Nova rubrika - intervjuji!

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 10. jan 2005 23:31 | ogledi: 2.859 | odgovori: 42

Pozdrav

Odprli smo novo rubriko intervjuji, v kateri bomo objavljali pogovore z znanimi osebnostmi o prehrani. Za več klik na novo solnico INTERVJUJI v kategoriji ZANIMIVOSTI.

Kot prvega objavljamo intervju z Dr. Janezom Rugljem, ki ga je dal ekskluzivno za Kulinarično Slovenijo.

Pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

11. jan 2005 1:50

Jernej, iz srca cestitam najprej ideji, nato se novi rubriki in prepricana sem, da bo zazivela. Tudi izbira prvega gosta je po mojem mnenju zasluzila oceno 10. Sicer tocno ne vem, kateri prostor je namenjen pogovoru in mnenjem (najbrz ta?). Dr. Rugelj je cisto v svojem stilu navedel kar nekaj zanimivih podatkov in se v glavnem strinjam, posebej s povezavo med skromno hrano in dolgim zivljenjem. Podoben nacin prehrane, kot ga omenja on, ima tudi moja mama (68let), le da ona poleg sadja zjutraj in kosila zauzije se kaksen jogurt zvecer. Nikoli se ni bila bolna. Njegov nacin interpretacije pa me tudi zabava in moram priznati, da sem se res razbremenila, ko sem prebirala intervju, posebej tisto o hitrih strelcih! Hvala za novo rubriko in veliko zanimivih gostov. julia

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

11. jan 2005 8:16

Zanimivo! Ta Rugelj je pa res od sile,prav na vse se spozna in kot zgleda je začel redno delati pri 11-letih. Pri 76 - letih ima 65 let delovne dobe .Lepo je da ima takšno voljo,da ne je ,ne pije ,ne kadi le seksa vsako leto več. jesen

blenkuš  

član od: 25.4.2004

sporočila: 50

11. jan 2005 8:51

Jesen, res je lepo videti enajstletnike, kateri imajo redne službe, kajne. Ob taki kritiki na račun vseh ostalih in drugačnih pa dr. Popolnemu predlagam, naj se udeleži naslednjega tekmovanja Sanjski moški. p.s. Jernej, smeškoti imajo kot kaže " štrajk ".

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jan 2005 9:46

Odlična ideja - samo kje boš potem dobil/a 25 kandidatk? Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. jan 2005 10:00

Veri, kaj nas ni dovolj tukaj, pa še shujševalno delamo, same Barbike, ni kaj! Galja

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

11. jan 2005 10:04

Prav res je sanjski moški,takega si še izmislit ne moreš.Mislim,da bi bile za kandidatke dobre tudi me,ki nismo čisto po merah dr.Ruglja.Čudno se mi zdi,da se nikoli ne slika z ženo,da bi videli kakšna je v resnici sanjska ženska.Njegovi intervjuji nam popestrijo marsikakšen dan,verjetno pa koga spravi tudi v obup,predvsem moške.Do sedaj smo bile ženske krive,če moški preveč pijejo,zdaj bomo pa še za to,ker predobro kuhamo pa so predebeli. No ja pa saj vsak zase ve kaj mu paše. jesen

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. jan 2005 14:06

Jernej, ideja o intervjujih je super, nad izborom prvega intervjuvanca pa nisem prevec navdušena. Že zadnjih pet let ni povedal nič novega. Tudi v tokratnem intervjuju ni nič drugače. Iste stvari (ne rečem, da ni vmes tudi kaj pametnega) premleva in jih prilagodi za vse. Vsi problemi izvirajo iz nepotešenosti. je pa res tokrat naredil korak naprej ali pa je to zgolj posledica trdega dela in posledične utrujenosti. Pozabil je omeniti, da so v bistvu ženske krive, da se zaradi njih moški podajajo v alkohol. In potem gre v lepem, že tolikokrat omenjenem redosledu naprej.

lisicka  

član od: 22.12.2004

sporočila: 650

11. jan 2005 14:23

Le zakaj se razburjate zaradi dr. Ruglja?! Meni se pa zdijo njegove teorije čisto OK. Saj trdi samo to, da se moški in ženske premalo trudimo za medsebojne odnose. Tista lajna o alkoholizmu in ljubicah in debelih nezainteresiranih ženah, pa ne vem čem vsem še... to je samo logična posledica skrhanih odnosov v družini. Čista logika. Več ljubezni in pozornosti, zdravo življenje, športne aktivnosti, miselne dejavnosti, nudenje zdravega družinskega okolja potomstvu. V tem pa res ni nič slabega, se vam ne zdi? Pa da ne bi zdaj kdo mislil, da živim po vseh Rugljevih "predpisih". Ne. Le povedati hočem, da se z njim strinjam. zvitorepka

tango  

član od: 2.1.2005

sporočila: 1

11. jan 2005 14:34

Nova rubrika je vroča (tale Rugelj pa zna pogreti ženske ;)). Kakorkoli, rubrika mi je všeč in z veseljem jo bom spremljala. Zanima me, koliko gostov boste interviuali na mesec in ali bo gostja tudi kakšna misica? Prav zanima me, kaj jedo (če sploh kaj), da imajo tako bleščečo polt in popolno telo! tango

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

11. jan 2005 15:28

Lisicka, se pridruzujem tvojemu mnenju. Zadela si tocno bistvo njegovega razmisljanja, vse ostalo pa so samo nacini njegove interpretacije. Zakaj bi bili vsi po istem kopitu? Je pac posebnez, ki je veliko naredil (in se bo) , zato ga spostujem. Napisal je ogromno strokovnih knjig, pomagal dosti ljudem in pove naravnost, to pa so kvalitete, kajne? julia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti