Pečen bolgarski sir

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

tema odprta - 8. jul 2004 10:52 | ogledi: 3.400 | odgovori: 8

Pred kratkim sem jedla jed, ki se je imenovala pečen bolgarski sir.

Bilo je nekako takole:

V alu foliji (oblikovano kot manjši pekač) je bila pečena skuta z veliko začimbami, rekla bi, da je prevaldoval česen in veliko različnih začimb (paprika, peteršilj..?), zraven pa so postregli popečen bel kruh - hrana za bogove!

Ali kdo pozna to jed oz. mi svetuje kako bi jo pripravila doma?

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

8. jul 2004 22:59

Jst bi tud prosu za recept, ker se sliši ful dobro. ;)

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. jul 2004 18:32

HAJ , sem zaslišala pri nas živečega -po rodu iz Bolgarije - in pravi tako : v majne posode iz gline -za eno osebo - ali tudi večjo za več oseb ,ali v folijo ,date feta sir ,potresete z sesekljanim česnom ,obložite z paradižnikom ,kakšno rezino šunke ,lahko tudi jajce ,da se vse skupaj speče.LAHKO UPORABITE TUDI STEKLENO POSODO-JENA STEKLO. Več bom izvedela ,ko se njegova žena vrne iz Bolgarije nazaj v Slovenijo.Pravi ,da je to prava kalorična bomba in ,da bi se z našo skuto tudi splačalo probat ,le da jo je treba posolit.Naslednji teden bom poskusila s skuto (ker feta sir predrag) in vam javim koko mi bo všeč. IMEJTE SE FAJN Marta

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

12. jul 2004 8:16

Ni bil dodan paradižnik in ne šunka. Bilo je pa zelo močno začinjeno (neke vrste "sirov tatarski").

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. jul 2004 16:05

tole sem našla na netu. Mislim, da je približno tisto, kar si iskal. Cheese baked in foil Ingredients: 400g brined sheep"s cheese, 60g butter, 1 spoonful paprika. Instructions: Cut the cheese into medium-thick slices and place on sheets of butter-lined foil. Place cubes of butter a top each cheese piece, sprinkle with paprika and wrap. Place in a tray and bake in a moderate oven. Serve wrapped in the foil. Bulgarian Feta Cheese Baked in Foil Ingredients: 1 Lbs Bulgarian Feta cheese, ¼ cup butter, 1 Tbsp paprika, black pepper or seasoning (optional). Serves 4 Preparation: Cut the Bulgarian Feta cheese into medium-thick slices and place on sheets of butter-lined foil. Place cubes of butter a top each cheese piece, sprinkle with paprika and wrap. Place in a tray and bake in a moderate oven. Serve wrapped in the foil. Cook’s tip: Crushed garlic is a good idea to be added for more flavors. This delicious appetizer is a great accompany for red wine!

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

8. avg 2004 19:46

A mora biti res samo Bulgarian feta cheese? Kaj pa grški ali kak drugi feta sir? Sweetie

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

9. avg 2004 11:08

Meni se je ta sir zdel še najbolj podoben domači skuti, npr. skuti Pomurskih mlekarn, ki je bolj grudasta.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

9. avg 2004 13:29

MIMIKA prosim za prevod in obenem hvala. LP Marta

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. avg 2004 16:08

Marta, tukaj je hiter prevod. Sestavine 400 g ovčjega sira iz slanice 60 g masla 1 žlica paprike (predvidevam, da sladke v prahu) navodila Nareži sir na srednje debele rezine in jih položi na z maslom premazano folijo. Na vsak kos sira položi košček masla, potresi s papriko in zavij. Speci v pekači pri srednji temperaturi. Serviraj zavito v foliji. Bolgarski feta sir pečen v foliji Sestavine 450 g feta sira ¼ skodelice masla 1 žlica paprike črni poper ali ostale začimbe po želji Porcije: 4 Nareži sir na srednje debele rezine in jih položi na z maslom premazano folijo. Na vsak kos sira položi košček masla, potresi s papriko in zavij. Speci v pekači pri srednji temperaturi. Serviraj zavito v foliji. Kuharjev nasvet: strt česen je dobra ideja, če hočete intenzivnejši okus. Ta okusna predjed je odlična v družbi rdečega vina. Mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti