Kje bi lahko dobil kefir gobico?

jozefarus  

član od: 9.2.2010

sporočila: 2

3. dec 2011 20:12

spoštovani, če želite gobico za kefir vam jo rada dam,pošljem ali pridete ponjo v trnovo,če ste iz ljubljane.

moj tlf.040 504 892  lep pozrav in vse dobro!  jožefa.

jozefarus

Mygrace

sporočila: 6506

1. jan 2012 14:44

Gobice za v mleko so se namnožile in imajo bivanjsko stisko. Rade volje podarim viške.

Pošlji naslov na zs.

 

(Rag-doll, hvala. Evo vidiš, zdaj gre naprej)

 

Mygrace

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

1. jan 2012 19:37

Mygrace je napisal/a:

Gobice za v mleko so se namnožile in imajo bivanjsko stisko. Rade volje podarim viške.

Pošlji naslov na zs.

 

(Rag-doll, hvala. Evo vidiš, zdaj gre naprej)

 



Mygrace

 

Superca, ker jaz imam kar dolg čakalni seznam :)

 

rag_doll

macasa  

član od: 5.1.2012

sporočila: 2

5. jan 2012 21:34

Prebiram o kefirju kako in kaj, čeprav sem že marsikaj prebrala sem našla v forumu uporabne nasvete.Kefirjeva zrnca sem dobila od prijatelja in so se mi že veselo namnožile, zato jih podarim dobrim ljudem, saj vidim da jih iščete.Pišite na ZS.

Zdaj pa moje vprašanje,zrnca ali gobice kako jih imenujete vsaj moje se ne držijo skupaj v eno gmoto in po tem ko je kefir narejen plavajo zgoraj.Žal se ne vem lotit zadeve kako jih precediti drugače kot preko kovinske cedilke, ker so nekatere kar majhne in mora biti gosto cedilo...napaka saj vem, sem že razmišljala , da bi sešila vrečko iz gazice, katero bi potopila v mleko z gobicami vred ?!

Še vedno pa ne vem koliko približno gobic naj dam v 1l mleka da bo kefir OK .

Hvala za odgovore in lep pozdrav

macasa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. jan 2012 21:45

macasa je napisal/a:

imenujete vsaj moje se ne držijo skupaj v eno gmoto in po tem ko je kefir narejen plavajo zgoraj.Žal se ne vem lotit zadeve kako jih precediti drugače kot preko kovinske cedilke, ker so nekatere kar majhne in mora biti gosto cedilo...napaka saj vem, sem že razmišljala , da bi sešila vrečko iz gazice, katero bi potopila v mleko z gobicami vred ?!

macasa

Čisto enostavno. Kupi oni česen, kjer so 3 glavice pakirane v tanko, gosto belo mrežico (česen porabi ali ne....), mrežico operi, na eni strani naredi vozel, v nastalo vrečko daj drobce kefirjeve gobice, naredi vozel na drugi strani. Tako vrečko pač daj v posodo z mlekom. Ko je kfir narejen, jo prestavi v novo mleko, brez spiranja. Po kake 5 ponovitvah jo jaz sperem pod tekočo vodo in ponavljam postopek. Prednsot te vrečke pred gazo je v tem, da je plastična in se lepo opere, gaza bi počasi začela razpadati, saj bi kisline in še kaj najedali bombaž.

Pred leti sem "zgruntala", najbrž ne edina, ta postopek, enostaven, da bolj ne more biti. Ob enem brskanju sem na eni od angleških spletnih strani našla podobne mrežice, seveda so me vabili k nakupu. Prepozno.

Za lešnik velik kos gobice v dobre 12 urah na temepraturi okoli 22 stopinj meni naredi ravno pravšenj kefir, ene 3 dl, recimo. Mi je všeč tak, ki se komaj strdi, ko na vrh pride voda, je že prekisel za moj okus. Ker pa je kefirjeva gobica živa tvorba iz množice bakterij in kvasovk, pa precej trazličnih vrst jo sestavlja, kefir ni vedno enak, ker pač enkrat prevladajo bolj ene bakterije, drugič druge, tretjič katera od gliv..... In zame je prav v tem čar.

rimljanka

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

5. jan 2012 21:52

Jaz uporabljam plastično cedilo, ki ga prodajajo v skoraj vsaki trgovini. Je zelo gosto. če pazljivo ravnaš z gobico, zraste v ogromen skupek, ki ne razpada.

macasa  

član od: 5.1.2012

sporočila: 2

5. jan 2012 22:09

Hvala za hitre in uporabne odgovore, jih bom upoštevala .

 

macasa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jan 2012 7:14

Sama ga raje delam v večih posodicah, pa imam gobice lepo porazdeljene. Sem pa že probala v tistih cedilkah za čaj, kjer je na kovinski obroček  (žičko) pritrjena tekstilna mrežica in so za večkratno uporabo.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jan 2012 7:37

Se strinjam, cel liter naenkrat se od ene gobice ne more skisati enakomerno, ker se okoli gobice že skisa, daleč stran pa ne. Nekako 3 dl je zame optimalna mera za eno dozo.

rimljanka

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

7. jan 2012 11:56

Zahvaljujem se Mygrace za poslane gobice!

dobila sem jih včeraj, lepo zapakirane in s kratkimi in jedrnatimi nasveti za prvo rokovanje.

zdaj samo čakam, kaj bo do večera nastalo v skodelici :)

Oreo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti