Torta tipkovnica

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 25. jan 2005 8:17 | ogledi: 3.058 | odgovori: 26

pozdravljene

rada bi prijatejici za roj. dan naredila torto v obliki tipkovnice. pa nimam pojma kako se lotit. a ima katera kako idejo

hvala

mihana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 10:11

V pekaču speči svetli biskvit(v bazi), izreži na grobo obliko tipkovnice (še brez tipk), zdaj lahko biskvit tudi malo namočiš (nre preveč, da se bo dalo še gor lepit), lahko kar z limoninim sokom in posebej izreži še tipke ali iz biskvita ali pa iz kakih malih kvadratnih bonbončkov, velikost 1x1 cm, če boš delala v naravnem merilu (Tipke so sicer 1,2 mm, kar bi prišlo ravno prav, ko jih boš oblila). Tipke pritrdi gor z limoninin ledom (v bazi bo pod torte: Kraljica iz sabe, sicer je pa to limonin sok (precejen) + sladkor v prahu) ali z belo čokolado ali z belo čokoladno kuverturo in vse skup s tem oblij. Potem zmešaj v preostali led malo črne živliske barve (ali temno modre, če črne ne dobiš - če jo dobiš, pa povej kje, ker jaz ne vem:), lahko pa tudi malo jedilneg oglja), daj v tulec, ki ga narediš iz peki papirja in z njim napiši črke in številke na tipke. Fino je , če lahko med tem gledaš tipkovnico, da boš vedela, kje je katera črka... pa tudi za izrezovanje biskvita si lahko narediš šablono po ta pravi tipkovnici, d abo v merilu 1:1. Če te še kaj zanima, pa povej:) Bo ok? Veri

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

25. jan 2005 10:31

o hvala, dobra ideja, jaz bi spodnjo ploščo naredila kot torto, da bi na pol prerezala in jo nafilala zvišnjami in smetano? kaj misliš?? mogoče bo mal višja pa ni fore, da ne bi bil samo biskvit, mal suho za jesti lp mihana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 10:41

Super, se strinjam, tudi jaz ne maram tort brez kreme in sem že sama pomislila na to, pa si nisem upala predlagat, ker nisem vedela, koliko si že v tortah:) Ker okrašuješ samo zg. plast ne bo problem s trdnostjo torte in je lahko tudi nadevana. Je pa res, da bo malo višja, kot navadna tipkovnica, pa nič za to. Pazi da odrežeš torto malo po strani, saj je tudi tipkovnica malo nagnejna... Veri

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

25. jan 2005 11:00

O HVALA ZA IDEJO NO SEM ZE ODPRLA NOVO TEMO O TORTAH, PA VSEEEN KAKE OBLIKE SI TI ZE PEKLA??? LP mihana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 16:26

Ni problema, saj zato smo tu, a ne?;) Katere oblike? Ptička, srce, sedečega in skakajočega zajca, kužka,... Se vidi študij, a ne?;) V kratkem nameravam narediti košarkarsko žogo, samo da dobim nekje črno jedilno barvo ali pa oglje... Pa kaj še: čmrlaj oz. panj,... Se bom še kaj spomnila, pa napisala, ok? Rada se izživljam tako, če mam čas in mi ne pojejo vsega sproti:) Veri

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

25. jan 2005 16:49

Kaj jedilno oglje se tudi da uporablajt? In kje ga dobiš, razen tabletk proti slabosti? Pa ne spremeni okusa? Zanimivo! zvončica

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

25. jan 2005 17:25

Veri, jaz bi mojega nogometaša rada presenetila z žogo, pa tuhtam, kako priti do željene oblike - razen seveda, da izrezuješ kroge različnih velikosti. Ali mi lahko izdaš kako lahko pridem do okrogle oblike? Prosim!!! barbara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 17:35

Jedilno oglej ni moja ideja, sem spraševala za črno jedilno barvo, pa se je ena spomnila na jedilno oglje. Nisem še probala, bom pa, če ne dobim jedilne črne barve, ker se mi zdi dobra ideja, dobiš v lekarni, uporablja se proti driski, daš ga pa malo in ne bo melo hudega vpliva, saj je samo za obarvat... Žoga - oblika, tudi jaz še tuhtam... Z veseljem delim s tabo ideje, ne vem, če ti bojo všeč, je pa za probat, če se nič boljšega ne spomniš... Jaz bom kar v kaki okroglasit posodi spekla biskvit - in seveda REEEES dobro namazala pa upala na najboljše... potem pa dve skup, da dobimo celo kroglo iz dveh polkrogel... mogoče ne bo glih perfektna krogla, ampak saj važno je, da misliš na njega, a ne?;) ko sprobam, se vama oglasim, danes bom naredila eno torto za soddelavca, ki mi je avto popravil... Mogoče v obliki avta, povem, če bom nardila, kako je ratalo, ok? Bom probala poslikat, v službi majo fotoaparate:) Veri

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. jan 2005 18:32

Kaj pa če bi žogo poskusile naredit tako kot je nogometna narejena? Iz petkotnikov? Da se jih nekako zlepi skupaj in potem premaže s kremo? Ampak bi vseeno najbrž ena stran morala biti malce bolj ploščata da bi vse skupaj stalo... Samo ideja

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

25. jan 2005 18:34

veri ti si pa mojster a imas mogoče kje kako sliko za vidit puščam ti tudi mejl hanica@email.si mihana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti