Priprava na december

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. okt 2004 15:13

Juhu! Sanja, najlepša hvala za recept za pomarančni liker. Mogoče veš, če bi lahko zamenjala kavna zrnca s klinčki in cimetovimi skorjicami? Ma sej sem nekoč to že slišala, samo niti približno si ne predstavljam količin. No, če ne drugače, bom pa tegale s kavo naredila, definitivno. Glede pehtinega likerja: jaz sem ga letos prvič delala in naredila dve velike napake. Premalo zelišč in rožic in preveč sladkorja. Ko končaš z rožicami, moraš najprej vse dobro precediti in nato izmeriti tekočino in dodati sladkor. Jaz sem ga dala kar avtomatsko za 5 l žganja, čeprav je bilo v 5 litrškem kozarcu četrt rožic. Sedaj je bolj podoben medici, ker je zelooo sladek, grenkih rožic je bilo pa tudi očitno premalu. No, pa vseeno je vsem porabnikom zelo všeč, ker je malo bolj nenavaden. Lep pozdravček, S.

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

10. okt 2004 11:17

reca mislim da sva se narobe razumeli, jaz sem mislila na pomarančni liker če je sproban ti pa imas v mislih gotovo mareličnega a ne??? lp mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. okt 2004 13:14

Ne, imela sem v mislih amaretto. Vesna Milek Recko

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

10. okt 2004 14:42

Sladkosnedka ta stran je res super, jaz večkrat pogledam še stran revije unikat, tudi tam se da dobit kakšno idejo. O božičnih darilih pa še razmišjam in oklevam, iz dneva v dan se navdušim za kaj drugega, prejšni teden sem kuhala marmelado (različnih okusov, zmešala sem pač kar je bilo pri roki ), vendar sem bila prepogosto obiskovana, tako da so že skoraj vsi bili deležni vsaj enega lončka te moje dobrote. Torej marmelada odpade. Kupila sem si das maso in trenutno načrtujem izdelavo vrtnic, ki sicer ne bodo za darila ampak za suh šopek, bi pa v lepi embalaži tudi to bilo lepo darilo. Lp. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

10. okt 2004 16:14

Reca, bi lahko napisala ta recept za amaretto? Sicer ga ne bom "zvarila" letos, a vseeno. Ze vnaprej hvala.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. okt 2004 16:29

zdrobiš 40 mareličnih pečk. Daj jih v kozarec in čez prelij 0,5 l žganja. Daj na sonce za najmanj 2 meseca. 1,5 dcl vode preliješ čez 25 dag sladkorja in zavreš. Ohladiš in zmešaš s precejenim žganjem. Temperatura žganja in vode mora bit enaka ker je sicer liker moten. Vsaj 2 dni imej kozarce v istem prostoru. lp Vesna Vesna Milek Recko

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

12. okt 2004 8:51

ROŽICA bo delala rožice -super ideja ,kje si kupila das maso? LP Marta

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

12. okt 2004 11:43

Prekmurka DAS masa je modelirna masa, jaz sem jo kupila v kar papirnici pri nas imajo tudi tam takšne stvari, ker sem iz manjšega kraja. Verjetno jo boš kar hitro kje našla, če me spomin ne vara so jo imeli tudi v Šparu. Po moje ne sme bit problem. A ja še to, če ti kaj pomaga obstaja bele ali naravne (rjave) barve, jaz sem kupila le to. Da ne bo treba barvat cvetov, pa še bolj všeč ni je. Želim ti veliko ustvarjalnega navdiha pri oblikovanju masa. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. okt 2004 11:46

Jaz bom odrezala steklenice od likerja matis. Tako bom dobila lične vazi. V njih bom dala doma izdelano cvetje iz nogavic in žice. lp Vesna Vesna Milek Recko

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. okt 2004 12:01

Midva sva se letos odločila da bova šla v hosto nabirat kostanje potem pa naredila kostanjevo marmelado -pa zraven primisala listek kje lahko uporabljaš, kdo je avtor...se mi res že zelo škoda zdi denarja za flaše - vino in bonboniere, zraven marmelad bova pa najbrž kake domače piškotke, bomo še malo pogledali po tistih malih knjižicah... Drugače pa sva naredila zase amaretto in je odličen - kar gre, obiski ga hvalijo...vsi vedo da vedno nekaj pacava... P, Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti