Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

11. sep 2005 20:08

Črn riž? Mi uživamo rdeč riž, ki se ne nakuha kot ostale vrste riža, saj je v lupinicah. Kuha se 45 - 50 min, če ga prej ne namočiš. Ko je kuhan, se "razcvete" kor ajdova kaša. Ena velika žlica riža in človek je sit cel popoldan. PACKA

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. sep 2005 21:11

Prvič slišim za rdeči riž. l.p. Vesna Leben

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

12. sep 2005 9:41

Črn riž sem kupila enkrat, pa nas ni navdušil, kljub temu, da naj bi bil bolj zdrav od običajnih belih vrst. Nekam trd ostane kljub kuhanju ali dušenju. Zato kar ostajamo pri belem. Mamamia mamamia

Clek  

član od: 17.1.2005

sporočila: 33

13. sep 2005 9:39

Zanima me katero vrsto riža pa kopujete, če se prehranjujete po Montiju. Ker v trgovinah je izbira zelo velika in včasih ne vem katerega bi naj kupila, da bi imel GI v mejah Montija. Kako pa s testeninami, ker sem v knjigi zasledila, da lahko ješ bele testenine, saj imajo GI pod 50. Čeprav bolj priporočajo graham ali pa iz temne moke testenine. Aja pa še nekaj palačink nisem nikjer zasledila, kaj pa če jih narediš iz polnozrnate moke, ker je na vrečki recept za tako vrsto palačink. Hvala za odgovore. Clek

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

13. sep 2005 10:57

Clek. Kolikor vem, nobeden od rižev nima GI v "mejah normale" torej pod 50. Sama si ga privoščim zelo poredko, kupim pa tistega od zlatega polja, na katerem piše rjavi riš-nebrušen naravni riž. Pakiran je pa po 0,5 kg v zeleni škatli. Si pa včasih privoščim tudi malo basmati riža, če že ni drugega. Testenine pa uporabljam polnozrnate oz. graham ali sojine. Sem pa si že tudi privoščila raviole-ampak to samo za spremembo na jedilniku in vsakih nevem koliko časa enkrat. Palačinke so pa pri meni kar velikokrat. Naredim si pa kar ajdove( ali pa ajdove žgance). Naredim jih kot glavno jed z zelenjavnim nadevom. Če pa kot sladico pa jih namažem z domačo marmelado brez sladkorja ali pa z čokolešnikovim namazom (slajen s fruktozo). Ravno danes jih imam v planu.... Glede črnega riža...a ni to v bistvu "divji" riž? Lp, maychi

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

13. sep 2005 20:06

Rice wild red - rdeči divji riž - kupljen pri najboljšem sosedu. Imajo ga na polici. pri zdravi prehrani. PACKA

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

13. sep 2005 22:34

Jaz sem pa kupila riž od NATURE,je rjav nebrušen.Ima pa kar visoko ceno-800 sit,za kg.Palačinke naredim iz polnozrnate moke.Maychi,ali nima ajdova moka kar precej visok GI? Teka

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

14. sep 2005 8:22

Teka, poglej na tej strani: http://med.over.net/phorum/read.php?f=93&i=24666& Sicer je nad 50, ampak tudi na tako visoko, da si enkrat ali 2x na mesec ne bi smela privoščiti palačink iz ajdove moke In če si privoščim riž, ki ima še višji GI.... Sicer pa mene zanima nekaj, kar nikoli ne vem...vem, da se med obroki ne sme piti pijače, torej zanima me, kako je pri zajtrku s kavo? Ali jo pijete kar med obrokom ali pa pred? Ja saj vem, malo čudno vprašanje in iz muhe delam slona, ampak me zanima, kako to ve/i naredite. Lp, maychi

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. sep 2005 8:46

črni riž ali divji riž je zelo zanimiva specialiteta. V bistvu sploh ni rastlina Oryza ampak ena druga vrsta trave, izvira iz Amerike. Ker je malo specifičen in trd, ga ponavadi zmešaš med kakšen rjavi riž oz. take mešanice že prodajajo (npr. ima jo tudi Uncle Bens). Sem prepričana, da ima nizek GI

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. sep 2005 14:45

Veš kakšen ritem imam jaz:najprej sadje,hruška ali jabolko,čez petnajst minut moja kavica,potem zajtrk... čaw Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti