Starinski recepti

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

7. okt 2004 16:52

Tu v Ljubljani imam Varčno kuharico iz leta 1915. Stara mama ima pa sigurno še kakšno starejšo ampak ne najdem letnice ker nekaj prvih strani manjka... Lp Saša Sasa Aleksandra Venturini Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 07. okt 2004 17:06:01

psonja1  

član od: 8.9.2004

sporočila: 27

7. okt 2004 17:31

hvala za informacije o knjigah. Jaz imam od starih knjig KUHARICA V KMEČKI, DELAVSKI IN PREPROSTI MEŠČANSKI HIŠI spisala Marija Remec 1931 Izdala in založila družba svetega Mohorja z opombo To izdanje je redna publikacija za člane družbe svetega Mohorja. Kuharica ima geslo: Dobro in poceni! Natisnila mohorjeva tiskarna v Celju, R.Z.Z.O.Z. Fran Milavec Celje kuharica ima 658 receptov in stvarno kazalo. Druge nimam, a me zanima starinsko in folklora oziroma etnološko izročilo. Delala sem na SAZUJU pred leti na ovčjem sirarstvu na Planini za skalo in risbe so objavljene v knjigi dr. CEVC arhitekturno izročilo pasirjev na Slovenskem. Narejen sir je bil starinski, finta pa je v sirilu menda in shranjevanju oziroma zorenju na planini kar je ime za sirarno. Ta sirarna več ne obratuje. Je pa na prodaj sir iz Tolminske mlekarne. Ekspedicijo na goro oziroma planino Za skalo je vodil etnolog dr. Naško Križnar, takrat kustos v Muzeju v Novi Gorici, sicer Kranjčan in znan zbiralec etnološkega gradiva. SONJA PREŠERN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti