Torta tipkovnica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2005 18:44

Punce za zogo lahko naredite skutno torto v skledi. Dve taki zvrnjeni torti zlepite skupaj pa je. Bele barve je ze, samo se tista vasa crna da bo zoga videti prava pa bo. Ce pa rabite dober recept za tako torto pa povejte. lp Vesna Vesna Milek Recko

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

25. jan 2005 19:26

Jaz bi pa žogo takole naredila: narediš navadno okroglo torto, pote posebej narediš maso za ježke, ki naj bo malo bolj mokra, kot sicer in s to maso oblečeš okroglo torto, tako da dobiš obliko žoge. Potem pa s smetano, ki jo pobarvaš z dresirno vrečko narišeš tiste kvadratke :) biba

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

25. jan 2005 19:32

ja reca bi prosila tudi za recept... kako bi naredile pa jurčka, pa ne s sablono ampak tako da ima v 3 d lp mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2005 21:47

Skutna torta 1 konzerva celega ananasa 0,5 kg skute 2 sladki smetani 82,5 dcl) 1 vanilin sladkor 10 dag sladkorja 2-3 cajne zlicke zelatine Vzamemo nekaj ananasovega soka in vanj namocimo zelatino da nabrekne. V ostali sok damo vanilin sladkor in sladkor, postavimo na plin in mocno segrejemo da se sladkor stopi. Ko je primerno ohlajeno dodamo nabreklo zelatino in dobro razmesamo da se razpusti. Skuto dobro pretlacimo in ji dodamo hladen ananasov sok z zelatino in trdo stepeno sladko smetano. Vse lepo premesamo. Vecjo stekleno skledo na tanko premazemo z oljem in vanjo lepo nalozimo ananasove kolute. Ko je vsa skleda lepo oblozena vlijemo vanjo se skutno maso. Na skuto polozimo biskvitno plosco katero smo ze pred tem spekli v tortnem modelu. To vse postavimo v hladilnik da se strdi. Najbolje cez noc. Drugi dan z vroco vlazno krpo segrejemo skledo le toliko da torto lahko zvrnemo na servirni kroznik. Jaz naredim biskvit tako kot testo za rolado. Nekaj ananasa mi tudi vedno ostane. Tega na drobno zrezem in ga dam v skutno kremo. Vec kot ga je boljsa je torta. No in mislila sem da ce bi dve taki torti dali skupaj in namesto ananasovih kolutov postudirali nekaj kar bi bilo podobno nogometni zogi nebi bilo ravno slabo. Vesna Vesna Milek Recko

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

25. jan 2005 22:11

Mojemu bratu so enkrat naredl torto tastaturo v Lincerju v Sk.Loki, sicer niso ble črke vidne, ampak tipkovnici je bla kr podobna, višja, na njej pa narisana tipkovnica :) Marjeta Žniderčič

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2005 11:55

galyka, midve mava pa telepatijo, to s petkotniki sem že razmišljala, vseeno pa moraš verjetno met eno okroglo osnovo, kamor jih pritrjuješ... In pa ker je pri nas bolj moderna košarkarska žoga, se še nisem spravila na to idejo:) Pa ker nisem mela črne barve. No, zdaj jo bom po zaslugi kulinarike in ene zelo prijazne članice verjetno dobila:) in bom seveda naredila zadevico, pa poročam, kako bo izpadlo. Verjetno bom probala najprej kar spečt 2 polkrogli kot sem na začetku razmišljala, če pa bom kdaj kakega fuzbalerja hotla osrečit, pa še tisto s petkotniki - mogoče s petkotnimi stožci, ali pa bi petkotnike kar polagala v polkroglasto posodo, zalila s kremo, pustila, da se strdi in dala skup dve polovici, kaj misliš? maihana, zaenkrat žal še nimam ne digitalca, ne skenerja, tako da je s slikcami bolj problem... Ampak obljubim, da bom vse poslikala, čim ga dobim, je že dogo moja želja, ampak saj veš - money, money, money... Zaenkrat so druge stavri pomembnejše, čeprav me kar ma, da bi vse skup poslala nekam in ga kupla:) Eh, saj upam da bo v par mescih... Do takrat pa lahko prideš kakšno torto kar pogledat in poskusit, če si iz Lj. 3 D gobo torto bi jaz naredila takole: za klobuk bi spekla temni biskvit v voku, ga parkrat prerezala in napolnila s čokoladno kremo, v spodnjo plast pa bi mogoče naredila luknjo, da bi se bet boljše pritrdil. Za bet pa bi spekla isto biskvit, samo svetlega v kakem ožjem modelu, v tistem za srnin hrbet, lahko tudi štiroglatem, pa da ga obrežeš potem na kolikor toliko okroglo obliko, lahko spodaj malo širše kot zgoraj, kot pri pravi gobi. Potem bi prerezala srnin hrbet na sredini (prečno, ne po dolgem) na pol in oba dela (polcilindra) zložla skup s kako dobro kremo, ga postavla pokonci, da bi nastal cel pokončen cilinder, zalepla še na podlago in potem gor poveznila klobuk. Tega lahko potem po želji še obliiješ s čokoladno glazuro, pa bo prava goba! Samo pazi, da ne bo klobuk preveč širok za bet, potem ga ne bo mogel nosti, sicer pa bi tole moralo stat:) Veri

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

28. jan 2005 9:18

oj kakšen vok pa imaš in kako pečeš v njem??? še nikoli slišala lp mihana

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

28. jan 2005 9:37

Veri, meni je tista ideja s polkroglasto posodo nekako bolj blizu. Pomoje bi celo šlo. :) Bom se oglasila enkrat pri tebi, pa poskusiva skupaj. ;)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. jan 2005 10:01

mihana, mam en đabe vok za 2 al 3 jurje, je pa precej velik, ki mi ga ni škoda za v pečico, če imaš pa litoželeznega pa toliko bolje. obloži ga s peki papirjem, pa bo (nič bat, saj je odporen na visoke temperature:). Lahko pa v kaki drugi posodi podobne oblike in bo tudi ok - odvisno kakšno obliko klobuka si želiš... Galyka, sem za, jaz bom verjetno nekaj probavala že ta vikend - ti sporočim rezultate, če se mi še ne boš uspela pridružit, ok? Za mnjše žogice (tenis, golf) je pa verjetno res fino kar iz kake mase za čokoladne kroglice,... delat... Ali pa Jabolko karameliziraš, čez daš kako tako fajn maso in potem vse skup obliješ z ledom v izbrani barvi žoge - narišeš še črte, če jih žogca ma, pa je... harmonija, hvala! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti