Kateri kolagen uporabljate?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. okt 2021 13:25

Nekdo je dejal: jemanje kolagena za sklepe je podobno, kot če bi jedel lase zoper plešavost.

Kolagen predstavlja tretjino vseh proteinov v človeškem telesu (tako imenovani ekstracelularni matriks), sestavljajo ga pa pretezno neesencialne aminokisline (to so tiste, ki jih organizem precej svobodno predeluje iz ene v drugo). Skratka, tukaj je človeški organizem precej bolj pameten od psevdofarmacije.

Dokler jemo vsaj približno uravnoteženo prehrano in dovolj vitamina C, je kupovanje kolagenskih preparatov priblizno nekaj takega kot stresanje soli v morje - saj skodovalo ne bo, koristilo pa tudi ne cisto nic, niti morju niti stresalcu.

lp, proxima

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

6. okt 2021 20:43

Domača žolca ......,

anibas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. okt 2021 8:56

anibas je napisal/a:

Domača žolca ......,

anibas

... s čebulo in bučnim oljem. Ne moreš kolagena kar suhega požirat

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. okt 2021 20:05

Pa štajerska kisla juha, v kateri se kuhajo tudi svinjske nogice. Če samo pomislim na desetletja nazaj, ni bilo šans, da bi jo od daleč pogledala. Potem pa, spoznala sem gospo iz Maribora, ki me je povabila na to znamenito juho. Ostalo je zgodovina.

naor

Janjapuh  

član od: 24.8.2022

sporočila: 1

24. avg 2022 19:47

Vidim, da ima veliko predhodnic slabo izkusnjo. Sama imam prav nasprotno. Kolagena nisem kupila zaradi tega, ker bi pricakovala neke bajno sijajne rezultate pac ba bolj iz firbca, ker ga imajo vsi. In tudi ne bi vanj verjela, ce se mi ne bi po enem mesecu zarasla nazaj razpoka na nohtu(na nogi), ki je bila tam skoraj 10 let. Tako da jaz verjamem in ga se vedno uporabljam. Trenutno tega: www.gingerorange.si

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

25. avg 2022 12:37

Bolj, da prisegajo na domačo hrano in njene koristi. 

trac

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. avg 2022 12:35

Janjapuh je napisal/a:

Vidim, da ima veliko predhodnic slabo izkusnjo. Sama imam prav nasprotno. Kolagena nisem kupila zaradi tega, ker bi pricakovala neke bajno sijajne rezultate pac ba bolj iz firbca, ker ga imajo vsi. In tudi ne bi vanj verjela, ce se mi ne bi po enem mesecu zarasla nazaj razpoka na nohtu(na nogi), ki je bila tam skoraj 10 let. Tako da jaz verjamem in ga se vedno uporabljam. Trenutno tega: www.gingerorange.si

Malo težko si tole predstavljam - s katere strani pa vam rastejo nohti? Pa kako hitro? Ker po anatomiji in fiziologiji prejšnjega tisočletja, ki so ju v šolah poučevali v času moje šoloobveznosti, kolagen ne pride tako hitro od ust do palca na nogi, kaj šele do konca nohta. Pa žolca in svinjska rep in glava tudi ne, da ne bo nesporazumov.

 

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 28. avg 2022 12:39

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

29. avg 2022 11:52

Enkrat sem poslušal pogovor z nekim zdravnikom, ki je rekel (navajam po spominu): Ne mečite denarja v kolagen, ki ga kupujete v lekarnah, drogerijah in v prodajalnah z zdravo hrano. Jejte govejo juho, žolco, tam je kolagen. Vse ostalo je metanje denarja skozi okno in nateg.

Miroslav Vulović

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

31. avg 2022 19:45

sarabande je napisal/a:

Enkrat sem poslušal pogovor z nekim zdravnikom, ki je rekel (navajam po spominu): Ne mečite denarja v kolagen, ki ga kupujete v lekarnah, drogerijah in v prodajalnah z zdravo hrano. Jejte govejo juho, žolco, tam je kolagen. Vse ostalo je metanje denarja skozi okno in nateg.

Miroslav Vulović

A je pač težko zdravorazumsko (ti in limnol)  in strokovno (proxima) prepričati prepričane. Da je s kolagenom zarasel nohet? Pa tega še jaz, naivec naivni, ne morem kupit.  Proxima je lep napisala, da je jemati kolagen kot soliti morje, bolj neposredno bi človek rekel "ovce su za šišanje". 

 

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. sep 2022 13:31

jaz vsakic, ko se pojavi gospa Herta na @Val202, cisto znorim.

Mislim, da bi morala javna RTV imeti nek svet, posvetovalno telo ali nekaj podobnega za znanost, ki bi prepovedala kakrsnokoli, tudi placano oglasevanje nategov. Samo subtilen namig "reklamno sporocilo" ni dovolj.

 

lp, proxima

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti