Kalilnik za kalčke - kje kupim?

Mikela  

član od: 21.5.2004

sporočila: 4

tema odprta - 21. maj 2004 21:29 | ogledi: 8.631 | odgovori: 5

Zanima me, kje lahko kupim kalilnik za vzgojo kalčkov in ali obstaja knjiga o tem v slovenščini. Hvala.

Mikela Pečar

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

22. maj 2004 8:17

Jaz sem kalilnik (tri posodice) pred dobrimi tremi meseci kupila v trgovini Interspar v Celovcu, cena je bila nekaj manj kot 50 evrov.

Mikela  

član od: 21.5.2004

sporočila: 4

22. maj 2004 17:45

Vmes sem že uspela izvedeti, kje prodajajo kalilnike, in sicer sem ga kupila v trgovini Jablana na tržnici v BTC. Zanj sem odštela dobrih 5000 SIT. Mislim, da jih prodajajo tudi v trgovini Kalček na Trubarjevi. Mikela Pečar

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. maj 2004 10:21

Pa se obnesejo? Kalčki nič ne smrdijo? Je treba ves čas bdeti nad kalčki?

Mikela  

član od: 21.5.2004

sporočila: 4

23. maj 2004 22:16

Sy, žal ti sama ne morem povedati kaj več o vzgoji kalčkov, ker sem kalilnik kupila teti. No, teta pravi, da kaljenje ni zapleteno, ti pa vzame nekaj časa (npr. zalivanje 2-krat dnevno); ni pa potrebno nonstop bdeti nad njimi. So pa kalčki izredno hranljivi, saj vsebujejo veliko vitaminov, beljakovin, mineralov, idr. Kitajci so jih že pred 5000 leti uporabljali za zdravljenje. No, o kalčkih je nekaj člankov tudi na internetu, obstajajo pa, seveda, tudi knjige. Mislim, da se splača poskusit. Pozdravček, Mikela

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

24. maj 2004 7:50

Kaljenje v kalilniku res ni zapleteno. Semena se spere, nato pa postavi v posodice, ki so za to namenjene. Potrebno je edino odmeriti pravilno količino semen, saj če jih je preveč, potem nimajo prostora za samo rast. In nato je postopek naslednji: zjutraj in zvečer poliješ čez cca. 5 dl navadne vode in čakaš. Kaj več si preberite v knjigi KALČKI IN POGANJKI (vsaj mislim, da je tak naslov). Opisano so vsa semena, njihovo kaljenje in uporaba. Kalilnik lahko naročite celo po internetu (trgovina Kalček iz LJ) LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti