Listnato testo

kr-ena  

član od: 17.11.2004

sporočila: 5

tema odprta - 17. nov 2004 19:29 | ogledi: 6.075 | odgovori: 17

A mi lahko mogoče kdo pove kakšen dober naslov za kakšno pecivo, pri katerem bi lahko porabila listnato testo? Poleg kremšnit seveda.. =) Prosim prosim?! =)

kr-ena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. nov 2004 19:54

Potresem z sirom, makom, orehi......malo potlačim in narežem na poljubne oblike. Palčke, kocke, trikotnike, mašnce, krogce............. Zelo dobro ob pivu. Lumpica

kr-ena  

član od: 17.11.2004

sporočila: 5

17. nov 2004 20:10

Lumpica hvalaa! =) Bom tudi to kdaj poskusila.. Ampak kaj pa kakšna bolj kremasta peciva? Ima kdo kakšno idejo za kaj takega? kr-ena

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

17. nov 2004 21:12

Listnato testo razvaljaš, narežeš na trakove te pa na pravokotnike. Napolniš s kremo kot za kremšnite ali pa kar marmelado. Preložiš pravokotnik, ob straneh stisneš z vilico, premažeš z jajcem in spečeš. Pečene in še vroče potresem s sladkorjem v prahu. Lp.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. nov 2004 22:41

Narediš lahko tudi dunajski jabolčni zavitek: listnato testo razvaljaš, spodnji del testa potreseš z na majhne kocke narezanimi jabolki, v rumu namočenimi rozinami, na grobo sesekljanimi orehi, na maslu prepraženimi drobtinami, sladkorjem, cimetom in limonino lupinico. Zviješ, prepikaš in premažeš z maslom ter spečeš. Ena od možnosti je tudi: testo narežeš na kocke (cca 10x10 cm). Na sredino vsake kocke daš 2 žlici skutinega nadeva (skuta, kisla smetana, jajca, limonina lupinica, sladkor, malo soli), prepogneš po diagonali in robove stisneš z vilico. Zgonji del prepikneš z vilico in spečeš. Dober tek in lep pozdrav, Katjuška

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. nov 2004 8:42

LISTNATE KREM REZINE listnato testo razvaljaš in spečeš kot za kremšnite (dve plošči) .V istem pekaču spečeš tudi bisvit ,ki si ga naredila tako : iz 6 beljakov narediš sneg postopoma primešaš 15 dak sladkorja in seveda ves čas stepaš ,dodaš 6 rumenjakov ,10 dak zmletih orehov ,10dak naribane čokolade ,2 žlici moke ter pol male žličke pecilnega praška .Medtem ko biskvit in listnato testo ohlajaš narediš kremo -lahko skuhaš vanilijev puding in k ohlajenemu primešaš 15 dak stepene margarine ali masla ,lahko si skuhaš kremo kot za belo pito(pol l mleka ,5 žlic moke 1 vanili sladkor - k ohlajeni daš 15 dak margarine ),lahko je to čokoladna krema .NJAM ,NJAM.....................Najprej daš spodaj listnato testo ,potem kremo ,potem orehov (lahko tudi kokosov) biskvit ,spet kremo ,spet listnato ploščo in potreseš s sladkorjem .PROBAJ NE BO TI ŽAL LP Marta

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

18. nov 2004 9:53

uu marta to bi bilo vredno poskusiti... nina mandarina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. nov 2004 10:02

Katjuška, dunajski jabolčni zavitek je nujno iz vlečenega testa in iz grobo narezanih ali naribanih jabolk. Zadnjič sem gledala v Schonbrunnu Apfelstrudel shou. Gospa to tam dela vsako uro za goste iz vsepovsod. Vse sem tudi poslikala. lp Vesna Vesna Milek Recko

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

18. nov 2004 12:27

Vesna, po vsej verjetnosti imaš čisto prav, ampak jaz sem omenjeni recept prebrala enkrat, ne vem več v kateri reviji, pod tem naslovom in mi je zelo dober. In sedaj ponavadi pečem jabolčni štrudel samo iz listnatega testa, saj je bolj rahel. Če to ni dunajski pa naj bo jabolčni štrudel alla Katjuška. Vesna, bi mi prosim zaupala originalni recept za dunajski jabolčni zavitek? Hvala! Lp, Katjuška

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. nov 2004 12:38

Zadnjič sem v forumu Dunajski jabolčni zavitek vse natančno opisala. Poišči med forumi pa je. Kar se pa tiče zavitka ali štrudla bi pa jaz rekla takole: zavitek je iz listnatega testa, štrudel pa iz vlečenega, pa da ne pozabim na pito, tukaj uporabimo piškotno krhko testo. lp Vesna Ps:: v cajtengih pa itak najdeš vedno ves mogoče, tisto kar je res in ono nasprotno. Važno da se zadeva proda in da denar kroži. Vesna Milek Recko

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

18. nov 2004 12:42

Poglej in poskusi : http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3559. Sem pa naredila iz listnatega testa že mini išlarje: testo razvaljaj, razreži z "štamprlom" na krogce, večkrat prebodi z vilicami, zlatorumeno zapeči. Po 1/4 l smetane navadne in raslinske, 20 dag mlečne čokolade zavri, ohladi ( najbolje čez noč ), stepi da postane čvrsta. S čokoladno kremo nabrizgaj polovico krogcev, z drugo polovico jih pokrij. Na vrhu lahko nabrizgaš kupčke s čokoladno kremo ali sladko smetano in potreseš s sladkorno moko, ali pa jih pomočiš v čokolado in spet nabrizgaš s smetano. Lep pozdrav, Klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti