Puding

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 23. mar 2005 7:01 | ogledi: 4.233 | odgovori: 7

Ker mi nihče ni odgovorl pod receptom za borovničev puding, lepo prosim za nasvet izkušenega.

Vedno ko skuham puding ga želim (ohlajenega seveda) obrniti na krožnik in okrasiti, kot je npr. na vrečki pudinga. Kupila sem tudi gladke posodice, a puding se mi vedno pretrga, ko ga zvračam iz modelčka. Poskusila sem oplakniti z mrzlo vodo posodico, pa ni bilo nič drugače. V čem je skrivnost?

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

23. mar 2005 7:15

Veš da sem to poskušala tudi jaz...vedno neuspešno, razen če se puding ne poje, potem je čez 2 dni dober za našega psa in takrat vedno lepo pade iz posodice....grrrrrrrrr!!!!! ANJA

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. mar 2005 7:33

Oplaknem posodico z mrzlo vodo ,predno obrnem puding na krožnik s konico noža narahlo ločim puding od posodice -samo na vrhu -,kot sem sama ugotovila je kožica, ki se naredi na vrhu kriva, da ne gre puding iz posode ,ker se preveč prilepi na posodo ,predno ga date na krožnik še malo s posodico potolcite po pulti -poizkusite in sporočite kako je šlo -po vseh teh "ceremonijah "je puding na krožniku ,je tudi res ,da ne smete prekoračiti količino mleka ,da ni preredek.Javite. lp Marta

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. mar 2005 7:48

Če se prav spomnem enega kuharskega mojstra s televizije (ali nekaj podobnega!), naj bi ga najprej dali za nekaj časa v hladilnik, da se dobro ohladi. Potem pa, preden ga zvrneš na krožnik, modelček na hitro pomočiš v posodo z vročo vodo in tako naj bi se brez problema ločilo od modelčka. Probaj, vem da je mojstru uspelo brez težav. Tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

23. mar 2005 8:47

Posodice ali eno večjo posodico oplakni z mrzlo vodo. Še vroč puding zlij v posodice. Puding - ali v posodicah, ali v večji posodi - naj se dobro ohladi. Z nožem na rahlo povleči po robovih, ker se le malo zalepi za posodo, in na hitro obrni na krožnik. Pozdravček!

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

23. mar 2005 11:15

Jaz dam vroc puding v skodelice , ki jih prej splahnem pod mrzlo vodo (kdaj tudi ostane kaksna kapljica exstra v pososdici) in naslednji dan puding obrnem - brez problema. Mogoce je finta tudi v tme, da imas preredek puding, ce je bolj kompakten - se pravi, ce das manj mleka, se ti ne bi smel strgati. lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2005 13:21

Namesto z vodo posodice za puding na rahlo premači z oljem, tako kot pri panni coti, preden ga zvrneš pa z nožem loči skorjico, ki se naredi na vrhu, od stene posode. Moralo bi uspeti. Mamamia mamamia

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

23. mar 2005 13:43

Tudi jaz sem videla na tv, da posodico premažejo z oljem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti