Pizza

neznan uporabnik

23. jul 2001 10:02

Če se vrnemo na začetek - kaj da pici okus. Recimo, da vam je testo uspelo. Potem so tu tri poglavitne italijanske reči - pelati, origano in sir. Pelate kupite v pločevinki - je še najsigurneje, da bodo okusni. Sir mora biti dober. Lahko ostanete pri koreninah - mozzareli, lahko eksperimentirate z različnimi kombinacijami, NIKAKOR pa ne uporabite univerzalnih slovenskih sirov - še najmanj tistih, ki so že naribani za pizzo. Potem pa po svojem okusu naprej...

neznan uporabnik

28. jul 2001 2:17

Koncno sem zmerila sestavine za recept za testo za pizzo Testo za pizzo 225 g moke 180 ml tople vode scepec sladkorja 1,5 zlic suhega kvasa 1/2 zlicke soli Suh kvas zmesamo s 100 ml tople vode (mora biti kar se da vroca, toda ne vrela!), dodamo scepec sladkorja in pocakamo da vzhaja. To mesanico nato dodamo k moki, in dodamo se preostalih 80 ml vode ter sol. Testo pripravimo tako kot testo za kruh in pustimo da vzhaja dokler se kolicina ne podvoji. Testo razvaljamo (dodatna moka je potrebna za delovno povrsino) in specemo - ne potrebuje drugega vzhajanja. Sama pripravim iz te kolicine testa okroglo pizzo premera priblizno 31 cm. Pecem jo na posebnem "kamnu" ki ga najprej segrejem, in nato na njem specem pizzo s poljubno oblogo. Dober tek! Spremenil(a) - Bojan dne 28 jul 2001 11:23:32

neznan uporabnik

28. jul 2001 16:34

Tale pizza pa je ze "tri mesece dolga" Dule pa ni dobil odgovora na vprasanje, kaj da pizzi okus? Henri

neznan uporabnik

28. jul 2001 17:55

No, ce sem ze odgovorila Matjazu, pa odgovorim se Dule-tu, da Henriju ne bo potrebno posiljati se enega "pritoznega" sporocila: po mojem mnenju je veliko okusa ki ga pizza ima odvisno od testa. Po testu pa bi se vsekakor odlocila za paradiznik in sir. Vse je stvar osebnega okusa, enako velja tudi za ostale dodatke (od sunke, prsuta, oliv, in ostalih zelenjavnih in mesnih dodatkov). Osebno imam rada na njej tudi susene paradiznike, popeceno papriko, fontina sir (ali kroglice sveze mozzarelle), svezo baziliko in slane sardelice. Ce se ze pogovarjamo o pizzah pa se moji dve najljubsi pizzeriji v Sloveniji: Gorenjc v Kranju (za nas z gorenjske) in Pizzerija Sidro v Mariboru. V Mariboru baje prodajajo take pizze da "imajo prevec prsuta" a to je seveda stvar okusa - za mene ga ni nikoli prevec in upam da s Sidra ne berejo foruma, da ne bodo zmanjsali kolicine prsuta! V upanju da se zadnji odstavek ne zbrise kot reklama za restavracije... Spremenil(a) - nahoku dne 28 jul 2001 22:54:14

neznan uporabnik

28. jul 2001 19:32

A propos reklame, Nahoku: Jernej JE NA MORJU!! Bojan

neznan uporabnik

28. jul 2001 21:56

Halo Henri! Se oproscam, ker sem kot moderator zbrisal vas zadnji mail v tej rubriki. Opazil sem namrec, da se je vas prispevek pojavil 2x, pa sem enega zbrisal..., no pa je izginil tudi tisti, ki bi moral ostati. Mi je zal..., pozdrav Bojan

neznan uporabnik

28. jul 2001 22:28

Hvala za spodbudo, Bojan. Upam da ne izzivam prevec ce potem se povprasam: Katera je pa vasa najljubsa pizzerija in kaksna je "najboljsa" pizza? Vprasanje je namenjeno vsem bralcem Kulinaricne Slovenije...

neznan uporabnik

29. jul 2001 12:30

Hm, ne hodimo ven jest prav pogosto..,ampak pri Fokulusu se nisem bil razocaran, znajo. Sicer pa jaz pri nas doma pecem pice in zato mi je tudi zanimiva tale debata o testu - ker dobrega naredit je problem. Saj gor clovek ze zna dat dobre reci: od zacetka pripravljena, domaca paradiznikova omaka, pa sunka, olive, mozzarela, olivno olje. Mi je pa "skoda" gor dajat prsut, ker se prevec posusi...mi ga kar svezega! pozdrav, Bojan (hmm...smeskotov pa hitro zmanjka,bi bilo dobro kolekcijo dopolnit, ne?)

neznan uporabnik

29. jul 2001 17:14

Hojla Bojan, ja, prsut se zelo hitro prevec zapece... Pri Sidru ga dodajo kar potem ko je pizza ze cisto pecena (in jo vzamejo iz krusne peci) in se ne zapece ampak samo malo raztopi. Ce jo pripravim sama, potem prsut "skrijem" pod sir ali pa ga dam na pizzo samo za zadnji 2 minuti peke... :) Poizkusi moj recept za testo - in upostevaj ostala navodila v Pizza "jari kaci" - tokrat bi morali biti rezultati boljsi!

neznan uporabnik

29. jul 2001 20:53

POZDRAV! MOJE OSEBNO MNENJE O TEM KAJ NAREDI PIZZO DOBRO JE:VSE SESTAVINE NA PIZZI IN V NJEJ SO ENAKO POMEMBNE.V VEČINI PIZZERIJ PA DAJEJO(-MO)NAJCENEJŠO ROBO GOR.TISTI KI TEGA NE POČNEJO SO,ALI RES DOBRI ALI PA KUPIJO VELIKO IZVODOV ČASOPISA "NEDELO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti