13 letna kuharica

rubi  

član od: 11.12.2004

sporočila: 9

tema odprta - 21. dec 2004 18:15 | ogledi: 2.269 | odgovori: 9

Pozdravljeni, sem 13 letna kuharica ki zelo rada peče in kuha. Zelo rada bi izvedela kaj mi priporočate oz. kaj naj spečem od slaščic za božič.

Bila bi vesela če bi mi dali kakšne napotke oz. naslove receptov ki se skrivajo na tej strani in ki ste jih že vi poskusili in so bili izredno dobri.

Že v naprej se zahvaljujem odgovorom.

Prosim, pišite

rubi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. dec 2004 18:40

Čestitam za super hobi:) Po pravici povedano sicer še nisem sprobala veliko receptov za slaščice od tu, ampak ti bom vseeno poizkusila pomagat, dokler se ne oglasi kaka bolj izkušena KluSlo kuharica, ok? Malo je odvisno od tega, kaj si želiš delat: * ali bi rada pekla v pečici (npr. klasična potica, torte, štruklji...) * ali bi se rada igrala z malimi piškotki (cimetove zvezdice (ampak jaz mam drug recept), medenjaki, huzarski krapki, linško pecivo, breskvice...), * oblikovala iz marcipana ali podobnih užitnih mas (gobice sreče, štiriperesne deteljice, dimnikarčki...), * delala pecivo, ki se ne peče (poveč, če te zanima eno tako pecivo, zgleda super in ni veliko dela - mi smo ga delali na morju, dokler nismo imeli pečice, ne vem, kako smo mu že rekli, mislim da kar sladica brez pečenja - žele bonboni, čokolada, albert keksi, maslo...) - tu pridejo v poštev: figaro, rumove oz. čokoladne kroglice (to je užitek delat - maš roke čisto od čokolade;), bajadere, rafaelo,... * Lahko narediš tudi kake muffine, jaz sem delala od tu samo tiste, ki sem jih sama poslala, ampak tisti za čokoholike morajo bit tudi super! Če jih boš delala prvič, uporabi papirnate posodice, da se ti ne bojo prijemali pekačev in si prej preberi temo o muffinih. * Če boš pekla tudi kake slane zadeve in če še nisi pekla kruha, te bojo mogoče zanimali picosi, ki so sploh fajn za otroške ročice, ki so bilj spretne pri zavozlavanju vozlov iz testa:) Vprašaj mami, koliko bo ona rabila pečico, da se boš vedela zorganizirat, ker ene stvari ne smejo prej šakat, predno jih daš not. Pa povej, če imaš kake posebne zahteve - bolj malo sestavin oz. samo najosnovnejše (moka, margarina, sladkr...), ali to, da priprava ne sme bit prekomplicirana ali kaj podobnega - ali si recimo želiš zelo dekorativne (lepe) jedi, majhne ali eno veliko,... Pa se spet oglasi in bomo našli kaj, kar ti bo gotovo všeč, ok? A bo za začetek? Če te kaj zanima, pa ne najdeš tu ali ne veš kako začeti ali pa bi rada kak recept od zgoraj napisanega, pa piši in ti bom z veseljem pomagala, ok? Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

21. dec 2004 20:41

Prijazna tale Veri, kajne?! julia

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

21. dec 2004 21:47

Čestitam Rubi za pogum. Malo je 13 letnic, ki bi se preizkušale v kuhi in peki.No jaz sem danes spekla domačega prijatelja, linške piškotke namazane z jagodovo marmelado in dunajske rogljičke.Je prišlo ven skupaj ene 2.5 kg piškotkov.Vsi recepti so sprobani in zelo dobri. Če te kateri zanima se mi oglasi in ti ga pošljem. LP Dipsi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

22. dec 2004 8:25

Rubi, v tvojih letih (ali pa že malo) prej sem se začela uvajati v skrivnosti kuhanja. Prve stvari, ki sem jih naredila, so bili huzarski krapki, skalce in neke vrste kokosovi piškoti. Pomembno je, da začneš s preprostimi stvarmi in seveda, da ti bo mami pripraljena pomagati, če ti kaj ne bo šlo. Pa še nekaj. Nihče ni padel pameten na svet. Tako kot življenje na sploh je tudi kuhanje sestavljeno iz vzponov in padcev. Ne ženi si prevec k srcu, če se ti bo kaj spridilo. Tako pač je, da se najbolje učimo na napakah. Parkrat bo šlo narobe, nato pa se boš naučila. Obstajajo tudi kuharske knjige za začetnike. Naslednjič, ko boš šla v knjižnico, vprašaj knjižničarko za kakšno tako. Kar pogumno naprej. Kuharske veščine ti bodo v veliko zadovoljstvo. Mimika

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

22. dec 2004 9:22

Zdravo! Rubi, čestitke. Jaz pri teh letih nisem o kuhariji imela pojma. Kakšna jajca že, ostalo pa nič. No, če boš delala sama, in ne bi rada preveč koplicirala, ti priporočam kakšen kolač. Moj trinajstletnik (fant), je zadnjič, ko smo bili v gozdu, pekel marmorni kolač v silikonskem pekaču. Je zelo uspel, zato je zadevo še večkrat ponovil. Najraje pa peče neke slane sirove kekse s papriko. Ta recept ima že prirejen po svojem okusu( no, tudi poje jih največ sam). Kakšni kukiji so tudi zelo okusni in ne preveč komplicirani. Veliko uspehov pri peki! Tina

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

22. dec 2004 9:28

Ne rabiš v knjižnico samo za to, na Cobissu boš dobila vse podatke o knjigah na razpolago, kje se nahajajo in če so proste in na voljo za izpsojo. Oprostite...to je poklicna deformacija, vendar boste videle, da vam ta naš cobiss prišpara čas in pot do knjižnice Drugače pa rubi dobrodošla med nami. Tudi jaz sem v tvojih letih že veselo sukala kuhalnico in vtikala prste v vsako maso, ki sem jo videla. Moja mama je kuharica po poklicu in od nje sem se učila (toda samo ko mi ni prigovarjala, ampak ko sem sama hotela in na skrivaj...tako, da naslednjič, ko je ni bilo doma sem že sama kaj skuhala, ona pa je samo gledala, češ kdaj si se pa tega naučila). Kot druge, ti tudi jaz priporočam peko kakšnih piškotkov, morda si pogledaš tudi kako torto, ki ne rabi pečenja, jaz bi ti pa priporočala Božični kolač (mislim, da je recept v bazi), to je ena taka dobra zadeva za ta letni čas, čokoladno pecivo brez moke (ampak z zdrobljenimi keksi) in z nastrgano lupino pomaranče, premazano s pomarančno (ali marelično) marmelado in prelito z raztopljeno čokolado. Priprava se mi ne zdi preveč zahtevna. Želim ti veliko zabave in uspehov pri peki, vsem pa lepe praznike. TanjaG.

rubi  

član od: 11.12.2004

sporočila: 9

22. dec 2004 15:29

Rada bi sedaj poskusila čimveč piškotov in tudi kakšno pecivo ki pa naj ne bi bilo tako težko. rubi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. dec 2004 17:23

Probaj marmorni kolac. Nasa ga naredi tako, da da v eno posodo 3 cela jajca, 30 dag sladkorja, 1 pecilni, 1 vanilin sladkor, 1,5 dcl mleka, 1,5 dcl olja, Vse to zmeaa s palicnim mesalnikom in pocasi doda se 30 dag moke. Polovico mase nato vlije v pomascen pekac, v drugo polovico mase pa doda se 3 zlice kakava, zmesa in polije po prejsnji masi brez kakava. Polijes tako malo cik cak da se potem lepse vidi. Ce pa noces temne mase vso svetlo vlij na pekac, speci, peceno narezi na kocke in namoci v nad soparo stopljeno cokalado. Te kocke povaljaj se v kokosu. Zelo so dobre, pa se enostavno je. Ce ti kaj ne bo slo pa se mamo vprasaj. Hitro se bos naucila. lp Vesna Vesna Milek Recko

rubi  

član od: 11.12.2004

sporočila: 9

30. dec 2004 11:16

Najlepša hvala za vse napotke, marmorni kolač je bil zelo dobr in tudi vsi napotki so odlični. Hvala še vsem in srečno novo leto veliko sreče, zdravja in ljubezni , in seveda dobrih receptov. Še enkrat hvala!!!!!!!! Sara rubi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti