Vezivo za nadev

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 23. dec 2004 13:00 | ogledi: 2.986 | odgovori: 2

Zanima me, kaj bi se lahko uporabilo za vezivo pri nadevih namesto jajca. Rada bi naredila ali nadevana telečja prsa, nadevane zrezke z zelenjavo ali kaj podobnega, pa ima eden od gostov alergijo na jajca, mlečne izdelke, tudi belo moko (to lahko nadomestim z ajdovo, prav tako kruh za nadev). Pravi, da bo zadovoljen tudi s krompirjem in solato, vendar bi vseeno rada pripravila kakšno "nobel" jed, po kateri ne bo dobil izpuščajev. Lepooo prosim za kakšno idejo- kako n.pr. brez jajc pripraviti nadev, da se ne bo pri rezanju razsul...

LP,

V.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. dec 2004 13:09

Na enem starem forumu sem nekje zasledila, da nekateri namočijo laneno seme in tisto sluz, ki nastane uporabijo za vezivo namesto jajc. Prej probaj, za vsk slučaj. Uporabiš samo sluz, semena pa (za vezivno) ne, za kaj drugega pa seveda lahko - npr. za kruh... Včasih se stvari kot npr. spiriran krompir kar same lepo povežejo... Veri

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

23. dec 2004 13:31

Za vezivo ti predlagam čičerikino moko, ki jo zmešaš z mlekom ali vodo. LP, Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti