Mladi sir v slanici

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. feb 2005 7:43

Ančka tudi naša kravica je samo suho seno in zaenkrat doma delam samo skuto, tudi jaz bom probala narediti juti sir. Skuto delam kar s kupljenim jogurtom ali kislim mlekom in je ne kupujem več v trgovini, ker teke zanesljivo nimajo. Je pa meni bolj všeč mleko od krave hranjene s suhim senom pozimi in svežo trava poleti. jade

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

1. feb 2005 9:07

Zdravo! Pod nekim drugim postom (mislim da feta sir) sem iz knjige prepisala točen postopek za izdelavo mladega sira v slanici. Jaz se držim točno tega in sir je čudovit. Sama ga vložim v olivno olje, dodam kakšen česen, cel poper in ja huudo dober. Tina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. feb 2005 9:37

Ali kdo ve kako narediš sir za rezanje? Kako in kam ga daš da zori in za koliko časa? Ne bi ga rada vlagala ali imela v slanici, zanima me, če lahko doma narediš navaden sir. Upam, da veste kaj mislim. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. feb 2005 7:41

Julija ali lahko prosim malo bolj natančno opišeš postopek. Kakšno sirilo (proizvajalec) in koliko ga daš. ali mleko zavreš in ohladiš ali daš v vročega sirilo. Ali potem mešaš ali pustiš pri miru in koliko časa. Jaz sem delala po navoldilih, sirilo sem dobikla v lekarni in se ni zgodilo nič. Mleko je ostalo mleko. Na pomoč. jade

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

2. feb 2005 12:35

Jade, poglej pod "doma narejen sir". sem ravno zjutraj prepisala.. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti