Priprava na december

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

23. sep 2004 21:06

Ja, mi smo ga lani kar večkrat naredili, tudi v aparatu za peko kruha. Bom pobrskala med recepti Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 18. mar 2009 07:48:28

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

24. sep 2004 7:59

Kaktus, meni pa te medenjakove hišice nočejo pa nočejo ratat Imaš kakšen namig? Moje so trde in zvite, tako da jih potem ne morem zlepit. Aja, s čim jih pa lepiš skupaj?

KAKTUS  

član od: 28.2.2003

sporočila: 11

24. sep 2004 9:19

Cirila, po mojem receptu vedno lepo uspe. Ne sme pa se predolgo pečt.Le slabih 8 minutk. Takoj, ko je pečeno pa se premaže z malo mleka. "Lepilo" pa pripravim iz enega beljaka in skoraj 3/4 meletega sladkorja, da lepše izgleda ga obarvam s kakavom. Pri jaslicah in hišicah se tako lepše vidi rjave, neizstopajoče robove, kot pa bele.Tudi cele stranice premažem s to zmesjo, nanjo pa polagam ali lističe mandljev, čokoladne drobtinice, streho pa oblečem s polovičkami orehovih jederc. Tako dobi izgled prave lesene hiške. Ko se ta sladkorna zmes strdi je zelo trdna. Preden se toliko strdi, da stojita prvi dve stranici skupaj je potrebno držati. Jaz pa si pomagam npr. s kozarci, ko na vsako stran stranice položim enega, da stoji stranica ravno. Moj recept bom lahko napisala šele jurti. Žal pa nimam digitalnega fotoaparata, slike bi lahko le skenirala in jih tako mogoče lahko poslala? VANILIJA

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

24. sep 2004 9:56

Vanilija! Daj napiši tale recept, ker še mene zelo zanima. Sliko pa skeniraj, mogoče bo v redu in bo objavljena. Lp, Asja

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

24. sep 2004 14:33

Maja ali so kmečki kruhki zelo temni in preden se dajo peči se povaljajo v sladkorju v prahu. Spomnim se enega takega recepta . Zelo bi bila vesela recepta za kokosove venčke in smetanove linzerje. Kje se da kupiti ovale. Naj bo vikend lepši kot je današnji dan. martina

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

24. sep 2004 15:26

Jaz sem se odločila, da bom letos pripravila orehovec, pehtin liker, amareto in pa honey rum; podobno kot medica, samo da je skuhano na rumu. Zraven bom pripravila še več vrst piškotov, če bom le imela čas in mi jih prej doma ne bodo pojedli. Sem pa skuhala marelično marmelado in bo za rezervo. Stekeldničke bom kupila v Steklarni Hrastnik. Če pa ima katera kakšen dober recept za kakršen koli liker ali pa dobre piškote,pa na dan z njim. LP, Klavdija

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

24. sep 2004 16:27

Klavdija, kako pa narediš amareto in honey rum (tudi medice še nisem delala)? Povejte mi, prosim, kje v Hrastniku je ta prodajalna, kjer se dobijo stekleni izdelki? Mika me, da jo poiščem! Kako imajo odprto? LP, Stanka

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

25. sep 2004 22:29

Mateja, prosim ja, če pobrskaš med recepti, bom zelo vesela. Saj se ne mudi, kadarkoli boš pri volji. Martina, kmečki kruhki so temne kroglice, ki jih pred peko povaljaš v sladkorju - torej misliva na iste piškote. Za kokosove venčke in smetanovi lincer ti pošljem recept ...... Ovale jaz kupujem v Zalogu pri Ljubljani. Zanje mi je povedala prijateljica, ki je slaščičarka. So ful prijazni fantje in se ne jezijo, če se zmišljujem in vzamem npr. samo nekaj ovalov za 1/2 kg piškotov (imajo tudi večje), kakšno škatlo za torto,.... pa srčke tudi izdelujejo. Samo je fino, če jih prej mal pokličeš, ker nimajo vedno vse na zalogi (mislim, da delajo za velike naročnike in na drobno sploh "naj ne bi" prodajali). Poglej, jaz ti bom kar prepisala podatke iz njihove vizitke...pa še za koga drugega bo mogoče ta info dobrodošla: Plastika SEVŠEK Izdelava vakuumirane embalaže, blister pakiranje Hladilniška 3a, Ljubljana tel.:01-549-25-30 Drugače pa sem se jaz odločila, da bom letos sama izdelala škatle za decembersko obdarovanje s piškoti in sicer iz barvne valovite lepenke. Malo bom poslikala ali pa polepila s kakšnimi božičnimi motivi, znotraj obložila s čipkastim belim prtičkom pa bo..... no, pa piškote bo treba tudi naložit :) lep pozdrav vsem Maja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

26. sep 2004 11:19

Cbelca, jaz veckrat pecem panettone in mi vedno krasno uspe...pazit moras edino pri moki, da kupis tisto ta pravo, posebno belo moko (jaz uporabljam tisto od Zita, v beli embalazi z roza majhnimi pikicami, je najboljsa). Mislim da sem ze objavila recept tukajle, drgace pa ga najdes na med.over.net-u , in v iskalnik vpisi "panettone" - dobila bos vec sporocil, in v enem od njih je recept za panettone od avtorice "Babi" - panettone uspe, preverjeno, le recepta se moras drzati in imet potrpljenje ;) Sporoci, ce bos nasla. LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti