Priprava na december

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

7. okt 2004 16:51

Glede panetona: je super, po moje bi morale biti količine 3/4 osnovnih. Glede peke pa pogledaš in prebodeš z nožem, da vidiš če je ok. Papir za oblogo pa je tisti, ki ga dobiš tudi pri kupljenih panetonih. Fino je, če ima katera prijateljico, ki dela v pekarni, ker jih tam dobijo, drugače pa ne vem. Mateja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

7. okt 2004 17:37

Veliko raznovrstnih steklenih posodic,vazic...imajo Pri levčku v BTC-ju. Moje najdražje pa že četrto leto obdarujem s slikami na steklo.Tokrat sem se odločila za cvetlični motiv (sončnice).Ideje in material dobite tudi v zgoraj omenjeni trgovini. Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 07. okt 2004 17:56:24

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

7. okt 2004 18:26

Veliko idej za novoletna darila lahko dobite na spletni strani www.antus.si Kliknite na ustvarjalne ideje. V njihovi prodajalni na Čopovi v Ljubljani pa si lahko priskrbite ves potreben material. Jaz bom letos prijatelje obdarovala z nakupovalnimi vrečkam iz bombažai, ki jih bom okrasila v servietni tehniki. Veliko veselja pri izdelovanju voščilnic in daril. sladkosnedka na dieti

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

7. okt 2004 19:37

Sladkosnedka, super je tale stran! Za uporabit! Lisička, si že dobila recept za medeni liker? Vanilija, kaj pa tvoja medena hišica? Nam boš zaupala recept? Za letos še oklevam, ali bom za darilca naredila suho sadje, namočeno v medu ali pa rumov lonec, prav tako iz suhega sadja. Pravkar sem našla recept zanj, po receptu in sliki sodeč res dober zgleda! Potem bom pa darilce dala v pleteno košarico in zavila v laneno serveto. Od peciva pa je zaenkrat v planu: minjon kocke, cimetove zvezdice, amaretti, napolitanke, kozaške kape, potička za angelčke; pa pecivo, ki se ne peče (strastna "odjemalca" sta naša otroka): čokoladne rozine, čokoladni mandlji, rumove in orehove kroglice, kokosova bajadera, čokoladna rolada iz oblat, rafaello... Lotili se bom tudi oblikovanja okrasnega lončka iz DAS mase, ki ga bom napolnili z mivko, vanjo pa zapičili sveče. Kot okras za advent. Pa kakšne okraske iz slanega testa... Joj, me že kar prsti srbijo! LP, Stanka

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

7. okt 2004 19:51

Anomis! Jaz delam pomarančni liker takole: rabiš kozarec z dovolj širokim vratom, 2 pomaranči, 9 dcl žganja, 1,5 dcl prevrete vode,10 dag sladkorja (po želji malo več ali manj),60 zrnc kave. Pomaranči namočiš v slani vodi in dobro zdrgneš(opereš), nato vanju našpikaš zrnca kave ,daš ju v kozarec in zaliješ z žganjem in prekuhano vodo s sladkorjem.Kozarec dobro zapreš in pustiš stati kakšen mesec. Nastane prav oljnata pijača. Verjeto pa bi lahko dodali tudi cimetovo palčko in klinčke: Poizkusite! Sanja Štefančič

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

8. okt 2004 10:06

stanka jaz bi pa prosila za recept za amaretine, kozarške kape in potičko za angelčke pepek ali je ta liker sproban??? hvala mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. okt 2004 11:07

Liker sem pred kakim mesecem naredila tudi jaz in je super. Tako pravijo drugi. Pomeni da je sproban in recept je bil tudi že vsaj 2x napisan . Bojim pa se, da si za letos malo prepozna. lp Vesna Vesna Milek Recko

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

8. okt 2004 11:59

oj zakaj sem prepozna sej je do novega leta se 3 mesece??? mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. okt 2004 12:27

Potrebuješ marelične pečke katere moraš stret, zalit z žganjem in jih pustit 2 meseca na soncu. lp Vesna Vesna Milek Recko

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. okt 2004 12:53

Za hišico iz medenjakov sem videla recept v lanskoletni božični Lisi, mislim, da je bila celo na naslovnici. Samo potem je časa zmanjkalo, dobro, da ste že sedaj začele. Bo treba pobrskat pod posteljo... Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti