Priprava na december

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

22. sep 2004 13:40

Anomis, res ni čisto točnega recepta za medeni liker. Ponavadi je to osnovni recept, potem pa vsak dela po svojem okusu. Naš je pa naš in seveda najboljši. Pa paše tudi.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

22. sep 2004 14:29

Kje bi lahko kupila okrasne steklenice za likerje, ki bi jih podarila za novoletne praznike. LP. Alenka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. sep 2004 14:55

Okrasne steklene posodice in stekleničke dobiš npr. v Prometeju, še boljše oz. ceneje pa je, če greš v steklarno direktno in si nakupiš. Pri nas gremo vsake kvatre enkrat kar v steklarno Hrastnik, dobiš res lepe in zelo poceni. Lep pozdravček, S.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. sep 2004 19:29

Asja za breskve si pa odločno prepozna, razen če želiš trgovinske zelence ( Merkator ), ki jim moraš dodat preveč sladkorja in niti okusa nimajo. Jaz si vsako leto privoščim izletke v Vipavsko dolino - od Nove Gorice proti Dorenbergu jih prodajajo ob sadovnjakih ob cesti. So cenejše in slastne. Lumpica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

22. sep 2004 19:39

Pri nas doma pa so vinogradniške breskve ravno zrele. Mogoče ima pa Asja takšne na zalogi? LP, Stanka

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. sep 2004 19:53

Ne, sploh nimam nobenih na zalogi , ravno zato sprašujem, ker se ne morem spomnit kdaj se jih pri nas sploh dobi. To, da nimajo ta pravega okusa, pa žal vem tudi sama. Mogoče bom morala spremeniti načrt in narediti marmelado iz česa drugega. Lp, Asja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. sep 2004 20:09

Jaz sem pa pridno spravljala kozarčke od začimb in bom delala svečnike.Pobarvala z zlato barvo ,nanizala perlice ali srebrne zvezdice ,ne vem še točno.Notri bom dala zlato ali srebrno svečo,odvisno kakšne barve bo svečnik,pa mogoče sladico zraven . lp goga

KAKTUS  

član od: 28.2.2003

sporočila: 11

23. sep 2004 2:01

Psonja1, jaz večkrat iz piškotnega testa za medenjake spečem sladke hišice ali malo zimsko vasico. Zelo lepe pa pridejo tako pečene jaslice, pa tudi adventni venček se da prav lepo naredit iz tega testa. Poleg tega spečem tudi okraske za božično novoletno drevesce. Ne le, da so ti okraski izjemno lepi, tudi vsa hiša čudovito diši po medenjakih ves veseli december! VANILIJA

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

23. sep 2004 6:28

VANILIJA nam lahko zaupaš tvoj recept piškotnega testa za medenjake . HVALA LP Marta

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

23. sep 2004 18:55

Jaz običajno spečem okrog 10 vrst piškotov (medenjaki, lešnikove palčke, školjke, kokosove krogljice, orehove kocke, kokosovi venčki, kmečki kruhki, rafaelo, huzarski krapki, smetanovi lincer) in jih lepo naložim v prozorne ovale (približno pol kg jih gre v en oval) na "čipkaste" papirnate prtičke. Vsak je ful vesel mojega darila....postalo je že tradicionalno. Zanima me, če je že katera od vas pekla PANETTONE?! Imam kar nekaj receptov, ki sem jih pobrala iz kuharskih knjig, vendar bi se rajši lotila kakšnega že preizkušenega. V bazi sta sicer 2 recepta, od tega je eden brez podanih mnenj, drugi naj pa ne bi bil preveč ok :) hvala in lep pozdrav maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti