Trdo, zmečkano perilo?

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

24. apr 2016 17:28

Jaz dajem sodo BB poleg praška.

yulchi

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. apr 2016 17:31

Sušilec je potreben, sploh pozimi, pa pri malih otrocih ko je tega perila za obešanje in pobiranje ter zlaganje malo morje. Prihrani najmanj čas.... Uničil pa mi ni še nobenega perila, samo malo moraš gledati, če kaka stvar res ni za notri...

 

Jaz perem na deževnico, mehčalca ne uporabljam, sušilec pa uporabljam pozimi in ob slabem vremenu.

 

Glede prvotnega vprašanja pa: Ali v življenju vidiš samo probleme??? Tu gor si jih napisala že malo morje. Prizkušanje stvari in lastne izkušnje pa bogatijo življenje.

 

 

testeninca

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

24. apr 2016 17:48

Jaz ne rada likam. Nekatere cunje pri nas nimamo vse zlikane. Mora pa biti toliko mehko, tudi ne zmečkano. Da niso cunje le za doma. 

pomoc

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. apr 2016 18:03

Sušilec je potreben, sploh pozimi, pa pri malih otrocih ko je tega perila za obešanje in pobiranje ter zlaganje malo morje. Prihrani najmanj čas.... Uničil pa mi ni še nobenega perila, samo malo moraš gledati, če kaka stvar res ni za notri...

 

Jaz perem na deževnico, mehčalca ne uporabljam, sušilec pa uporabljam pozimi in ob slabem vremenu.

 

Glede prvotnega vprašanja pa: Ali v življenju vidiš samo probleme??? Tu gor si jih napisala že malo morje. Prizkušanje stvari in lastne izkušnje pa bogatijo življenje.

 

 

testeninca

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

24. apr 2016 18:10

testeninca je napisal/a:

Glede prvotnega vprašanja pa: Ali v življenju vidiš samo probleme??? Tu gor si jih napisala že malo morje. Prizkušanje stvari in lastne izkušnje pa bogatijo življenje.

 

 


testeninca

Vprašam kar me zanima. 

pomoc

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. apr 2016 19:01

Cunj jaz ne perem, ampak z njimi pobrišem prah, tla, avto, nato jih zavržem.

Druga stvar pa so oblačila. Ta pa perem po predpisih na etiketi, z žlico kateregakoli pralnega praška in deci kisa. Tako mi je že zdavnaj svetoval en serviser. Če je ugodno vreme, jih obesim zunaj, če ne, gredo v sušilni stroj ali na stojalo, odvisno od etikete. Nato jih zlikam ali pa ne, spet odvisno od etikete in namembnosti oblačila. Recimo, spodnjega perila, brisač, pižam ne likam, pa tudi oblačil, ki jih likam tik pred nošenjem, ne. Ta samo zložim ali obesim na obešalnik.

Mehčalca že dolgo ne uporabljam in res, nihče nima alergij, odrgnin, vreznin in ostalih poškodb. Sovražim tudi, da oblačila pretirano dišijo (smrdijo) po prašku ali mehčalcu. Pri nas v bloku je včasih po stopnišču obupen vonj, tudi na skupnih štrikih se včasih voha. Meni pač večina teh nobel mehčalcev in praškov SMRDIIII.

Naša oblačila so normalno do čistega oprana, ker, hvalabogu, noben od nas ne dela v rudniku ali v dimnikih ali v štali. Če bi (ali kdaj bo), bi pač ubrala kakšno drugačno pot. Ali pa bom tu gor vprašala za nasvet, eprav se mi zdi, da po 35 letih pranja malo pa že vem, kako je treba.

Aja: če je slučajno kako oblačilo kje preveč zmuckano, uporabim brivnik za mucke, kupljen v Marjanci, SG. Zelo uporabna stvar.

Hm, ali sem še kaj pozabila??? Ti samo vprašaj, upam, da sem ti zelo pomagala.Vidim, da ne obupaš.

 Sovražim enostavčne povedi, zato toliko ,,,,,,,!



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 24. 2016 19:05

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

24. apr 2016 19:03

limnol

čebulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. apr 2016 19:15

pomoc je napisal/a:
Jaz ne rada likam. Nekatere cunje pri nas nimamo vse zlikane. Mora pa biti toliko mehko, tudi ne zmečkano. Da niso cunje le za doma. 

pomoc

Prijazen nasvet: Vzemi v roke kakšno knjigo - recimo kak roman - in beri tekst na glas. Tako boš izboljšala svoje izražanje. To bo zate mnogo bolj koristno od umovanja o mehčalcih in šamponih.

Vendelina jr.

pomoc  

član od: 16.12.2015

sporočila: 285

24. apr 2016 19:42

Boljše izražanje je zame zadnje na kar pomislim. Zdaj. Ker sem imela tako hude zdravstvene probleme, z pozabljivostjo, hudo slabo koncentracijo, utrujenostjo. Da so zdaj veliko bolj pomembne vsakodnevne dejavnosti. Ki morajo biti narejene natančno. 

pomoc

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

24. apr 2016 20:17

testeninca je napisal/a:
Sušilec je potreben, sploh pozimi, pa pri malih otrocih ko je tega perila za obešanje in pobiranje ter zlaganje malo morje. Prihrani najmanj čas.... Uničil pa mi ni še nobenega perila, samo malo moraš gledati, če kaka stvar res ni za notri...

 

Jaz perem na deževnico, mehčalca ne uporabljam, sušilec pa uporabljam pozimi in ob slabem vremenu.

Marsikje v stanovanjih ni prostora za sušilni stroj, na žalost, mnoge gospodinje pa s kombiniranim pralno/sušilnim nsio najbolj zadovoljne.

Deževnica pa žal ravno tako marsikje ne pride v upoštev. Tako da, zadeve so potrebne,ampak pogosto nemogoče.

 

Marjja  se kr strinjam z napisanim, vonjave uf, potem pa še deodoranti čez, itd ...

 

pomoč dodajaj kis pa bo .... 

anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti