Hemoroidi ali ??????

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

tema odprta - 29. jun 2016 22:41 | ogledi: 3.456 | odgovori: 14

Večkrat sem opazil na toletnem papirju sledove krvi, odvajanje blata je bilo boleče in pekoče.Rredno skrbim za higieno, po potrebi uporabim mazilo  Modolex . Minulo noč pa sem v školjki opazil večjo količino krvi, bilo me je groza. Ima kdo podobno izkušnjo.

 

 

 

 

cotkan

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

30. jun 2016 8:27

Pa več zelenjave v hrano, pa zvečer 2 deci vode, pa Rogaška - vse da se razredči blato. Potem se bo pa videlo, ali je samo zamašek, ali kaj drugega.

Katrca11

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

30. jun 2016 8:39

Moj nasvet: Takoj k zdravniku.

Pa srečno.

marjanaj

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

30. jun 2016 8:53

Vsekakor ti  takoj svetujem obisk zdravnika. Pa kolonoskopijo bi bilo dobro opravit, da se pregleda celotno črevesje.

Drugače pa pomagajo v prehrani tudi namočena lanena semena, chia semena, pa dovolj tekočine, zelenjave, donat, telovadba....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

30. jun 2016 11:11

Če je kri sveža, rdeča in imaš pogoste težave s hemeroidi, je to verjetno to. Mogoče jih imaš tokrat več, pa večje težave s prebavo.

 

 

sonci

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. jun 2016 11:59

Vsekakor je na mestu obisk pri zdravniku. Na kolonoskopijo se kar čaka, tako da ne odlašaj. Mogoče je zakrvavel kakšen polip, ampak to boš izvedel pri zdravniku. In naj te ne bo groza, najverjetneje ni nič hudega.

 

naor

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

30. jun 2016 12:25

Sveža kri -> ponavadi so to težave s hemeroidi. Sedeče ali stoječe delo, nepravilno odvajanje. Prvi nasvet je obisk zdravnika, ker tudi ti lahko, če se jih pravilno ne pozdravi, povzročajo precej neprijetnosti. Hkrati je treba poskrbeti za mehkejše odvajanje: laneno seme, trpotčeve lušine, donat (na spoh zadosti tekočine), topne vlaknine... in ne preveč raznih otrobov, kosmičev, ker znajo biti za to nežno kože preveč ostri. Tudi prevelika uporaba krem ni priporočljiva, ker samo tanša kožo. Tudi pretirano pranje tega predela samo draži. Veliko bolje je namastiti toaletni papir z malce olja ali masla (to je iz knjižice priporočil, ki so jo napisali zdravniki s tega področja: Velikonja...)

trac

cotkan  

član od: 7.6.2016

sporočila: 26

30. jun 2016 17:00

Hvala vsem za nasvete seveda sem takoj danes obiskal zdravnika, ki me je potolažil, da od tega še nihče ni umrl. Dal mi je napotnico za proktologa. V bolnici pa  hladen tuš, prijazna sestra me obvesti da bom pismeno obveščen za pregled, ki bo približno čez tri mesece. Torej če na kratko povzamemo je uradna medicina dala mene in moje težave, brez vsakega pregleda, brez vsakih zdravil za tri mesece na stranski tir bog ve če bom zdržal tako dolgo.

cotkan

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. jun 2016 17:04

Bog ne ve, ampak meni se zdi, da boš zdržal.

Sonja

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

30. jun 2016 20:55

Ne obupat, v Avstriji se dobi Hadensa-salbe, zelo super krema pri teh zadevah.Če ne gre drugače pišite na ZS!

 

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti