Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

9. jun 2005 20:41

Helou zenske! Vidm da kr neki casa ze ni kaksna Montinjakova kaj napisala.A ste vse na 3 mesecni kuri locevanja? Jaz sem jo uspesno koncala -15 kg nakar so se mi kg-ji ustavili.Sedaj je ze cca 2 meseca kar nism na dieti. Pa ko takole premisljam se mi zdi Montignac res upostevanja vreden.Vem da sem se najbolje pocutila ko sem pravilno kombinirala in uzivala izdelke z nizkim GI-leco, ciceriko, polnozrnate spagete in kruh, ki sem ga spekla, polnozrnat, mi je bil najboljsi. Rada bi se rekla to da je vredu tudi kruh moj zrnati od najboljsega soseda. Pa me zanima, ali ve tudi pri sebi opazite spremembo, ko preidete iz dobrih zivil na slaba?Meni se zdi da postanem bolj razdrazljiva in opazam zaprtost. No, decve oglaste se kej pa dajte kak nasvet se, ker vas je lepo brati. Tinqa Tinqa

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

11. jun 2005 7:47

Ja Tinqa tudi jaz opažam podobno kot ti, kako se mi spremeni razpoloženje, prebava, predvsem pa se me poloti nekakšna utrujenost, ko ne pazim dovolj. Že ko sem lani aprila prešaltala na Montignaca sem nekako čutila, da je to to. Da je to lahko nekaj, kar mi bo ostalo za vedno. To mi je govorilo moje počutje. In res je tako. Po več kot letu dni sem še vedno nekje v njegovih sicer res bolj grobih obrisih. S pomočjo GI mi je uspelo odvreči 17 kg in zaenkrat se ne vračajo. Pozdravček Marika

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

11. jun 2005 12:56

Hellow Marika! Prosila bi te ce bi mi lahko povedala malo vec se o Montignacu. Predvsem me zanimajo kaksni jedilniki.Kako si se ti tega lotila? Jaz sicer imam njegovo knjigo, sam mi je bolj všeč če mi kdo tko iz izkušenj pove. Torej, Marika javi se kaj in ce ti ni odveč, napiši kakšen predlog, za jedilnik. Vnaprej najlepša hvala. Lep dan, Tinqa Tinqa

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

11. jun 2005 13:39

Bom napisala za nazaj. Zajtrk je pri meni klasika. Očitno mojemu organizmu tako leži. Največkrat tekoči navadni jogurt 1,3mm in pa rezina mojega polnozrnatega kruha; ali pa kruh marmelada brez dodanega sladkorja, čaj; včasih ovsena ali katera druga kaša; kuhano jajce in kakšna zelenjava. Malice imam jaz ob 12 uri, skupaj z otroci, različno. Ali so to kakšne krepkejše solate, hrenovke, razne juhe, skuta s sadjem ali zelišči. Kakšni ostanki prejšnjega dne. Kosilo klasično ob pol 4-i uri: Meso (nemastno) in zelenjavna priloga, solata; žitni polpeti, žar meso, zelenjava, juhe. Večerje so bile največkrat kakšne goste ali kremne juhe, tunina, razna surova ali vložena zelenjava. Velikokrat tudi meso od kosila in kakšna zelenjava. Dušeno zelje (sladko ali kislo). Dostikrat sem tudi za kosilo ali večerjo jedla polnozrnate testenine ali riž z zelenjavo ali gobami. Kaj več o Montignacu kot je v knjigi ne vem kaj naj še rečem. Priporočam ti v branje tudi knjigo Proč s sladkorjem, ki prav tako temlji na poznavanju Glikemičnega indeksa. Pozdravček Marika

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

11. jun 2005 19:45

Marika! Lepo se ti zahvaljujem za odgovor in ti želim lep dan še naprej. Tinqa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2005 10:38

Hojla, bolje ikad nego nikad - končno sem se dokopala do podatkov o knjigah: Jem torej hujšam in Hujšanje z užitkom. naslov prve Montignacove knjige je Jem, torej hujšam. Ta je bolj o načinu, kaj kombiniraš in kaj ne. V drugi so pa recepti, napisal jo je tudi on, v sodelovanju z nekim drugim avtorjem, knjige nimam jaz, zato ne vem, naslov je pa Hujšanje z užitkom. Oče pravi,d a recepti niso ravno ne vem kaj, ampak da pa je ok, da vidiš, kaj vse se da kombinirat, potem pa si itak lahko narediš po svoje... Veri

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

15. jun 2005 11:20

živjo!! k marikinemu predlogu za zajtrk bi dodala le se tole, da je pred "pravim" zajtrkom res fajn, če se poje kakšen sadež. meni so najbolj vseč jabolka, zdaj pa tudi breskve. potem počakaš kakšnih petnajst, dvajset minut in šele nato poješ zajtrk... meni to zares pomaga pri prebavi. odkar jem zajtrk na tak način, nimam vec tezav z zaprtjem, napenanjem... lep pozdrav ninky

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

15. jun 2005 18:24

Se strinjam s teboj Ninky. To so stvari na katere jaz kar pozabim. Mislim pisati. Jaz vsako jutro, ko vstanem popijem ali limono stisnjeno v vodi, ali šumeč tablet c-vitamin brez dodanega sladkorja, ali pa si zmešam poleg limone še pomarančo ali kivi. Pozdravček Marika

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. jun 2005 20:31

Tudi jaz si zjutraj stisnem eno limono in jo spijem nerazredčeno. Mi da potrebno energijo za v službo. lp, župca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti