Nova rubrika - intervjuji!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 15:43

So, nedvomno, ampak malo preveč posplošuje... Skoraj vsak ima kdaj prav:) Ampak: Če rad poizkušaš nove stvari (tudi nove kuhinje, hrane...), še ne pomeni, da si nepotešen... Lahko ti je golaž čisto všeč, pa ni nujno, da ga ješ vsak dan. In če ne ve nič o tem, da vsak dan isto (v kateremkoli pogledu) vodi točno do nepotešenosti, je bolj slab psihiater, a ne;) Radovednost je gonilo znanosti, ki jo ima rad, a ne? K pozornosti do ljubega spada tudi poizkušanje, kaj mu je všeč - enkrat taka masaža, drugič drugačna, enkrat ta glasba, drugič druga, ta hrana, druga... itd... (saj ste pametne punce:) Če hočem recimo naredit torto v obliki košarkarske žoge, bo to za R. trapasto, da ves čas na to mislim, zadaj je pa vendarle ljubezen, pa če se na glavo postavi, torej ne more bit narobe:) Mislila sem, kje boš našla 25 kandidatk, ki se bodo zagrele za 76 letnega sanjskega moškega, ki povrh vsega kritizira vse živo:) Saj verjento je zasebno čisto drugačen in ga njegova nevem katera žena vrti okrog prst, da je joj, pa se tega niti ne zaveda:) A ni to super?:) Pa ni res, da moški bežijo od debelih žensk. Imam sem prijateljico, ki je bila malo bolj okrogla in so fantje kar gledali za njo:) Meni je bila luštna pre in zdaj, ko je shujšala! Pa fantu tudi! Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. jan 2005 7:43

Veri je lepo povedala, da je radovednost gonilo razvoja. Če bi vsi jedli samo tisto, kar jim je kuhala mama, potem bi še vedno lezli po gozdu za lešniki in gobami. Malo karikiram, pa vendar je res. Hrana je tako kot vse ostalo podrvžena neprestanemu spreminjanju. Razvoja (niti v osami) ne moreš prekiniti, ker se narava oziroma Zemlja neprestano spreminjata in z njima se spreminjamo tudi ljudje oziroma naše življenje. V preteklosti so bile spremembe počasne in zato so imele značaj evolucije (razvoja), od novega veka dalje oziroma od odkritja Amerike pa je ta razvoj na trenutke tako hiter, da ima značaj revolucije. Se še spomnite iz šole, kaj je pomenila koruza za Evropo? Konec velikih lakot. Pa krompir? Močno zmanjšanje skorbuta. In še bi lahko naštevala. Ampak koruzni žganci in tenstan krompir sta že globoko zakoreninjena v slovenski kuhinji, medtem ko kapre, pa carpaccio pa ne vem kaj še vse šele začenjajo svoj zmagoviti pohod. Gre samo za različno časovno dimenzijo. Nekaj me pa vseeno čudi v tem intervjuju. Vsakdo ve, da je pestra hrana najboljša izbira, Rugelj pa trdi ravno obratno. Mimika

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

12. jan 2005 11:19

Sem se odločila, da tudi sama primaknem svoj lonček, kajti meni je tale Rugelj prav hecen, rada bi ga videla samo ob krompirju in fižolu, ko doma spušča same golobčke, uboga ženka pa mora biti pripravljena na sex 5 x na dan, da nebi bil zafrustriran, ubogi, s prijatelji pa hodi v gostilno na svinjsko kračo, najraje pa vidi, da mu jo kdo plača. Ne morem verjet, pa kako je prepričan v svojo teorijo, ne odstopa niti za milimeter že svojih 65 let delovne dobe, se že desetletja ponavlja, treba bo v penzijo, pa da pusti še kakemu mlajšemu psihiatru povedati svoj pogled na prehrano, sex in alkoholizem. Vsem želim lep dan! sasa

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

12. jan 2005 13:30

Dobro, da je gospod Rugelj samo eden. Škoda se mi sploh zdi besed, s katerimi bi se odzvala na njegove provokacije. Mogoče je res strokovnjak, osebno pa mislim, da ima probleme z medosebno komunikacijo ravno on. Verjetno večini niti na pamet ne bi padlo, da bi sočloveka "obdeloval" s požeruhi, lenuhi, nepotešenci. Vsak zakaj ima svoj zato, po Ruglju pa je vzrok vseh tegob večinoma ženska. Zato dragi "kuharčki", ljubezen gre tudi skozi želodec, dobro kosilo, ob lepo pogrnjeni mizi, pa tudi pripomore k dobremu vzušju.

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

13. jan 2005 0:34

No, to pa ni prav, da ste takole popljuvali dr.Ruglja. Vsakdo lahko ima pozitivne in negativne predznake, skrajnosti ne more biti. Dr.Rugelj je nekoc izjavil, da je bistvo njegovega javnega nastopanja - PROVOKACIJA! In ce nebi bil tako provokativen, ce ne bi trdil, da so zene v vlogi mater tiste, ki ustvarjajo alkoholike, da so zene alkoholikov unicevalke slovenskega naroda, kdo bi se sploh zmigal? Smo se pustili sprovocirati? Pa se kako!! Tudi odziv na tem forumu je tak. In je dr Rugellj spet zmagovalec. Mislim, da je potrebno spostovati, kar je v slovenskem prostoru naredil dobrega: precej je pripomogel, da so se ljudje zaceli zavedati alkoholizma, ustanavljal je skupine za zdravljenje alkoholikov po vsej Sloveniji, napisal nekaj knjig in ne na koncu opravil doktorat znanosti. Izbral si je svojstven nacin komunikacije s pacienti in z javnostjo (ki ga tudi jaz ne odobravam, ker je grob in zaljiv). Vendar poskusam iz njegovih izjav izlusciti vsebino in izkusnje (ne nazadnje je res, da je dolga leta delal z alkoholiki in verjetno bolj kot kdorkoli med nami pozna tudi ozadje ljudi, ki jih je zdravil) in moram priznati, da se strinjam z nekaterimi njegovimi tezami. Mislim, da je lisicka-zvitorepka na prejsnji strani zelo lepo zadela bistvo razmisljanja, ki ga delim tudi jaz. Zelela pa sem predstaviti le moj pogled in moje razmisljanje o tem, da ima vsak obraz dve strani. Prepricana sem, da so avtorji te nove rubrike skrbno izbirali prvega gosta (se posebej) in da so prav z dr.Rugljem naredili dobro potezo, ker je posebnez in provokator. Kaksen dolgocasnez (zapiti, bedni primerek Slovenca - oprostite ampak moram se malo pohecati, da ne bo hude krvi;-) nam sigurno ne bi bil zanimiv. Tako, samo malo v razmislek (lahko tudi debato) vam ponujam se razmisljanje o avtoritativnosti, grobosti ali zaljivosti dveh zdravnikov..., o katerih sem mnenja brala na enem prejsnjih forumov. V mislih imam dr. Sentocnikovo in dr. Pirnata. Jih ne poznam, zato ne morem nicesar napisati, vem le za tukaj napisana mnenja. Pa me zanima- ali je taksno obnasanje, ki ga prezentirata ta dva, tako zelo drugacno od Rugljevega? Ali je drugacen samo nacin? Lep pozdrav vsem. julia

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

13. jan 2005 9:39

Če stopiš mački na rep, zacvili... Julija, zgleda, da sva tukaj edini zagovornici dr. Ruglja... Še midve utegneva kakšno po "buči kasirat". Pogrešam pa moške predstavnike v tejle debati... Bi utegnila biti še bolj "hot"... Pozdrav, zvitorepka

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

13. jan 2005 11:16

Spoštovani Kaj pa imajo znane osebnosti povedati o prehrani. Jedo, presnavljajo in ....izločajo, tako ko vsi organizmi. Ako ste g. Jernej uspeli formirati strokovne pogovore na temo vina, pa jih poskusite tudi na tem področju. Kaj si misli strokovnjak za ustvarjanje napačnih rešitev g, Rugelj, glede na to da sam eklatanto krši svoje publicirane principe, pa mi nekaj dol visi. Ob takem nadaljevanju komercializacije portala tud pogledam ne več. Mislim. da je namenjen navadnim ljudem, ki si lahko izmenjujejo življenjske izkušnje oz preverjene v praksi, bodrenju, spodbujanju, korigiranju ampak na enakopravni osnovi. lp vsem Bojan Kokot

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jan 2005 11:21

Intervjujev vam ni treba odpirati, če vam niso všeč. Marsikomu so. Vsak ima svoj pogled na stvari. Lahko se strinjate ali pa ne. Zakaj ne bi več odpirali portala, saj nismo nič odvzeli? No, odločitev je seveda vaša... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

13. jan 2005 13:10

Ustvarjalcem portala Seveda so odločitve naša/od bralcev, ampak pristop ustvarjalcev je cenen, npr rumeni tisk in mislim, da glede na koristnost portala v smislu odpravljanja zdravstvenih težav, nasvetov kako si pomagati v določenih situacijah, izmenjava izkušenj itd., to ni najbolj primerno. Pa sem ga še vseeno odprl! Moje mnenje je, da s tem ne boste pripomogli k določenemu nivoju. Sicer imate pa prav, saj so še drugi. lp Bojan Kokot

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. jan 2005 13:49

Rubrika intervjuji je med ZANIMIVOSTMI. Tako kot šale, tudi šale ne pripomorejo k bolj strokovni strani, pa jih vendarle imamo. Vsak naj si izbere kar ga zanima. Kulinarična Slovenija je predvsem "ljudska" stran, zelo interaktivna z obiskovalci. Intervjuji mislim da spadajo na takšno stran. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti