Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

26. okt 2005 8:03

Ja tako kot pravi Teka, tudi meni se vsak prekršek takoj pozna. No pa se ne sekiram kaj preveč. U bistvu sem prišla s težo na BMI 24 in to je bil tudi moj cilj. Če bi spravila dol še 2 kilce pa bi bila še bolj vesela. Je pa težko vskladiti želje z domačimi - niso navdušeni nad graham testeninami (meni so pa všeč) tudi pomfri pogrešajo (vsi imamo radi krompir). Sicer se takrat temu izogibam, ne pa vedno. Tudi sladko me vsake toliko časa zamika. Je pa res, da zjutraj imam redno limonada potem je na vrsti jabolko ali dve in čez pol ure probiotični jogurt z ovsenimi kosmiči. Res sedaj uživam več sadja in zelenjave in prebavo se mi je izboljšala, da ne govorim o počutju. Vredno se je malo potruditi, kar pogumno dekleta. LP ZLATA

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

23. nov 2005 14:07

Pozdravljeni! Tudi jaz sem si nabavila to opevano knjigo, jo v tem trenutku komaj prelistala in že prišla do nekaterih novih spoznanj, ki jih verjetno res velja upoštevati. Ali mi ve kdo povedati, kolikšen GI ima kaki in če je na prvi stopnji sploh primeren. Pred dvemi dnevi sem prvič jedla graham testenine - široke rezance Regina - ...prava katastrofa, bljak..... Ne vem zakaj so mi bile tako zanič, saj s polnozrnatim kruhom nimam takih izkušenj in ga brez problema jem. Če poznate kakšne testenine iz polnovredne moke, ki so vsaj za silo užitne, mi prosim napišite znamko... Lep, snežen dan želim vsem skupaj. MALC

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

23. nov 2005 15:13

Zdravo MALC.Tudi jaz se povečini prehranjujem po Montiju,za kaki ti nebi vedela povedat.V knjigi pa piše naj se predvsem izogibamo bananam in lubenici,ki imata visok GI.Jaz kupujem polnazrnate špagete od Merkatorja(zdravo življenje).Meni so zelo dobri in še cenejši od ostalih.Drugih sploh še nisem poskusila. Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 23. nov 2005 18:39:35

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. nov 2005 20:06

Graham široki rezanci od Žita, tista rdeča vrečka, so zelo dobri. Vsaj meni. Špagete pa jaz tudi kupujem iz linije Zdravo življenje in sicer graham ali sojine. Oboji so OK. Je pa res, da se je na drug okus treba navaditi. Meni to ni bil problem, nekaterim pač je. Tudi moja družina se je navadila in sploh ne komplicirajo. Sem se pa spomnila, da imajo na policah z zdravo hrano, tudi polnozrnate testenine neke italijanske firme. Jaz kdaj pa kdaj kupim njihove peresnike in so tudi v redu. Malo preizkušaj MALC in ni vrag, da ne boš našla kaj po svojem okusu. lp Julija

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

23. nov 2005 23:57

MALC je napisal/a:
Pozdravljeni! Tudi jaz sem si nabavila to opevano knjigo, jo v tem trenutku komaj prelistala in že prišla do nekaterih novih spoznanj, ki jih verjetno res velja upoštevati. Ali mi ve kdo povedati, kolikšen GI ima kaki in če je na prvi stopnji sploh primeren. Pred dvemi dnevi sem prvič jedla graham testenine - široke rezance Regina - ...prava katastrofa, bljak..... Ne vem zakaj so mi bile tako zanič, saj s polnozrnatim kruhom nimam takih izkušenj in ga brez problema jem. Če poznate kakšne testenine iz polnovredne moke, ki so vsaj za silo užitne, mi prosim napišite znamko... Lep, snežen dan želim vsem skupaj. MALC
mislim da bo ta podatek pravi Persimmon, kaki-persimmon 50 GI Lep dan še naprej Dušan

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

24. nov 2005 7:45

Mi lahko prosim kdo pove, kje se nabavi ta knjiga Jem, torej hujšam, a se dobi v vsaki knjigarni? Če je pa mogoče katera ne potrebuje več, jo z veseljem odkupim. Hvala! Galja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

24. nov 2005 8:33

Hvala za prijazne in hitre odgovore. Jaz sem knjigo nabavila v knjigarni Vale Novak. Čao!! MALC

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

24. nov 2005 9:00

Ja, Župca, lahko ti potrdim, da je Vida Petrovčič res shujšala 20 kg in zgleda fenomenalno, 20 let mlajša. Jaz jo srečam skoraj vsako jutro, ker imava ista pota. Tako kot jaz, tudi ona svojo familjo "poštima" že zjutraj in ima potem ves dan mir pred njimi. Jaz sem se lotila 3MD diete, pa mi to ločevanje po dnevih ne usreza. Osvojila pa sem sadje za zajtrk. Trenutno čakam na vrsto v knjižnici za knjigo Montija, čeprav principe že vem. Po 3MD sem shujšala za 5 kg, tri pa sem dobila nazaj, ko sem ugotovila, da takšne diete pri svojem urniku ne zmorem, ne da bi se pri tem zgrudila od izčrpanosti. Pa! Dolores

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

24. nov 2005 14:49

Danes sem si privoščila peresnike iz Mlinotestovega programa Vita in so bili res super - na olivnem olju sem popražila malo piščančjega fileja in čebule, dodala nasekljan česen in kuhane ter odcejene peresnike in vse skupaj še malo popražila - res dobro. Poleg sem pojedla še skodelo radiča in sedaj sem dobra do večera, ko si bom privoščila košček lahkega jošta. Danes je v bistvu četrti dan, ko se v grobem držim Montija in sama sebi nisem mogla verjeti, ko sem se zjutraj brez budilke zbudila pol ure prej kot običajno in sploh nisem bila zaspana, pa čeprav sem šla spat kar pozno. Imejte se lepo!! MALC

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

26. nov 2005 17:32

Pozdravljene! Ker sem spet zelo obremenjena s svojo težo (in to ne neupravičeno) se ponovno vračam k vam. Tudi jaz si želim izgubiti kakšen kilogramček. Pa mi živci naredijo svoje-popustim in v bistvu "futram" samo živce. Problem je tudi v tem da imam takšno delo kjer ne morem vnaprej predvideti čas za malico in tako zajtrkujem okrog 5 ure (ponavadi kaj močnega, npr. sir in salama, ali kakšne ribe, ali pašteta, pa kdaj pa kdaj kakšen jogurt pa seveda zraven bel kruh), potem do 15:30 ne jem skoraj nič (vmes spijem kakšno sladkano kavo iz avtomata, saj veste da si privežem živčke), okrog 16 ure pojem kosilo. Problem je v tem da mi takrat tako zapaše jest, čeprav ni nujno da veliko pojem. Ker sem razočarana nad seboj in nad tem da se ponovno redim si rečem kamor gre bik naj gre še štrik in pojem še kaj sladkega. In potem je tu večer, ko mi sicer ne paše več jesti in pojem kakšno sadje. Problem pa je v tem da mi ponoči okrog 3 ure zapaše sladko in pač spet nekaj strpam vase. Da povzamem: prehranjujem se skrajno neredno in neprimerno, zaradi česar imam omajano samozavest. Rada bi se rešila tega začaranega kroga, zato vas prosim za kakršenkoli nasvet in čimmanj grajanja, ker se že tko ali tko slabo počutim sama pred seboj. Prosim vas za kakšne nasvete, ki bi mi pomagali urediti moje probleme s prehrano. Tinqa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti