Kateri kolagen uporabljate?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. sep 2022 15:33

proxima je napisal/a:

jaz vsakic, ko se pojavi gospa Herta na @Val202, cisto znorim.

Mislim, da bi morala javna RTV imeti nek svet, posvetovalno telo ali nekaj podobnega za znanost, ki bi prepovedala kakrsnokoli, tudi placano oglasevanje nategov. Samo subtilen namig "reklamno sporocilo" ni dovolj.

 

lp, proxima

 

 

Se popolnoma strinjam. Evidentnlo laganje proti plačilu ne bi smelo biti dovoljeno, še posebej ne v javnih medijih. 

Sonja

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

12. sep 2022 8:29

Tudi jaz se strinjam s tem. V oddaji Dobro jutro je na pol ure gospa Herta na televiziji in nam soli pamet. Obup. Potem pa prestaviš na kakšen drug program pa še huje... Se sprašujem koliko njena firma zapravi za reklame? 

malaga

KatjaŠ  

član od: 7.1.2023

sporočila: 4

20. jan 2023 19:42

Vsi, ki govorite o koristi ali pljuvate po kolagenu takšnemu ali drugačnemu, je kdo od vas prebral kakšno strokovno raziskavo? Verjetno ne. 
Smo pa ljudje včasih ovce in hitro zaidemo levo ali desno. Aja, pa še nekaj, veliko lažje je zaničevati kot pa si vzeti čas in prebrati strokovno literaturo in ne reklam, ki na vsakem koncu hvalijo kako je njihov najboljši.

Če kdaj, je danes v 20. stoletju res enostavno to preveriti.

KatjaŠ

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. jan 2023 19:54

No, če sebe šteješ med ovce, ki švinglajo sem in tja...ok, lepo, da si samokritična.

Vsaj dve gospe iz gornjih zapisov sta tudi kaj strokovnega raziskovali in napisali, ne le prebrali. In seveda, njuni strokovni članki ne izidejo v Lady in podobni strokovni literaturi...

Ognjič

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

20. jan 2023 19:54

Čaki, a nismo v 21. stoletju?

Šele 7.1.2023 prijavljena pa že napad na prvo žogo. 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jan 2023 0:19

Ja, Dragička, že skoraj četrt stoletja smo v 21. stoletju.

In, glej zlomka, prav letos stric Google praznuje natako četrt stoletja od rojstva. Od takrat imamo vse znanje tako rekoč na krožniku. A kaj, ko moramo imeti veliko znanja, da ga prepoznamo med vso kramo, ki nam jo isti striček ponuja, včasih prav vsiljuje.

 

rimljanka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

21. jan 2023 12:33

V to, kateri kolagen je boljši od drugega, se ne bom spuščala. Sem pa 1x v dar dobila kolagen v prašku,  ker imam obrabo hrustanca v kolenu. Žal sem po njem dobila tako drisko (jemala sem ga samo 2 dni), da je od tistega dneva naprej romal v koš.

 

LP, Saša

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

21. jan 2023 13:57

Ne morem , da ne bi : kolegica KatjaŠ tole je pa precej mimo, ne moreš trdit , da samo ti bereš strokovne ekspertize ma temo kolagen v taki ali drugačni obliki. Ja , tudi ostali kdaj kaj preberemo res pa je, da ne glih od samooklcanih terapevtov katerih cilj je zgolj kaj prodati in je vs skupaj en veik nateg :( a ti povem kako jaz uživam kolagen ?? grozno enostavno , naravno in poceni: vsake toliko mu moj mesar da kakšno kilo svinjskih kožic , parkljev in repkov in potem iz tega skuham imenitno žolco :) upam, da veš, kaj je žolca , če ne pa še dopišem , da je hladetina , aspik ...... in ja, klju temu, da nisem več rosno mlad in sploh ne več mlad mi noben sklep ne škripa ali šteka , ne boš verjela :) sej to pa je point vsega tega heca , a ne ??!!

hedonist

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12651

21. jan 2023 14:46

  z vsemi

                Verjetno zopet ena veganka, ki soli pamet tistim, ki smo mesojedci, pišuka, katerikoli medij na internetu odpreš, ven letijo samo reklame za veganstvo, nič več za vegetarijanstvo  

Zaradi mene lahko jeste travo, nas pa pustite pri miru, bom še jaz malo nesramna.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 21. jan 2023 14:47

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

10. feb 2024 7:53

Sicer stara tema, a bom kar tu dopisala. V enem preblisku sem kupila in probala medexov Kolagen flex, pa mi je to tako obtežilo želodac, da sem po slabem tednu nehala, ker ni bilo za nikamor. Preden gre to proč. Če kdo še razmišlja bi, ne bi, da ne bi imel nepotrebnih stroškov, naj mi napiše na ZP in mu oddam nekaj vrečk.

 

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti