Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

24. jun 2005 10:11

Marika, hvala da se veseliš z mano. Najbrž res ne bom nikoli več imela takega odnosa do hrane kot pred motnijem, ki mi je pomagal razumeti oz. spoznati, kje sem delala napake. Pravzaprav mi je zlezel pod kožo in mislim tudi, da mi je pisan na kožo, ker nisem "sladka", pa tudi krompir mi ne pomeni veliko - skratka, ti jedilniki mi očitno nudijo vse, kar moje telo rabi, če ne se najbrž ne bi tako dobro počutila. Lep dan, teni

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

30. jun 2005 8:56

Kako ste kaj vse tiste, ki se prehranjujete po Glikemičnem indeksu, Montiju in temu podobno? Malce poročajte kako vam gre. Pozdravček Marika

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

1. jul 2005 8:29

V štirih mesecih sem shujšala 7 kg in sem zelo vesela. Moram pa povedat, da se prehranjujem bolj po načelu druge stopnje in se tudi malo pregrešim ( za moje moške moram za konec tedna spečt kaj sladkega in se tudi sama posladkam). Je pa res, da se mi sladkarija in krompir takoj poznata na tehtnici. Me zanimajo izkušnje tudi ostalih............... pa lep pozdrav. ZLATA

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

5. jul 2005 11:02

Je pa res čudno, kje so vse montijevke - pa ne da ste vrgle puško v koruzo??!!! Sama še vedno vztrajam in veselo izgubljam kilograme. Je že minus 5,6 kg, počutje odlično, le problem imam, ker so mi prevelike vse hlače, ki visijo v omari. Se bom odpravila na bližajočo se razprodajo, da rešim težavo. Pozdrav, teni

Pek  

član od: 30.12.2004

sporočila: 5

5. jul 2005 12:36

Glede nosečnosti in Montignaca lahko povem, da sva se oba z ženo v drugi polovici njene nosečnosti pričela prehranjevati v skladu z Montignacovo metodo. Nisva ravo pretiravala s kako ekstremno 1. stopnjo, ampak sva se v bistvu le izogibala krompirju, sladkorju ter beli moki in izdelkom iz nje (navadne testenine). Namesto krompirja jeva v glavnem zelenjavne priloge (itak sva oba tudi velika solatarja), polnozrnat riž in graham ali sojine testenine. Kruh pečem sam iz 100% polnozrnate moke. Zjutraj je obvezno na sporedu sadje; najprej sok ene grenivke in še nekaj za čez (jabolko, melona, hruške, kivi) in po 20 minutah še običajen zajtrk s polnozrnatim kruhom, polnozrnati müsli brez sladkorja, jogurti, itd... Odkar jeva na ta način, je imela žena odlične krvne izvide in ji ves čas ni bilo treba jemati nobenih tabletk, s katerimi si nosečnice običajno "bogatijo" prehrano. Uredila se ji je tudi prebava, s katero je prej občasno imela težave. Seveda jeva tudi meso in mleko (predvsem jogurte), a se izogibava mastnemu (predvsem svinjskemu) mesu. Ampak tudi ajdovi žganci zabeljeni z ocvirki so se občasno znašli na najinem jedilniku. :) Pravzaprav nama je samo žal, da se nisva metode poslužila že prej, kajti v začetku nosečnosti je žena jedla tablete tifol, a sem prepričan, da bi vse te "vitamine" in folno kislino lahko dobila z uživanjem bolj naravnih živil (npr. pivski kvas). Skratka, nosečnicam bi Montignacovo metodo samo toplo priporočil in ne odsvetoval; koneckoncev vsebuje kup vitaminov, mineralov, prehranskih vlaknin, itd... Je pa res, da se je zaradi zamenjane prehrane povečal družinski proračun za hrano. Ampak razlika je kvečjemu taka, kot mariskdo zapravi za cigarete. Po drugi strani pa je dobro počutje, zavest, da zdravo živiš in nenazadanje manj obiskov pri zdravniku, manj zdravil in bolnišk tudi nekaj vredno - se vam ne zdi. Pek Sporočilo je spremenil(a) Pek dne 05. jul 2005 12:36:39

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

5. jul 2005 13:43

Pek, popolnoma se strinjam s tabo. Tudi sama sem se začela prehranjevati po Montignacu, ampak šele po 1. porodu. Škoda, da človek prevečkrat nasede tistim, ki pravijo, da pa zdaj hujšaš, če tako ješ v nosečnosti. V bistvu pa se , kot praviš, izboljša krvna slika in še mnogo drugega. Da o počutju ne govorim! Teni, čestitam, še tako naprej! Meni so bile prevelike hlače še boljša motivacija za nadaljne dni! mmbrlan

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. jul 2005 14:46

V zadnjem času sem bila sama s sabo zelo zadovoljna, ko pa sem si pobliže pogledala svoje zadnje slike, sem videla, da bo treba narediti tudi kaj na zunaj in se odločila za sistem prehranjevanja po Montignacu. Rezultat - 14 dni - 3 kg. Počutje, že tako dobro, se še izboljšuje. Moj cilj je izgubiti še cca 13 kg. Voljo imam, o rezultatih poročam sproti. Dolores

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

6. jul 2005 10:05

Me veseli, da vas je vedno več tule. Sama se v večini še vedno držim druge stopnje Montija, čeprav so tudi prekrški in je moje prehranjevanje nekako bolj sproščeno. Vendar so sledi ostale in mislim, da bo tako kar za vedno. Prehranjevalni ritem, rednost obrokov, čim manj jedi z visokim GI-jem in podobno. Konec tega meseca bo eno leto, kar sem končala z prvo stopnjo. Rahel porast kilogramov je bil okoli božično-novoletnih praznikov(med 1,5-2kg). Drugače nobenih bistvenih sprememb. Pravzaprav imam občutek, da bo ob letu vrjetno še kakšen kilogram manj. Všeč mi je tudi, ker sem del tega prehranjevanja prenesla na celotno družino. Tako vsi skupaj pojemo veliko več polnozrnatih izdelkov, zelenjave, rib, pustega mesa in veliko manj raznih namazov in podobnih izdelkov z oznako "lahko". Všeč mi je tudi to, da kljub temu, da otrokom pustim, da jedo po svojem lastnem prepričanju, vedo veliko o teh stvareh in jim bo to znanje samo koristilo. In ne samo na področju prehranjevanja. Tudi na področju rekreiranja se je v naši družini veliko spremenilo, ne samo pri meni. Zatorej samo HVALA Montignacu in pa skupinici ameriških strokovnjakov, ki so vse to popisali tudi v knjigi Proč s sladkorjem. Pozdravček Marika

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

7. jul 2005 8:51

Prosim za en nasvet glede montijeve metode: - Ali uživate pivski kvas, - kako ga pripravite in - kakšno količino je potrebno jemati in koliko časa. Če se prav spomnim, so v knjigi navedene občasne kure s pivskim kvasom, a sem jo posodila in ne morem preveriti. Hvala, teni

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

7. jul 2005 8:56

Jaz sem ga uživala na prvi stopnji, sedaj občasno, kadar se spomnim. Kupovala sem ga raje v tabletah, ker mi je tisti v prahu nagnusenega okusa. Jedla pa sem 3x dnevno po pet tablet. Priporočilo je lahko še za več, vendar se je meni to zdelo popolnoma dovolj ob močni spremenjeni prehrani. Pozdravček Marika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti