bom probala pri izvajalcu. Dvomim pa, da v Nemciji razumejo nas preljubi jezik. Pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti