Trdo, zmečkano perilo?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. apr 2016 21:04

Jaz bom do nadaljnega brisače, posteljnino  in vse kar je možno  sušila v sušilnemu stroju, saj je vse mehko brez uporabe mehčalca. Pri sušenju perila zunaj pa zelo pazim, da se čimprej pobere s stojala. Vsekakor pa sem pri tašči opažala, da je imela zelo trdo perilo zaradi prevelike količine praška.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. apr 2016 23:11

Praška dam minimalno, raje manj kot več, mehčalca že nekaj let ne uporabljam več, vlijem raje malo kisa v stroj, pa še to ne vedno. PA je perilo mehko. Seveda pazim, kako ga sušim - če visi zunaj, pazim, da se ne presuši, sicer ga obešamo v enem velikem prostoru v hiši ali pa na stojalu na balkonu ali v dnevni sobi. 

Sušilca ne maram. Imeli, pa me ni navdušil. Morda v stanovanjih in ko je nujno kaj oprat in hitro posušti je vsekakor uporaben (kot je bil pri nas, ko je bilo treba na primer smučarsko opremo z danes na jutri spravit v red), a takih potreb nimamo in sem se ga zlahka odrekla.

 

Likam tisto, kar moram - bluze, srajce, prte, tudi kuhinjske krpe, morda še kaj, pižam in perila ne več, me je minila volja oziroma se mi ne zdi več potrebno. Včasih sem še naramnice na spodnjih majicah likala ...

mamamia

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

25. apr 2016 6:12

mamamia je napisal/a:


Sušilca ne maram. Imeli, pa me ni navdušil. Morda v stanovanjih in ko je nujno kaj oprat in hitro posušti je vsekakor uporaben (kot je bil pri nas, ko je bilo treba na primer smučarsko opremo z danes na jutri spravit v red), a takih potreb nimamo in sem se ga zlahka odrekla.

Hja, na 40 m2 živimo 3 ljudje, sušilec je nuja, čeprav ga z veseljem ne bi imela, kot si rekla.



marjja

Glede izražanja pa tole: upam, da nikoli v življenju ne bom tako bolna, da bi mi bilo izražanje nepomembna stvar. Glede na zapise se je tebi, pomoc, zdravje hvalabogu zelo izboljšalo, izražanje pač ne. Škoda.

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 25. 2016 06:16

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. apr 2016 6:36

mamamia: a sva hodili skupaj v isto šolo gospodinjstva . 

Majhna pomoč za tiste, ki ne sušimo v sušilnem stroju: perilo takoj iz stroja poravnam na mizi (rezervna na podstrešju), nalagam en kos na drugega,  pustim počivati vsaj pol ure, če pozabim tudi dalj, pri obešanju pazim, da lepo visi. Pletenine in posteljno perilo izpade skoraj kot zlikano. Mehkoba je pa odvisna od pogojev sušenja. Kadar se suši lepo počasi in na prepihu, je perilo mehko in voljno, poleti ob hudi vročini, ko se posuši v eni uri, dosti manj. Imamo namreč zelo trdo vodo, pa kaj, je pa za pitje dobra. 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 25. 2016 06:38

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

25. apr 2016 9:08

Zanimiva tale" pomoč",vse sorte jo zanima,pričakujem,da bo naslednje vprašanje:" kateri toaletni papir ,pa vi uporabljate,dvo ali troslojni in kje ga kupite?".

 

Najbolj trdo perilo je poleti,ko je suho prej,kot obesim zadnji kos,drugače pa,če se ga do časa zloži in dobro strese pred obešanjem ni tako groznih težav,da ne bi bile rešljive. 

jesen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. apr 2016 9:39

Cila je napisal/a:
mamamia: a sva hodili skupaj v isto šolo gospodinjstva . 

 

Se večkrat tudi jaz to vprašam ...

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. apr 2016 10:29

Cila je napisal/a:

..... Imamo namreč zelo trdo vodo, pa kaj, je pa za pitje dobra. 

Cila

ja, za pitje je odlična. Pri pranju pa pomaga, da dodaš kis (lahko že za pranje, vsekakor pa v zadnjo vodo za izpiranje) in centrifugiraš pri najvišjih možnih obrazih (kolikor pač perilo zdrži), da čim več vode spraviš ven, preden daš sušit. 

Sonja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

25. apr 2016 11:12

pomoc je napisal/a:
Boljše izražanje je zame zadnje na kar pomislim. Zdaj. Ker sem imela tako hude zdravstvene probleme, z pozabljivostjo, hudo slabo koncentracijo, utrujenostjo. Da so zdaj veliko bolj pomembne vsakodnevne dejavnosti. Ki morajo biti narejene natančno. 

pomoc

... hmmm, mogoče je pa v tem problem: mi ne razumemo, kaj res želiš sporočiti, ti
pa nas ne razumeš, kaj ti želimo sporočiti. Najprej so besede, izražanje in vse skupaj predstavlja vsebino.

Ja problem je v komunikaciji in ne v mehčalcih, šamponih, milu, mesu, oreščkih, ...

rdkapica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

25. apr 2016 12:32

jesen je napisal/a:
Zanimiva tale" pomoč",vse sorte jo zanima,pričakujem,da bo naslednje vprašanje:" kateri toaletni papir ,pa vi uporabljate,dvo ali troslojni in kje ga kupite?".

 

Najbolj trdo perilo je poleti,ko je suho prej,kot obesim zadnji kos,drugače pa,če se ga do časa zloži in dobro strese pred obešanjem ni tako groznih težav,da ne bi bile rešljive. 

jesen

Vecina te stvari predebatira s sodelavkami v sluzbi, sorodnicami, prijateljicami doma,... 

jaz kupujem trislojnega, nepotiskanega in neodisavljenega v DM. 

Kar se tice perila pa nimam obcutka da bi bilo ekstra trdo in zmeckano. Res sicer uporabljam mehcalec (ker mi lepo disi), ko je bil otrok majhen sem pa dodajala kis. Ko je lepo vreme izkoristim strike zunaj, pazim da cimbolj poravnam, ko oblacila poberem pazim da se ne zmeckajo (delno zlozim) in v stanovanju takoj "pravilno" zlozim in spravim v omaro. Likam samo srajce, robce in ko sem pri volji servete. 

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. apr 2016 16:50

pomoc je napisal/a:
Boljše izražanje je zame zadnje na kar pomislim. Zdaj. Ker sem imela tako hude zdravstvene probleme, z pozabljivostjo, hudo slabo koncentracijo, utrujenostjo. Da so zdaj veliko bolj pomembne vsakodnevne dejavnosti. Ki morajo biti narejene natančno. 

pomoc

Ampak vsakodnevne dejavnosti krepijo tako telo kot duha. Koliko stvari je, katerih npr. sama ne maram početi, pa jih, ker vem, da jih je pač treba opraviti. Vzameš v zakup, da tako pač mora biti. Če ne maraš likati, pač ne likaš, pa je zadeva rešena. Če hočeš uporabljati bio ali sploh nobenega mehčalca, tudi v redu. 

In glede na to, da sem na poglavju zdravja dala marsikaj sama skozi, bom rekla takole: srečna bodi, da si tu in da lahko to počneš, pa čeprav tega ali onega ne maraš početi. Moji mami so že pri mojih osmih letih starosti rekli, naj uživajo z mano, dokler me imajo. No, sem še vedno tu. In perem, likam, kuham, pečem, tečem, hribolazim, berem... včasih z lahkoto, včasih malo težje. Hvaležna vedno znova, da vse to lahko počnem.

In konec koncev, pred kratkim je bilo pod ostalimi temami objavljeno, da nekdo zaradi pomanjkanja časa išče pomoč v gospodinjstvu. Dobiti nekoga, ki bi ti zlikal tistih nekaj strojev oblačil, menda ni tako težko. 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti