Priprava na december

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

28. sep 2004 3:53

Pozdravljene! Super, da ste odprle temo obdarovanja! Jaz bom pa letos prijateljice obdarila z darilnimi škatlicami, v katere bom naložila rumove kroglice in rafaelo (se lepo vidi,pa še dobro je), zraven pa bom dodala ročno izdelan prtiček z novoletnim motivom. Pred prazniki pa vedno spečem potico, naredim domačo čokolado in pa nekaj slanega peciva, sicer pa ni dobro preveč sladkega, ker je potem januar zelo "bolehen" mesec. Voščilnice pa izdelam kar sama, iz prešanega kartona, pobarvam malo koruze, poiščem perle, ker mi vedno razpade kakšna ogrlica, malo umetnega usnja, slame, žaklovine itd.....Včasih izdelam tudi kakšno servietko, zraven priložim set kuhalnic (ravno zdaj jih imajo v trgovini vse po 199,oo - 6 kom.) Če se bom še česa spomnila, vam še napišem. Lep pozdrav! Galja mojca roškar

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

28. sep 2004 10:48

Vanilija, tudi jaz komaj čakam na tvoj recept za medeno hišico. Upam, da se bo dalo tudi kaj videti.

ginger  

član od: 26.9.2004

sporočila: 10

28. sep 2004 11:32

Vanilija, kdaj bo prišel recept, mislim, da je kar nekaj takih, ki ga že čakajo. Sicer pa lahko povem, kaj naredim jaz za božička, in novoletne praznike. kot darilo vsako leto izdelam kaj drugega, tako je lani bilo veliko prijateljev obdarovanih z doma izdelanimi šali, prijateljice pa z izvezenimi prtički, in moram povedat, da kljub temu, da to ni nekaj izvvirnega so bili zelo veseli. sicer pa za družino panovadi nakupujem zadnji trenutek, kar mi pade na misel. med prazniki ponavadi tudi pečem, vendar, ker prej še nisem poznala kulslo, so bili recepti standardni, sedaj pa ugotavljem, da je lahko miza malo bolj pisana in lahko na njej najdeš veliko različnih piškotov v malih količinah. ginger

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. sep 2004 19:52

Prijateljice so vedno vesele domače marmelade v kakem lepem kozarčku, pokrovček pa pokrijem z lepim prtičkom. Moji otroci pa v vrtec oz. šolo nesejo domače piškote (škatlico naredim skupaj z otrok) in učiteljice se kar topijo od sreče. Sicer pa sem za letos od vas dobila zvrhano kopico idej, ki jih bom s pridom uporabila.

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

1. okt 2004 9:16

, morda bi katera druga poznala (preizkušen!) recept za medeno testo za hišico? Res jih na netu obstaja cel kup, bi pa bila zelo vesela kakšnega preizskušenega.... pa kakšnega nasveta zraven se tudi ne bi branila. Prosim?! KatkaD

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

1. okt 2004 9:54

Letos bom delala piškote vseh vrst, zavila pa jih bom v lepe škatle za piškote (moram jih še kupit ) ali pa lepe pladnje...zavila s folijo in mogoče zavezala s kakšno pentljo. Za piškote se moram res potudit,da bo vse skupaj estetsko. Delala pa bom vse drobno pecivo, piškote, zraven pa še kakšne čokoladne, kokosove, figove kroglice, tudi kakčne karamele, mozartove kroglice, sadne zalogajčke itd. iMogoče pa bom zraven podarila tudi marmelade, saj sem je letos naredila na tone. Nina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. okt 2004 14:57

Uf se je razvnela tale debata. No pri nas bomo tudi letos darila naredili sami. Steklenice od likerja Matis bomo dali odrezati steklarju in jih ročno poslikali z zimskimi motivi. Iz starih najlonskih nogavic bomo naredili šopke in vse lepo lično dekorirali.Kar se pa tiče peke se bom prepustila trenutnemu navdihu. Vsekakor pa bodo prašičje glavice, tokrat polnjene z orehi in Miklavži iz medenega testa. No ja, pa še mimo grede: pred vrati je noč čarovnic. Pri nas tudi tega ne zamudimo. Priskrbimo si čim večje buče, jih našemimo in zvečer prižgemo sveče v njihovih votlih glavah. Obvezno pa mora biti na mizi štrudelj iz buč, tudi bučne juhe se ne branimo. Ima še kdo kakšno idejo? lp Vesna Vesna Milek Recko

Lenči  

član od: 31.7.2003

sporočila: 28

7. okt 2004 10:31

Jaz pa letos ze skoraj celo leto pripravljam rumov lonec, ki bo pravi ravno okoli bozica. Dala ga bom v licne posodice, ki se ne vem kje jih naj dobim, in z njim odbarila prijatelje in sorodnike. Se mi zdi malo drugacna ideja, ker se sama nisem slisala za tako darilo in ga tudi jaz nisem se dobila. Upam, da ga bodo veseli in hkrati prijetno preseneceni Pa lep dan! Lena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

7. okt 2004 16:34

Sem že povedala da cmarim Pehtin liker ( stekleničke sem pa kupila v naši lokalni trgovini, kjer prodajajo od vezalk do plinskih bombol ). Poskušam še fige v žganju prelite z medom ( ne vem kako bo uspelo, kmet h kateremu hodim po žganje me pa že malo sumljivo gleda....) Letos bolj alkoholno - pred kakim letom sem pa v lončke od marmelade ( manjše ) naložila domačo mast z ocvirki. Predlani sem male žakljovinaste vrečke napolnila z posušenim bezgom za čaj." Mestni" prijatelji so bili navdušeni. Mogoče imam idejo za prihodnje leto. Mali hlebček kruha z kakim dodatkom zavit v kuhinjsko krpo. Bom malo potrenirala. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti