Pecivo za v zmrzovalnik

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 15. jul 2004 16:15 | ogledi: 8.011 | odgovori: 9

Čez 14 dni imamo praznovanje zlate poroke staršev. Za peko peciva je mama določila mene in svakinjo, vendar se bojim, da bo zadnje dni težko napeči toliko peciva, da ga bodo gostje odnesli tudi s seboj domov. Razmišljam, kaj bi lahko spekli že zdaj in dali po možnosti v skrinjo do takrat, ampak priznam, da ne vem, kaj sploh lahko zamrznem. Peciva naj bi bilo več vrst (tudi po obliki in barvi).

Torej - rabim vašo pomoč in predloge!!!

Lep, sončen poletni pozdrav vsem!

ZIMA

rainbow74  

član od: 15.7.2004

sporočila: 3

15. jul 2004 18:18

V zmrzovalnik lahko shranis kar nekaj tega od keksov do biskvitne potice. Posiljam ti recept enega biskvitnega peciva... SAHOVNICA Biskvit: 4 jajca, 20 dag moke, 20 dag sladkorja, 1/2 PP, (2 zlici kakava) Krema: 30 dag sladkorja, 1l mleka, 4 zlice moke, 1 margarina, 20 - 30 dag kokosove moke OBLATE Priprava biskvita Specemo 2 biskvita: rumenega in crnega - iste sestavine kot za rumenega, le da dodamo se 2 zlici kakava. Priprava kreme za biskvit in oblate Sladkor prazimo, da je rumen, zalijemo z 1l mleka, odvzamemo le toliko, da zmesamo 4 zlice moke. Kuhamo 1-2 min. in mesamo, odstavimo, dodamo margarino in kokosovo moko. Delamo se vroce! "Zlagamo": na en oblat namazemo kremo, gor polozimo tri trakove biskvita (rum. ,cr., rum.), namazemo s kremo, polozimo zopet tri trakove peciva (tokrat obratno cr., rum., cr.), namazemo s kremo inj zvijemo. To lahko obvijes s sreb. folijo in shranis v zmrzovalnik. Lepo se imejte na praznovanju! rainbow

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. jul 2004 20:39

Tudi jaz sem že zmrzovala bisvitno potico in šahovnico, poleg tega pa še sadni kruh, biskvitne rolade, torte z maslenim ali marmeladnim nadevom, breskve (in vse izpeljanke - hruške, slive, češnje), jagode, lešnikove (ali kokosove) trikotnike... Večina peciva je po odtalitvi še bolj sočna, na okusu nič ne izgubi. Navadni keksi, preliti s čokolado, ledom... pa v zaprti škatlji tudi dolgo počakajo (če jih prej kdo ne najde ) LP, Stanka

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

15. jul 2004 21:27

Super ste, punce! Predvsem me je zanimalo, če lahko biskvite napolnim z nadevi že zdaj in jih zamrznem. Stanka, praviš, da zmrzuješ tudi z maslenim nadevom.Fino, to mi bo prišlo prav pri marsikaterem pecivu. Kaj panadevi, kjer je skuta, kisla smetana, jogurt (npr.borovničeva pita s skuto, Be mel- kisla smetana, Berlinske rezine-jabolka...)? In prelivi-npr.čokoladni itd.? Ali lahko že zdaj pecivo oblijem? Ali že zdaj narežem ali šele takrat? Rainbow- hvala za recept za šahovnico. Jo bom poskusila narediti, ampak, potem, ko te trakove dvakrat izmenično položim na oblat, kako to misliš, da zvijem? Ali izgleda to potem kot neka rolada? Enkrat sem že videla podobno pecivo, ampak je bilo v pravokotni obliki in ne zvito. Bi pa še rajši naredila v obliki rolade. Vidim, da bom čez vikend imela kar precej dela, zato vsem skupaj LP ZIMA

pina  

član od: 22.4.2003

sporočila: 49

16. jul 2004 7:16

Moja mama velikokrat da potico zamrznit (v alu foliji). NAto jo samo odtali (zunaj na zraku in lepo zavito v folijo) in je skoraj kot sveža. Pravazaprav redko kdo opazi razliko. Ste že poskušali rumove kroglice? Pravilno "posušene" zdržijo kar precej časa, če jih pa daste v nepredušno posodo pa itak. podobno španski vetrci.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. jul 2004 7:19

Če rabiš tudi kakšno sočno pecivo namesto torte ali podobnega, je zelo uporaben tiramisu, ki se ga da lepo zamrznit. Ko se odtaja, ga posuješ s kakavom in to je to. Škofov kruh je tudi zelo uporaben. Razrežeš ga preden ga postaviš na mizo. Znaš delati princes krofe? Spečeš jih lahko nekaj dni vnaprej in jih shraniš v papirnatem šrkniclju. Ko rabiš, prerežeš in napolniš s kremo.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

16. jul 2004 7:43

Pri nas zamrzujemo razne rolade, belo pito, londosnke rezine, pite. Tako da ni razloga, da ne bi začela peči sedaj, ko imaš čas, kajti dan dva pred zabavo je res gužva. Lp Spela

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

18. jul 2004 8:57

Ja, hvala še enkrat. Ampak, še zdaj ne vem, ali lahko zamrznem tudi nadeve iz skute, jogurta, kisle smetane? Veliko receptov, ki ste jih poslali v forum namreč vsebuje navedene sestavine. Prosim torej še za ta nasvet. Veliko sončka! ZIMA

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

18. jul 2004 19:20

Moja babi ima največkrat v zmezovalniku kar pecivo "mignon" (recept je v bazi), in moram reči da se res super obnese. LP Zala

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jul 2004 7:27

Zima, mlečnih izdelkov ni dobro preveč zamrzovat. Tako piše v vsaki kuharski knjigi. Tudi sicer zamrznjeni izdelki niso ravno višek zdravja. Vendar je to realnost današnjega življenja. Blagor tistim, ki lahko jejo samo sveže pripravljeno hrano. Vendar če mlečne izdelke zamrzneš za kratek čas, tudi ni problem. Pa če to redko počneš, pa sploh ne. Struktura in oblika ostaneta enaki. Moja mami vsake toliko zamrzne skuto in to v večjih količinah (takrat, ko v Ljubljanskih mlekarnah kaj zaškripa in ne odpeljejo mleka). To skuto potem uporabljamo prav za vse in skoraj ni razlike med svežo in to zamrznjeno. V zgornjem sporočilu sem napisala, da vedno zamrznem tiramisu. Tega sem se navadila, ko sem kot študentka delala v italijanski slaščičarni v Nemčiji. Tiramisu se je vedno zamrzoval. Da se potem lepše reže, je govorila lastnica, ki ga je tudi delala. Lp Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti