Pogrevanje krompirja???

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. nov 2004 15:20

Pri nas jemo sveže pripravljenega. Če ostane ga ne pogrevam ker mi je hladen po okusu boljši od toplega. Res pa je da s pogrevanjem izgubljamo na kvaliteti. Ampak to je pa z vsako stvarjo tako in ne samo s krompirjem. Pomes frita pa pri nas tako ali tako ne jemo, pa tudi krompirjeva solata je le izjemoma na jedilniku. To nam ni dobro. lp Vesna Vesna Milek Recko

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. nov 2004 19:08

Moja mama ni dovolila, da bi jedli pogreti krompir. Toda pri meni je drugače. Poznam nemško kuhinjo, kjer gospodinje skuhajo cel krompir za več dni, ga ohladijo in postavijo v hladilnik. Iz hladnega krompirja se lahko pripravi pražen krompir, ki je drugačen od našega. Na olju na kratko spražimo čebulo in malo slanine, olupimo krompir in ga narežemo na kose. Na rahlem ognju ga pražimo in vsake toliko časa obrnemo, da se zapeče. Paziti je treba, da krompir ne zmečkamo. Zraven ponudite solato in kosilo je končano. Poskusite, ne bo vam žal! Lahko pa rečem, da ponavadi naredim krompir sveže pripravljen. Lp

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

14. nov 2004 16:56

saj ga jeste tudi v gostilnah pa vam sigurno ni nič . a mislite da ga za vsakega posebej kuhajo

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

14. nov 2004 19:58

Mislim, da imajo že olupljenega in v vodi namočenega, potem ga pa sproti kuhajo. Vsaj za slanega mislim, da je tako. Za praženega je pa itak v lupini kuhan in ga potem sproti lupijo in pražijo. LP Saša

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

14. nov 2004 20:41

Pomoje je razlika med tem, ali je jed (pa ne samo krompir ampak na splošno) "ohlajena" na sobni temperaturi oziroma se jo kar pusti zunaj, ali pa je zamrznjena. Vsaj po moji logiki, se namreč malo ali nič ohlajena stvar hitreje pokvari kot zamrznjena oziroma dobro ohlajena, saj pri zamrznjeni tudi mikrobi ne delujejo tako hitro oziroma mirujejo?

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. nov 2004 7:31

Anže, po moje si zadel žebljico na glavico. Jaz tako težko gledam taščo, ki ostanek jote ali fižolove juhe spravi v kozico, jo lepo pospravi v kot kuhinjskega pulta in tako tam počaka ure in ure do večera, ko jo spravi v hladilnik. Menda se tople kozice ne sme dati v hladilnik, to je tak greh, da bi menda hladilnik eksplodiral, ali kaj. Ok, vem, da mora potem hladilnik bolj "delati", razumem, da se nabere še kakšen kristal obloge več - ampak, saj nabere se tako ali tako, ali ne? Kaj pa drugi? Ali kdaj postavite še toplo kozico ali skledo v hladilnik? Mislim toplo, ne kadeče vroče. Pozdrav, Fani

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. nov 2004 7:46

Jaz postavim v hladilnik malce toplo. Če kuham recimo zvečer, pustim lonec čez noč na štedilniku, da se ohladi, ampak zjutraj, ko ga pospravim v hladilnik, še vedno ni čisto hladen. Če samo pogrevam v loncu, ostanek pretresem v manjšo posodo in v hladilnik... lp, lidka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

15. nov 2004 7:51

Delam enako kot lidka! Avena

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. nov 2004 15:40

Delam enako kot Lidka, vendar je zanimivo razmišljanje od Fani. Lp

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

16. nov 2004 7:59

res vročih zadev v hladilnik ne daješ, ker ti zviša notri temperaturo, to pa ni dobro za ostala živila. Sicer pa odvisno od tega, kako močno hlajenje imaš pa koliko vsebine pa pravzaprav kako drag hladilnik - tiste nobel s conami in ventilatorji verjetno tudi vrel pisker ne bi motil... Sicer če se pri nas kuha jota ali ričet ali podobna mineštra, to ni nikoli sredi poletja, pa pisker potem zvečer dam na balkon. Tam počaka do naslednjega dne, ko del enolončnice pogrejemo (sveže kuhana ni nikoli tako dobra kot malo odležana) ostanek pa gre v zmrzovalnik. Krompir smo pa že tudi segrevali in jedli "stare" krompirjeve solate, živi pa zdravi smo tudi še. Saj to je že bila tema pred kakimi dvemi leti. In samo ena uporabnica kulslo je vedela povedati, da se je njena mama v mladosti baje zastrupila s starim krompirjem. Samo vsi smo si mislili, da bi bilo lahko posredi tudi kaj drugega. Tudi tisti mali okrogli kuhan krompir iz trgovine sem že probala - sodelavka si ga je kupila za v solato, jaz sem ga pa mal na oljčku popekla. Nič mu ne fali, stil mladega krompirja.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti