Izdelki tuš, mercator, spar...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2004 10:43

Čisto enaki niso nikoli, to pa ne pomeni, da so vedno slabši. Ponekod je razlika minimalna in ni bistvena za samo delo (kuhanje v tem primeru), npr. Merkatorjev kvas in Fala kvas sta zame čisto ista, se mi zdi pa bistvena razlika s kavsom od žita, ki je pakiran po dva za pol manjša zavitka skup. Ta je bolj tmen, mazav, lepše vzhaja... Skratka mi je bolj všeč. Poizkusite, če se strinjate. Kisla smetana tudi ni enaka - že če pogledaš na etiketo ni enako razmerje beljakovin, OH in maščob in je proti navadni kisli smetani Ljubljanskih mlekaren (ki dela tudi merkator smetano) čisto brez okusa. vseeno jo dostikrat uporabljam, saj ne rabim vedno polenga okusa po smetani ampak ponekod celo paše oblj mili okus in več voljumna, da so recimo sladice bolj sveže... Ponekod (mislim da pri sladki smetani) sem tudi ugotovila, da je včasih malo manj not kot piše. Treba je poizkusit, z Merkatorjevo moko sem recimo zelo zadovoljna, s soljo tudi... nekatere stvari so pa tako stvar okusa: mlečni riž, čokoladice... Se pa strinjam, da je prav, da podpiramo naše proizvajalce, tudi bio, ampak za vsako ceno si pa tega večina ne more privoščiti - npr dat 1200 sit za biološko pridelano moko... Vsekakor se pa splača prebrat etiketo enega in drugega, pogosto je volumen na račun vode, sladkorja ali masti pri cenejših izdelkih. Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 29. nov 2004 10:45:46

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

29. nov 2004 11:12

Sprarova znamka je zame boljša kot Mercatorjeva. Minimalna razlika je sigurno, velika pa pri smetani za stepanje. Ker rada pijem kavo s smetano, sem preizkusila že vse blagovne znamke. Omenjeni dve res nista kvalitetni, ker če kaj ostane za drugi dan, to ni več podobno stepeni smetani. Najboljša je zame originalna znamka Pomurskih mlekarn ali BZ Tuš, ker jo izdelujejo Pom.ml.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. dec 2004 13:00

Seznamu mimike in veri dodajam rdečo peso - katastrofa, kot da bi ostanke skupaj pobrali, z kislimi kumarcami sem pa zadovoljna. Je katera poizkusila njihove linške oči - te pa res mine do želje po sladkem ( še sreča, ker se kilaža ne pozna)

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

2. dec 2004 13:14

meni je dobro oljcno olje Mercator (za kuho). lp dome

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. dec 2004 13:50

Sem kupila Mercatorjev prašek za pomivanje posode full zanič ,posode sploh ne opere in smrdi kot kuga in njihova skuta je ena sama voda. lp goga

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. dec 2004 14:21

Ja ne vem, ne bom zagovarjala Mercatorja, vendar mi je njihov sadni čas zelo všeč. Ravno pri drugih znamkah včasih naletim na prazen okus, sama slabo pobarvana voda in nič drugega. Sicer pa naj vsak sam preizkusi. Osel gre itak samo enkrat na led. Sweetie

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

2. dec 2004 14:21

Mercator kisla smetana : zanimivo- včasih mi je bila ok, zdaj pa čisto zanič, kot bi bila že malo "skisana".

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

2. dec 2004 15:24

Jaz imam boljše izkušnje z izdelki Spara kot Mercatorja. Razen rdeče pese. No, pa skuta mi je Mercatorjeva čisto ok. Meni se ne zdi vodena. Zelo mi je všeč Sparov čips - bolj, kot marsikateri trikrat dražji, Mercatorjev mi je pa ogaben. Vsekakor se strinjam s tem, da je treba ohraniti slovensko gospodarstvo. Ampak izdelke, ki so za moje pojme enaki po kvaliteti, pa jih dobim za precej manj denarja pač kupim. Mi je prav žal. Sem pa nekako navajena na določene stvari določenih znamk in se jih držim tudi, če so dražji. Na srečo je ponudba na tržišču res pestra in ni vrag, da ne najde vsak kaj za svoj žep in okus. Avena

Valenija  

član od: 9.11.2004

sporočila: 11

5. dec 2004 21:05

Ne vem kako je z izdelki tujih blagovnih znamk, tudi ne katerih drugih slovenskih podjetij. Zagotovo pa vam povem, da so izdelki proizvedeni v mlekarni Celeia, neglede na blagovno znamko ali ceno, popolnoma enake kvalitete. Napolnjeni so iz ene in iste cisterne v različne lončke. Valenija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. dec 2004 8:05

No, meni so se izdeliki mlekarn Celeia še pred rokom skisali, lončki napihnili v hladilniku...Izdelek Tuš. In to ne enkrat. Mogoče pa nisem imela sreče; kupujem pa jih vseeno ne več... lp, lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti