Prosim recept-biskvit, jabolka, puding, smetana

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. mar 2005 20:06

natasaK, poglej v bazo - recept Jabi-babi, namesto čokoladne glazure lahko daš kuhan puding, pa tudi na puding lahko še daš čokoladno glazuro. Malo si priredi recept (po svojem okusu)! Galja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

10. mar 2005 20:34

Jaz delam tako kot Rebeka, le da dam 2 dcl olja in 4 dcl mleka. Pečem v velikem pekaču. stana

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

10. mar 2005 23:22

Lahko poskusis pripraviti pecivo z jabolki po mpjem receptu. Poglej v bazo - Jabolcno pecivo z bananami. Je dobro in osvezilno. LP Marjana

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. mar 2005 7:11

Čao. Jaz za bisvitne osnove ponavadi uporabljam en in isti recept, včasih dodam še kako sestavino (sadje, kakav, čokolado, oreščke, ...) . Sem pa delala tudi že torto po tem enostavnem receptu, pa je ravno tako ratala. Penasto umešaš 3 cela jajca in 7-9 žlic sladkorja in 1 vanilin. Počasi dodaš 9 žlic olja in 9 žlic mleka. Nato umešaš še 9 žlic moke s pecilnim. Pečeš 20-25 min na 180°c in takoj, ko vzameš iz pečice, preliješ z 1-2 dcl mleka z malo ruma, odvisno kako mokro pecivo želiš. Če na biskvit že pred pečenjem posuješ jabolka, spustiš preliv, dodaš pa malo cimeta. Drugače je preliv res pomemben, ker sam biskvit je suh. Tole je najbolj enostaven recept za res veliko vrst peciva, saj lahko z njim počneš kar želiš. Jaz ga delam že od rane mladosti, pa je še vedno uspelo. Lep pozdravček, S.

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

19. mar 2005 10:52

Pozdravljene Prav takšen recept kot ga išče NatasaK je na zgibanki Good food zbirka receptov, dobila pa sem ga pred par leti v naši trgovini.Receptu se reče Sočne kocke gre pa takole: Biskvitno testo 20 dag moke, 20 dag sladkorja v prahu, 4 jajca, 1 vanilijev sladkor, 1 pecilni prašek, 1 dcl mlačne vode , 1 dcl olja Nadev Jabolka, cimet, 2 pudinga, sladkor , 2 sladki smetani, sladkor v prahu 1 kg jabolčnih krhljev skuhamo v sladkani vodi s cimetom. Kompot odcedimo ter spasiramo z mešalnikom. Nadev namažemo na ohlajeno testo. V enem litru preostale kompotove vode, skuhamo sva sadna pudinga (pomaranča ali borovnica), ter ju razpostremo po jabolkah. Stepemo še dve sladki smetani ter ju namažemo po vrhu ali okrasimo z dresirno vrečko. Posujemo še z čokolasnimi drobci in razrežemo. lp Janja gianja

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

19. mar 2005 13:53

Živjo! Jaz pa namesto jabolk včasih uporabim breskvov kompot in super izpade. Po pladnju dam dve plasti keksov, jih navlažim z mlekom. Po temu razporedim breskve iz kompota, nato v soku iz kompota ( jaz skuham v 6dcl soka 2 vanilijeva pudinga) skuham puding, ga polijem po breskvah in po vrhu namažem s smetano. Mnjamsi!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti