Zelena- gomolj

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

tema odprta - 8. nov 2004 14:37 | ogledi: 5.976 | odgovori: 6

Zanima me kako porabiti gomolj zelene ,kaj iz njega pripraviti.

lp

jesen

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. nov 2004 15:15

Zelo dobra je kot dodatek solatam, ali pa v zelenjavni juhici, ..... v manjših količinah. Lahkio se tudi vloži in se jo potem sproti uporablja. Lep pozdravček, S.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. nov 2004 15:23

Meni je čudovita, če jo na drobne trakce narezano dodam paradižnikovi omaki za k testeninam. Njam. Ima pa zelo izrazit okus, ki ga obožuješ ali pa sovražiš. Ni srednje poti. Anomis, kako jo vložiš? Nekoč so pri nas prodajali vloženo zeleno, žal nič več. Bila je zelo dobra. Aja, zelena je dober afrodiziak.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. nov 2004 15:27

Čao! Joj, kako se vloži, nimam pojma, vem samo, da obstaja, ker sno včasih iz vložene delali solato, sedaj pa vedno uporabim svežo - kuhano. A da je afrodiziak? No, nekaj novega. Vedela pa sem, da zelo dobro odvaja vodo, zato je nepogrešljiv dodatek "odvajalnim" juhicam. Lep pozdravček, S.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

8. nov 2004 16:06

Ciao, jaz sem enkrat jedla odlicno solato, v kateri so bile tanke rezine gomolja zelene, kislega jabolka, grobo mletih orehovih jedrc. Vse skupaj je bilo zacinjeno z omako, ki so jo pridobili iz mesanice kisle smetane in majoneze. Meni in se drugim prisotnim je bila zelo vsec. ribica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

8. nov 2004 17:11

Jaz obožujem ocvrto zeleno. Sicer je nisem jedla že več let, ampak kot otroku mi jo je mami kar naprej pohala in so se mi sedaj prav pocedile sline ob misli nanjo. Mnjami! Pozdravčke, Nojči

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

8. nov 2004 19:45

Ribica, to, kar si opisala, je waldorfska solata - zelo dobra in osvežilna, mora pa biti zelena narezana na tanke trakce. Če zeleno režemo ali ribamo jo moramo poškropiti z limonovim sokom, če hočemo ohraniti belo barvo. Sicer pa zeleno lahko skuhaš in jo narezano na kocke ješ v solati - namesto kisa raje uporabi limonin sok. Nekaterim je všeč tudi panirana, lahko pa narediš tudi musako oz. zloženko - mesno ali pa s sirom.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti