Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

25. feb 2005 11:46

kokos, tudi moja prebava dela prosto po prešernu. Na začetku diete sem nonstop hodila na wc, zdaj imam pa dneve, ko sploh vse nekje stoji. Glede fitnesa, pa ni panike, če nimaš časa it. Saj se da nabaviti tudi kakšne uteži za doma, pa na www.mojtrener.com sli www.freetrainers.com si pogledaš vaje in delaš. Pomemben je pač vrstni red, da je aerobna vadba na koncu, pa da se na začetku ogreješ. Če imaš orbitrek ali kako drugo kardio napravo doma, je to sploh super. Enkrat sem vam že rekla, pa sedaj ponovno priporočam, nabavite si uteži, ki si jih lahko pritrdite okoli zapestij in gležnjev. Vam povem, zadevice delajo čudeže. Pa ne samo, da jih obesite nase, ko nimate časa - ko imate čas jih lahko uporabite namesto uteži-ročk. Če ste pa trenutno brez ficka, pa vzamite v roke plastenke z vodo, ali kakšne, kjige, ki naj bodo enako težke- da ne bi katere strani telesa bolj nagvihtale ;) Glede trebušnjakov pa: lahko se trudite ko nore, pa vam trebuh ne bo izginil sam od sebe! trebušnjaki krepijo trebušne mišice in ne bodo kar tako, zaradi lepšega zmanjšali obsega vašega pasu, Če vaje izvajate nepravilno, se vam lahko mišice celo "napačno obrnejo" in potem dobite še šiši pas, ampak, ok, to je pa res že ekstrem. Hočem vam povedati da je treba ful paziti pri prehrani (kar s to dieto počnemo, čeprav je z vadbo priporpčljivo vnašati malo drugačno razmerje med B, OH in maščobami), pa treba je narediti tisto kardio vadbu po anaerobni vadbi. Če se bo vaš srčni utrip gibal nekje na 60% maksimalnega srčnega utripa, potem lahko z nasmehom na obrazu občudujete, kako se topijo maščobice. Procent srčnega utripa in ostale podatke v zvezi s prehrano in vadbo lahko najdeta tudi na že prej omenjenih straneh, da vam pa malo priskočim na pmoč: maščobice se najbolj topijo, ko delamo v "pogovornem" tempu - torej, da se lahko npr. zraven laufanja pogovarjamo in nismo "brez lufta". Če povečamo srčni utrip, pa to že vpliva na naše mišice... Darchy

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

25. feb 2005 11:47

Lep pozdrav , s to ločevalno dieto sem začela v ponedeljek 21/02/05, gre kr uspešno, edino včeraj ko sem imela sadni dan, sem mogla pojest zvečer še solato. Nekaj bi vprašala, ALI JE OBVEZNO POJEST REBRO ČRNE ČOKOLADE, KAJTI ČOKOLADE NE MARAM. IN JE DO SEDAJ NISEM POJEDLA, JE OBVEZNO?? hvala. bambola

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

25. feb 2005 12:01

Bamobola, jedilno cokolado se je zaradi preprecevanja potencialnih alergij. Jaz tudi nisem nekaj navdusena, ampak jo. Sigurno je na jedilniku z razlogom. Jaz sem zacela pa dan pred tabo :=) tako da imam danes Š.. Na sadni dan jaz tudi jem zelenjavo, ker imam enostavno dovolj sladkega okusa. Solato pa seveda brez raznih prelivov, malo olivca, pa balzamicni kis :) Darchy, super nasveti glede sportanja... Lahko gremo se malo dlje - utezi in misice. Naj ne bo nobene strah, da ce bo dvigovala utezi, da bo kot bilder. Da se zenskam naredijo "velike" misice, je potrebno kar veliko vec kot domace dvigovanje utezi.. Za obilkovanje telesa pa je super. Tako da brez strahu.. V Hervisu npr imajo utezi po 3000sit. Mislim,da je najbolje, da kupite take,kjer lahko menjate tezo - dodajate/odzemate utezi. Vaje pa delajte po serijah npr: 3 x po 15 ponovitev. ko je to prelahko, povecj tezo ali stevilo ponovitev. Ali ima kaksna neoprenski pas? Sem sicer ze omenila, da ga ima moj in da zgleda, da deluje, ampak ga se ni zacel uporabljti (1x ga je). Se mi zdi super pomoc pri hujsanju v dolocen del telesa. Drugace pa ideja za aktivost ta teden: KEPANJE :)) dokler snega ne zmanjka. tiina :)

AnaMarija  

član od: 21.2.2005

sporočila: 7

25. feb 2005 12:29

Zdravo punce. Francka hvala za odgovor, da lahko tudi popoldan jem sadje. Kar se mene tiče bi tud marsikatero večerjo zamenjala s sadjem - a lahko? Včeraj sem prav uživala na sadnem dnevu. Čez vikend bo bolj hudo, ker gremo za dva dni v hribe en rojstni dan praznovat. Alkoholu se bom že izmuznila, ker sem bila bolna in zaradi zdravil tako ne smem. Zanima me pa a je obvezno jesti tudi škrob na škrobni dan in OH na oh dan. Na feštah je običajno veliko mesa in zelenjave. A lahko jem samo zelenjavo? Beljakovinski dan mam pa danes in si bom privoščila ribico. Uživajte v zimski pravljici AnaMarija Sporočilo je spremenil(a) AnaMarija dne 25. feb 2005 12:35:39

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

25. feb 2005 12:37

Hvala za odgovor, nisem jedla čokolade sem si pa zato privoščila sladoled,.danes sem se vagala, nisem se vagala prvi dan diete, bomo vidli kako bo šlo, danes to je peti dan diete imam 62,5 kg, me prav zanima če bo šlo kaj dol.Upajmo da ja, se bom pa vsake deset dni vagala, to pomeni 08/03 za dan žena, me prav zanima. Ta dieta mi je super, razen včeraj na sadni dan mi je blo mal hudo, glava me je začela bolet in nisem mogla cel dan nič, ta sadni dan me je mal shiral , danes zjutraj pa sem bila tako vesela kavice z mlekom. Zanima me kolk mleka lahk popiješ oz, kolk belih kav, da ne bo preveč in pa vprašanje če piješ mleko dopoldan lahko pol ješ meso za kosilo in večerjo , hvala , bye. bambola

AnaMarija  

član od: 21.2.2005

sporočila: 7

25. feb 2005 12:47

Ojla, še enkrat jaz. Bambolina, čokolada naj bi bila obvezna zaradi alergij. Meni sicer to ni logično in ne vem, kaj naj bi bilo tisto v čokoladi, kar bi preprečilo nastanek alergij. So pa endorfini, tisti ki naj bi se sproščali in zaradi tega so bvolj veseli. Kar se alergij tiče, po moje bolj zaleže kaka plava riba na beljakovinski dan, bogata z omega 3 in 6 kislinami, ki pa dejansko pomagajo pri alergijah. Sva pa sočasno začeli, tako, da se bova lahko skupaj veselili uspehov, tudi brez čokolade. Sicer naj pa svoje mnenje povedo tiste, ki so že malo bolj izkušene v hujšanju s to dieto. AnaMarija

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

25. feb 2005 12:52

Bambola bela kave sploh naj ne bi pili. Sploh pa ne vsak dan. Če že, potem na B dan in nesladkano. To še ne pomeni, da se moraš odpovedati kavi z mleom oziroma beli kavi, ampak če ju konzumiraš se zavedaj, da je to škoda tebi in dieti, da bodo rezultati slabši, ker se nisi držala pravil. Kar se pa tiče mešanja beljakovin je tako, da nej ne bi mešali različnih beljakovinskih skupin. Mislim pa, da ne bo kaj pretirano narobe, če za zajtrk ješ mleko, za kosilo pa npr. ribo ali meso. Mislim, da se tega drži marsikatera forumašica. Najbolje je pač, če ješ isto za kosilo in večerjo (dopoldne je tak sadje), pač za večerjo pol obroka manj. It"s up to you! Darchy

bambola  

član od: 25.2.2005

sporočila: 43

25. feb 2005 12:58

Saj jaz jo pijem samo na proteinski dan, to je danes, saj sprašujem če lahko pijem belo kavo ko imam ta dan, druge dneve pa blah pijem črno kavo z natrenom.Danes sadja nisem mogla, ker sem ga imela včeraj že čez glavo. bambola

Darchy  

član od: 3.2.2005

sporočila: 213

25. feb 2005 13:06

Ahm, to pa nisem pravilno razumela. Sorry. zdaj vse jasno Darchy

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

25. feb 2005 13:44

Živjo! En exstra pozdrav vsem novim. Samo nekaj stvari na kratko, ker danes res nisem pri volji za "pametovanje". - ne spuščajte obrokov, tudi če niste lačne/i !!!! Si delate več škode kot koristi. Pojejte kakšen sadež.... Razlage, kako, zakaj poiščite nekaj strani nazaj. Danes sem pa res sitna, še prebiranje foruma ni pomagalo k boljšemu razpoloženju. - poskusite s črno kavo saj se je hitro navadiš. npr. meni kava z mlekom sploh ni več dobra, prej pa sem vedno pila samo kavo z mlekom, še posebej expres. Zdaj pa tudi tega najraje pijem brez mleka (kratko kavo). Čao, pa brez zamere za mojo tečnost! Rožica. P.s. Marjetka Cvetka, pod tvojo včerajšno izjavo se pa tudi jaz podpišem. Ne samo enkrat, kar trikrat,... Punce in pogrešana fanta, pa saj smo vendar na dieti. UH, KAKO SI TI DANES SITNA!!!!!! Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti